Jump to content

Eρωτηση για Clown Loach


Recommended Posts

παιδια εχω ακουσει οτι τα clown loach ειναι καταλληλα για να καταπολεμησω τα σαλιγκαρια στο ενυδριο? επιδη εχω γαριες αμανο και τσερι και νεον τετρα θα εχω προβλημα .ειναι επιθετικο αυτο το ψαρι?

το ενυδρειο μου ειναι 120 λτ.

Link to comment
Share on other sites

επιθετικο δεν ειναι,αλλα δεν ειναι για τα λιτρα ασου,καθως μεγαλωνει αρκετα και καλο ειναι να βρισκεται σε ομαδα ανω των 3 ατομων..αλλιως ειναι πολυ δειλο και θα το βλεπεις σπανια...

δες και ΕΔΩ

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ακουσει οτι τα clown loach ειναι καταλληλα για να καταπολεμησω τα σαλιγκαρια στο ενυδριο? επιδη εχω γαριες αμανο και τσερι και νεον τετρα θα εχω προβλημα .ειναι επιθετικο αυτο το ψαρι?

το ενυδρειο μου ειναι 120 λτ.

Πολύ σωστά τα λέει ο φίλος Klaz, συμπληρωματικά ρίξε μια ματιά ΕΔΩ.

Link to comment
Share on other sites

τι να εκανα τοτε βρε παιδια εχω βαρεθει να μαζεβω σαλιγκαρια.ολο χερια μεσα στο ενυδρειο δεν ειναι και το καλυτερο! καποιο φαρμακο η καποιο αλλο ψαρακι που θα μπορουσα να παρω?

Link to comment
Share on other sites

ουτε φαρμακο,ουτε ψαρι...

βγαλτα μηχανικα με το χερι.βαλε το βραδι ενα πιατακι μικρο αναποδα και απο κατω 1-2 ταμπλεττες βυθου,περιμενε λιγες ωρες με σβηστα φωτα και μετα μαζεψε οτι εχει μαζευτει μεσα...

ισως χρειαστει να το κανεις αρκετες φορες μεχρι να βγαλεις πολλα απο δαυτα..

Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσω ότι πρέπει να τσέκαρεις λίγο την ποσότητα που ταίζεις. Αν δεν ταίζεις πολύ αλλά όσο πρέπει, θα δεις ότι θα περιορισθεί ο αριθμός τους. Κατά τα άλλα όπως τα είπαν οι προηγούμενοι...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...