Jump to content

Tα μικρουλια Μεγαλωσανε


piramaniac

Recommended Posts

Επιτελους μετα απο αρκετο καιρο τα μικρουλια μου(1,5cm) Μεγαλωσαν :blink:

παρτε video http://uk.youtube.com/watch?v=99LuHF4Krog

panoscrx....

Link to comment
Share on other sites

να σου ζησουν φιλαρακι,να τα χαιρεσαι,παντα τετοια...και με ωραιο soundtrack(παλι με rammstein.... :blink: )

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζήσουν!!! :thumbup::thaman::thaman:

:blink::thumbup::thumbup::thumbdown: Όσο όμορφα είναι τόσο επικύνδινα είναι :thumbdown::thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Να τα χαίρεσαι ! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστω ολους σας :blink::thumbup: για τα καλα σας λογια!!!

Πανος.....

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Έλα να μαζευόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν και να πλυθηνουν.....

Link to comment
Share on other sites

κ το ενυδρειο σου ομορφο φαινεται!

καλα για τα ψαρια τι να λεμε.......!!!!!

:blink::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και παλι THANKS σε ολους σας γιατι απο εσας εμαθα παρα πολλα για τα πιρανχας!!!!

***Μια ερωτηση εχω μονο.. κανω σωστα που εχω και ενα 2ο φιλτρο μονο με τυρφη Η να το βγαλω???

το ph το εχω στασιμο στο 5.8-6.0

Πανος......

Link to comment
Share on other sites

εχει το νερο του δικτιου σου προβλημα?γιατι αμα εχει καλα κανεισ(αμα θελεις να αποφυγεις και την οσμωση με αυτον το τροπο)αλλα αφου ειναι σταθερο καλως.

κουκλια βγαλε και ενα βιντεο σε κανα 3μηνο να συγκρινουμε τα θηρια

α σου ζησουν

Link to comment
Share on other sites

Το νερο του δικτιου μου ειναι 8.3 :thumbup:

σχεδον τελειο για κιχλιδες :thumbup:

Αρα δεν εχω προβλημα με την τυρφη??Γιατι στο πετσοπ που ψωνιζω μου ειπαν οτι η τυρφη ειναι μονο

για δισκους..και μου εδωσαν κ ενα παραδειγμα οτι πχ Αν οι δισκοι ειναι στην φυση σε 5.5-60ph και

τα πιρανια το ιδιο θα κολυμπουσαν στα ιδια νερα :blink: ,ενω αυτο δεν γινεται.

και παλυ thanks σε ολους σας

Πανος....... :thumbdown:

Link to comment
Share on other sites

Φιλική συμβουλή, σβήσε τα βίντεο, προκαλούν! πολύ!

Δεν νομίζω να μην έχεις δει την στάση του φόρουμ για το θέμα...

Τώρα το πόστ ας το διαχειριστούν οι αρμόδιοι, δεν είναι ανάγκη να στιγματίζουμε έτσι άτομα, αρκεί να καταλάβουν το λάθος τους ή και να το διορθώσουν όσο γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Να μην σβηστεί κανένα βίντεο. Μπράβο Σπύρο (delta). Για να ξέρουμε με τι έχουμε να κάνουμε. Και να προσέφερε και τίποτα η ζωντανή τροφή στα ψάρια.....Όταν κάποια στιγμή ένα από τα πιράνχα μου δαγκώθηκε από τα άλλα και το έβαλα μόνο του σε ενυδρείο για να συνέλθει το τάιζα μόνο τροφή σε πέλετς. Ήθελε δεν ήθελε την έφαγε. Τώρα και μετά από αρκετό καιρό που το έβαλα με τα άλλα τα χρώματα του είναι απίστευτα, καμία σύγκριση με το κοπάδι. Αυτά περί ζωντανής τροφής.

ΜΠΡΑΒΟ ΣΠΥΡΟ

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ανάγκη να προσβάλλουμε και να διαπομπεύουμε κάποιο άτομο, πολύ περισσότερο όταν δεν έχει πάρει ακόμα θέση.

Ο αναμάρτητος πρώτος τον λίθο βαλέτω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν προσβάλεις κανέναν δείχνοντας του αυτό που ο ίδιος δείχνει. Ούτε λιθοβαλούμε κανέναν. Αλλά επειδή ασχολούμε και εγώ με αυτό το παρεξηγημένο είδος ψαριών (παρεξηγημένο λόγω του φίλου και κάποιων άλλων σαν αυτόν) θέλω να πω ότι είναι καταπληκτικά ψάρια και δεν κάνουν τίποτα περισσότερο από πολλά είδη σαρκοφάγων ψαριών ,απλά το κάνουν με ένα ιδιαίτερο τρόπο. Τελικά έχω να πω στο φίλο να κόψει τη ζωντανή τροφή γιατί και κρίμα είναι και ακριβή είναι αλλά και ΔΕΝ βοηθάει τα ψάρια του. Αν θέλει να μου στείλει π.μ να τα πούμε για τις τροφές που μπορεί να δίνει.

ΦΙΛΙΚΑ - ΜΑΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

δεν βλεπω πουθενα την προσβολη προς τον piramaniac αφου ο ιδιος ανεβασε τα βιντεο, καλα εκανε ο Σπυρος και εδειξε τα βιντεο

παραλληλα ομως θεωρω λαθος να προσπαθουμε να βιασουμε την φυση

τα πιρανχας ειναι σαρκοφαγα, τι πρεπει να τρωνε; παλετες; φρεσκα λαχανικα;

μου φαινεται σαν τα σκυλακια που προσπαθουν να τα εξανθρωπισουν φοροντας τους ρουχα και φτιαχνοντας τους κοτσιδακια

Link to comment
Share on other sites

...τα πιρανχας ειναι σαρκοφαγα, τι πρεπει να τρωνε; παλετες; φρεσκα λαχανικα;

μου φαινεται σαν τα σκυλακια που προσπαθουν να τα εξανθρωπισουν φοροντας τους ρουχα και φτιαχνοντας τους κοτσιδακια

Κι εμενα ο σκυλος μου ειναι σαρκοφαγος αλλα δεν πεταω ζωντανους λαγους και κοτοπουλα στην αυλη για να φαει. ^_^

(ααα και δεν φοραει κοτσιδακια) :buttrock:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...