Jump to content

Άμεση ανάγκη από αίμα ομάδας αίματος Ο (-) αρνητικό!


Recommended Posts

Μου το στείλανε με mail, επικοινώνησα με το τηλέφωνο που αναγράφεται παρακάτω και η έκκληση αφορά αληθινό περιστατικό και πρόσφατο. Όποιος μπορεί λοιπόν ας βοηθήσει. Στο Ιπποκράτειο συγκεκριμένα η αιμοδοσία λετουργεί 9:00-12:30

Υπάρχει απόλυτη και άμεση ανάγκη από αίμα ομάδας αίματος Ο (-) αρνητικό για την 28χρονη Σοφιανίδου Αμαλία από Πτολεμαΐδα που νοσηλεύεται στην παθολογική κλινική του Ιπποκρατειου νοσοκομείου Θεσσαλονίκης με ρευματοειδή αρθρίτιδα-οξεία αιμολυτική αναιμία. Η κοπέλα χρειάζεται επειγόντως αίμα μόνο της συγκεκριμένης ομάδας το οποίο είναι δυσεύρετο.

Σας παρακαλώ όποιος-α έχει αυτήν την ομάδα αίματος και θέλει να βοηθήσει να σωθεί η κοπέλα, να πάει να δώσει αίμα σε οποιοδήποτε νοσοκομείο,για τη Σοφιανίδου Αμαλία που νοσηλεύεται στο Ιπποκράτειο Θεσσαλονίκης (Δ' παθολογικο).

Σας παρακαλώ πολύ βοηθήστε, λέγοντας το σε κάποιο φίλο σας ή έστω προωθήστε το στο mailing list σας.

Όσοι από εσας μπορείτε να βοηθήσετε θα πρέπει να επικοινωνήσετε με την αδελφή τη Χριστίνα στο τηλ 6938313234

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω 0- και μπορω να δωσω αιμα αλλα θα ηθελα να ρωτησεις κατι για αν σου πουν οκ παω.

1.Εχω κανει tattoo τον Δεκεμβριο

2.Περνω κατι πραγματακια για το γυμναστηριο οχι ενεσημα αλλα οχι και απλα.

ρωτα για αυτα τα 2 και μου λες (αν εχεις χρονο)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε εγω εχω 0- και μπορω να δωσω αιμα αλλα θα ηθελα να ρωτησεις κατι για αν σου πουν οκ παω.

1.Εχω κανει tattoo τον Δεκεμβριο

2.Περνω κατι πραγματακια για το γυμναστηριο οχι ενεσημα αλλα οχι και απλα.

ρωτα για αυτα τα 2 και μου λες (αν εχεις χρονο)

Σε ευχαριστώ για την ανταπόκριση. Έχω κι εγώ την ίδια ομάδα αίματος και καταλαβαίνω την αγωνία τους μια και είναι δύσκολο να μαζέψουν τις φιάλες που χρειάζονται, ειδικά τώρα που είναι καλοκαίρι και οι τράπεζες αίματος στερεύουν.

Πήρα στο νοσοκομείο στην αιμοδοσία και μου είπανε ότι για το τατουάζ πρέπει να έχουν περάσει 6 μήνες.

Για αυτό που παίρνεις για το γυμναστήριο θα πρέπει να ξέρουν συγκεκριμένα τί είναι, πόσο καιρό κλπ. Αν θες κάνε ένα τηλ στο νοσοκομείο που θα σε βόλευε στο τμήμα αιμοδοσίας για να ρωτήσεις ο ίδιος.

Επικοινώνησα και πάλι με τη Χριστίνα για να διευκρινίσω αν τους βοηθά το να δώσει κάποιος που είναι σε άλλη πόλη (μη σας τρέχω χωρίς λόγο) και μου είπε ότι και βέβαια μπορεί και να σας ευχαριστήσω για την ανταπόκριση.

Διευκρίνηση: Το τμήμα αιμοδοσίας στο Ιπποκράτει λειτουργεί 9:00-12:30 το πρωί και 5:00-7:00 το απόγευμα.

Έγινε επεξεργασία - anik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...