Jump to content

Recommended Posts

Να λάβετε υπ όψιν σας οτι όσοι χρησημοποιητε Greeklish από εμένα δεν θα δίνονται απαντήσεις .

Αν δεν μπορείτε να γράφεται Ελληνικά δείτε αυτό θα σας βοηθήσει http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Χαλικιάς Σταμάτης

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την θέση του ΣΤΑΜΑΤΗ, !!!!!!!!! :D:excl::excl:

Θα ήθελα να σας γνωρίσω ότι σε άλλα forum που συμμετέχω , οι moderator κάνουν σύσταση για να γίνει άμεση μετάφραση του κειμένου, καί

εάν σε 30 λεπτά αυτό δεν γίνει το ποστ διαγράφεται

Link to comment
Share on other sites

Να λάβετε υπ όψιν σας οτι όσοι χρησημοποιητε Greeklish από εμένα δεν θα δίνονται απαντήσεις .

Αν δεν μπορείτε να γράφεται Ελληνικά δείτε αυτό θα σας βοηθήσει http://speech.ilsp.gr/greeklish/greeklishdemo.asp

Χαλικιάς Σταμάτης

H παραπανω σελιδα εμενα δεν μου την ανοιγει.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να είναι κάτι προσωρινό γιατι εμένα το πρωί μου άνοιγε κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

πολυ σωστα γιατι με αυτα τα ΄΄ελληνικοαγγλικατα΄΄ κοντευουμε να ξεχασουμε την γλωσσα μας,συνταξη και ορθογραφια βεβαια την εχουμε ξεχασει χρονια τωρα....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Ασε που αν ειναι μεγαλο το "σεντονι" μας βγαινουν τα ματια... :thumbup: !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Συμφωνώ απόλυτα με την θέση του ΣΤΑΜΑΤΗ, !!!!!!!!! :(:hysterical::thumbup:

Θα ήθελα να σας γνωρίσω ότι σε άλλα forum που συμμετέχω , οι moderator κάνουν σύσταση για να γίνει άμεση μετάφραση του κειμένου, καί

εάν σε 30 λεπτά αυτό δεν γίνει το ποστ διαγράφεται

:D:D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

+1

Κι εγώ συμφωνώ, αλλά θα πρέπει να μπει "προειδοποίηση" κάπου φανερά, όπως πχ στους όρους ή στο καλώς ήρθατε ή στο Caffee.... Κάπου που θα το διαβάσουν αν όχι όλοι, οι περισσότεροι!

Link to comment
Share on other sites

++++++ ΕΠΙΒΑΛΛΕΤΑΙ.

νομιζω πως πλεον οι αντμιν πρεπει να το θεσουν σαν εναν απο τους βασικους κανονες,και αναρτημενο καπου που να φαινεται. :(

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα με την θέση του ΣΤΑΜΑΤΗ, !!!!!!!!! :(:hysterical::thumbup:

Θα ήθελα να σας γνωρίσω ότι σε άλλα forum που συμμετέχω , οι moderator κάνουν σύσταση για να γίνει άμεση μετάφραση του κειμένου, καί

εάν σε 30 λεπτά αυτό δεν γίνει το ποστ διαγράφεται

+1000000

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και εγώ με τη σειρά μου!

Θα μπορούσε να μπει μια υπενθύμιση ακριβώς επάνω από το πλαίσιο σύνταξης κειμένου που γράφουμε.

Είναι ντροπή να μην μιλάμε και γράφουμε στη γλώσσα μας.

Τί θα πει greeklish?

Κακώς προτάθηκε το εν λόγω site για μετάφραση από greeklish σε ελληνικά.

Είναι τουλάχιστον αντιπαιδαγωγικό.

ΣΤΑΜΑΤΗ ελπίζω να μη με παρεξηγήσεις.

Απλά είναι σαν να παροτρύνουμε τα παιδιά να γράφουν greeklish χωρίς να "ανησυχούν" και μιας και υπάρχουν προγράμματα που αναλαμβάνουν την "μετάφραση".

Ενώ το παιδαγωγικό θα ήταν απλά να μάθουν/θυμηθούν την "μητρική" τους γλώσσα.

Έγινε επεξεργασία - nikoskon
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να σε παρεξηγήσω τις απόψεις μας λέμε και εφ οσον οι απόψεις μας λέγονται με ωραίο τρόπο δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα και ας μην συμφωνούμε .

Τωρα για το σύνδεσμο που έβαλα , εγινε με το σκεπτικό οτι υπάρχουν κάποιοι που πράγματι εχουν πρόβλημα να γράψουν Ελληνικά , δεν θα ήθελα να τους αποκλείσω απο το φορουμ να γράψουν κάτι .

Από την άλλη το παιδαγωγικό δεν ειναι ενα ξερό απαγορεύεται γιατι απλά δεν θα ξαναμπούν σε αυτό το φόρουμ . Θεωρώ ποιο παιδαγωγικό τη ποικιλία επιλογών .

Παρ ολα αυτα αν θέλετε να συζητηθεί το θέμα να το ανοίξουμε στο καφέ και να το συζητήσουμε .

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το θέμα των Greeklish να εμφανίζεται ως pop-up παραθυράκι κάθε φορά που πάει κάποιος να ανοίξει νέο θέμα ή να απαντήσει. Αυτό να γίνεται για τις 20 πρώτες δημοσιεύσεις. Μετά είτε να μην υπάρχει αυτό το παραθυράκι είτε να εμφανίζει επιλογή για το αν θα ξαναεμφανιστεί ή όχι.

Link to comment
Share on other sites

Προτείνω το θέμα των Greeklish να εμφανίζεται ως pop-up παραθυράκι κάθε φορά που πάει κάποιος να ανοίξει νέο θέμα ή να απαντήσει. Αυτό να γίνεται για τις 20 πρώτες δημοσιεύσεις. Μετά είτε να μην υπάρχει αυτό το παραθυράκι είτε να εμφανίζει επιλογή για το αν θα ξαναεμφανιστεί ή όχι.

+100000

Link to comment
Share on other sites

+100000

Εσύ θα πας μπροστά...!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...