Jump to content

Ερώτηση στους ειδικούς γατόψαρων


ΨΑΛΤΗΣ ΝΙΚΟΣ

Recommended Posts

Αγαπητέ Δημήτρη

Ο Θανάσης μου είπε ότι χρησιμοποιείς μια φέτα αγγούρι για φαγητό των μωρών.

Το έκανα και εγώ και είδα πολύ καλά αποτελέσματα.Τα αντσιστρόπουλα μαζεύτικαν επάνω του και γλείφουν.

Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό π.χ. κάθε πότε να το αλλάζω?

Και γενικότερα για τη διατροφή των μωρών . Μπορώ να βάλω και άλλα ζαρζαβατικά όπως μαρούλι, μπρόκολο βρασμένο, σπανάκι κλπ.

Ευχαριστώ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά πεινάνε και απάντηση δεν έχω πάρει.

Κανείς άλλος? Ceasars ίσως?

Link to comment
Share on other sites

Τα μωρά πεινάνε και απάντηση δεν έχω πάρει.

Κανείς άλλος? Ceasars ίσως?

10582[/snapback]

Συγνώμη Νίκο.Είμαι στην Βουλγαρία και μόλις τώρα μου ενεργοποιήσανε το internet στο δωμάτιο.

Προσωπικά τους δίνω μιά μεγάλη ποικιλία τροφών με κυριότερη την Welse Chips της Sera που είναι η μόνη σίγουρη που έχει ξύλο στα συστατικά της.Επίσης τους δίνω το Gran του Basleer το Forte,και γενικά όλες (ναί καλά άκουσες) όλες τις γατοτροφές που υπάρχουν στο εμπόριο αφού τις έχω αγοράσει όλες.... :D

Η μαρίνα τους δίνει και μάνγκο από όσο ξέρω πράγμα που εγώ δέν έχω δοκιμάσει.

Περισσότερα από πέμπτη που θα επιστρέψω στην πατρίδα......

Link to comment
Share on other sites

Αγαπητέ Δημήτρη

Ο Θανάσης μου είπε ότι χρησιμοποιείς μια φέτα αγγούρι για φαγητό των μωρών.

Το έκανα και εγώ και είδα πολύ καλά αποτελέσματα.Τα αντσιστρόπουλα μαζεύτικαν επάνω του και γλείφουν.

Μπορείς να μου δώσεις περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό π.χ. κάθε πότε να το αλλάζω?

Και γενικότερα για τη διατροφή των μωρών . Μπορώ να βάλω και άλλα ζαρζαβατικά όπως μαρούλι, μπρόκολο βρασμένο, σπανάκι κλπ.

Ευχαριστώ Νίκος

10345[/snapback]

Τά λαχανικά τα αλλάζεις κάθε μέρα. Μαρούλι μπορείς να βάλεις αλλά - πάγωσέ το στην κατάψυξη και ξεπάγωσέ το για να μαλακώσουν οι ίνες. Βρασμένα λαχανικά όχι, καταστρέφονται οι βιταμίνες.

Κολοκυθάκι το λατρεύουν, επίσης ζεματισμένο αποφλοιωμένο μπιζέλι, σπανάκι ωμό και λαχανάκια βρυξελλών. 'Οταν ενηλικιωθούν και καρότο, αλλά οχι απο τώρα, είναι πολύ σκληρό.

Υπόψη ότι χρειάζονται μεγάλο ποσοστό ζωικών πρωτεινών - cyclops, baby brine shrimp, daphnia έχουν φανταστικά αποτελέσματα.

Α! να σου πώ, υπάρχει και αρθράκι σχετικά κάπου στο forum ... :D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ Μαρίνα για τις πολύτιμες πληροφορίες σου.

Να σου πω επίσης οτι τώρα "ψαρεύω" την δεύτερη γενιά μωρών.

Αν έχεις χρόνο ρίξε και μια ματιά στην αναγνώριση που έχω βάλει στην ίδια κατηγορία.

Ευχαριστώ Νίκος

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις χρόνο ρίξε και μια ματιά στην αναγνώριση που έχω βάλει στην ίδια κατηγορία.

10733[/snapback]

Νίκο δεν βλέπω τίποτα στην αναγνώριση - που τόχεις βάλει?

Link to comment
Share on other sites

Ο.Κ. μου έχεις απαντήσει ήδη.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...