Jump to content

Recommended Posts

Το ψαράκι των εικόνων είναι από το πρωί στην ίδια θέση. Τα πάνω πτερύγια είναι φαγωμένα (νομίζω πως όχι από τους συγκατοίκους chuna, molly, cory).

Επίσης τα μάτια του έχουν μπει προς τα μέσα και το σώμα του είναι σαν να έχει συμπιεστεί...

Ph 6,5

NO2 0

NO3 15

Προληπτικά έχω βάλει melafix.

Καμμία άποψη μήπως και το σώσουμε; Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο καιρό είναι έτσι? κάποια παλιότερα συμπτώματα? έτρωγε κανονικά? ποιές τροφές ταίζεις?

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το πρόσεξα και λογικά άντε να είναι έτσι από εχθές το απόγευμα.

Μέχρι εχθές έτρωγε κανονικά, σήμερα ελάχιστα.

Τροφές έχω 4 σε φυλλαράκι (tetra, omega one, flora, dennerle) που βάζω 2 φορές την ημέρα διαδοχικά, pellets tetra και βάζω καμμία ταμπλέτα sera για βυθόψαρα.

Πάντως το ίδιο πράγμα είχε πάθει και ένα cory sterbai πριν κάτι μήνες και σε δύο μέρες πέθανε.

Link to comment
Share on other sites

κοίτε εμένα για βακτηριακή πρισβολή λόγω τραυματισμού και στρες μου κάνει, δοκίμασε μπάνιο σε ένα δοχείο με sera bactopur direct στην αναγραφόμενη δόση για 30 λεπτά (σε 10 λίτρα νερού σε έναν κουβά πχ) σε εμένα είχε άμεσα και εντυπωσιακά αποτελέσματα αλλά πρόσεξε να μην πέσει η θερμοκρασία.

Link to comment
Share on other sites

κοίτε εμένα για βακτηριακή πρισβολή λόγω τραυματισμού και στρες μου κάνει, δοκίμασε μπάνιο σε ένα δοχείο με sera bactopur direct στην αναγραφόμενη δόση για 30 λεπτά (σε 10 λίτρα νερού σε έναν κουβά πχ) σε εμένα είχε άμεσα και εντυπωσιακά αποτελέσματα αλλά πρόσεξε να μην πέσει η θερμοκρασία.

:D

Aπο τη στιγμή που κάνουμε μπάνιο μπορουμε και λίγο ποιο υψηλή δόση να βάλουμε .

Τ α λιτρα αν σε ταλαιπωρούν να είναι 10 μπορείς και λιγότερα 2-3-5 όσο σε βολεύει .

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...