Jump to content

Συμφωνώ & επαυξάνω...!


Argiris93

Recommended Posts

Σήμερα το πρωί μετά το τάισμα το ένα από τα δύο μου Veitail έχωσε στο στόμα του ένα χαλικάκι από το υπόστρωμα και από ό,τι φαινόταν δεν μπορούσε να το βγάλει...! Μετά από 10 λεπτά αγωνίας με το βότσαλο στο στόμα άρχισε να κάνει τούμπες και να κουτουλάει στα βραχάκια. Τότε σκέφτηκα να δοκιμάσω να του βγάλω εγώ την πέτρα αν δεν τα κατάφερνε σύντομα, αλλά ευτυχώς σε ένα ακόμα 5λεπτο τα κατάφερε κι έφτυσε το βότσαλο....!!! :thumbup::thumbup::thumbdown:

Τι αγωνία κι αυτή.... :blink:

Link to comment
Share on other sites

μήπως το χαλίκι το πήρες από τα ζωνιανά ??Να χαίρεσε το τρελιάρι σου!!

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό και στα χρυσόψαρα χρησιμοποιούμε λεπτόκοκκο στρογγυλεμένο χαλίκι. Γενικά το χοντρόκοκκο χαλίκι δεν είναι καταλαλώ για ενυδρεία εκτός εξαιρέσεων (εξειδικευμένα βίοτοπικά ενυδρεία)

Link to comment
Share on other sites

Εμ, όταν πήρα το χαλίκι δεν είχα ιδέα.. Πρώτα απέκτησα το ενυδρείο και μετά ξεκίνησε η ενημέρωση.. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, θα τα χαίρομαι τα τρελόψαρα!!! :thumbup::blink:

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που τη γλυτώσε :blink::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Και μενα τπ ειχε παθει η μια μπουλα μου η Οσκαρ μπερδεψε την τροφη με την κοτρονα και ειχα παθει σοκ δεν ηξερα τι να κανω αλλα ευτυχως της το βγαλε η φιλη της η Οβελιξ πηγαινε για κανα 10΄και την χτυπουσε στο κατω μερος του σωματος και τωρα ζει και βασιλευει

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...