Jump to content

Τί τρώνε τα χρυσόψαρα?


Recommended Posts

Tα χρυσόψαρα είναι παμφάγα.Παράλληλα μπορούμε να δίνουμε και φυτικές τροφές, όπως είναι ο αρακάς χωρίς τον φλοιό του, λάχανο και βρασμένη πατάτα σε μικρές ποσότητες. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέμε παμφάγα, μπορώ δηλαδή να τους δίνω και κοτόπουλο, κρέας, ψάρι

και γενικά ζωικές φρέσκες τροφές?

θα ελεγα οχι,γιατι θα μολυνεις πολυ γρηγορα τη ποιοτητα του νερου,με ολεθρια αποτελεσματα.....
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

μην τουη δινεις αρακα καθε μερα θα το πιασει διαρροια και θα σου λεγα να του δινεις μονο οταν εχει προβλημα, εγω μονο τοτε τους δινω

Δωστου μαρουλι που τρελαινονται αφου το βρασεις λιγο για να μαλακωσει κανα πολυ τρυφερο φυτο απ τα ενυδρεια ή αν σου δωσει κανα φιλο οπως επισης τους αρεσει παρα πολυ η φακη ( το φυτο που ειναι για ενυδρειο όχι αυτη που μαγειρευουμαι) και κατεψυγμενη γαριδα πολυ λιγο ομως οπως και ταμπλετες που ειναι για πλεκο

Link to comment
Share on other sites

Στα δικά μου αρέσουν τα ζυμαρικά , ωμά σπασμένα σε μικρά κοματάκια.

Του δικου μου του αρεσει να τρωει πιτα με γυρο ΄η σουβλακι. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Ζυμαρικα και κυριως ψωμι δεν πρεπει να δινετε γιατι φουσκωνει στο στομαχι τους και θα εχεις προβλημα

Να του παρεις με διπλο τζατζικι το σουβλακι :buttrock:^_^

Link to comment
Share on other sites

Αν και είναι λιγο στρουμπουλά δεν έχουν κανένα άλλο πρόβλημα.Το μακαρονάκι τους το δίνω αραιά και που για αλλαγή.Όταν τους έδωσα αρακά δεν έδειξαν μεγάλο ενδιαφέρον ,ίσως γιατί τσιμπολογούν απο την πρασινάδα της λιμνούλας.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...