Jump to content

Τελικα τα Καταφερα !!!


Panos1990

Recommended Posts

Ειχα αγορασει ενα Rio Juwel 125 στα τελη του Ιουλιου και τελικα πριν δυο μερες τελειωσα!!! Να φοτο για να μου πειτε και εσεις την γνωμη σας!!!! :buttrock:

Δεν ξερω, γιατι δεν μπορω να φορτωσω πανω απο μια...

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Οκ καταλαβα πως να τις στελνω, δεν χωρανε ολες μαζι οποτε θα στειλω αλλες δυο... :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

καλη η προσπαθεια φιλε μου αλλα εχεις πολλα περιθωρια βελτιωσης.

πιστευω πως με ενα μαυρο χαρτονι στην πλατη κ με μερικα φυτα ακομα στο πισω μερος του ενυδρειου θα δειξει πολυ καλυτερο. δεν χρειαζονται πολυ φως οι valisneries κ δειχνουν πολυ ομορφες.

απο κει κ περα βλεπω οτι μερικα απο τα ψαρια σου δεν ταιριαζουν...

για παραδειγμα το paradise που εχεις (δεν ξερω ακριβως πως το λενε) γινεται επιθετικο συχνα κ εχει μια κακη συνηθεια να χτυπαει στα ματια τα αλλα ψαρια κ οχι μονο. στο λεω απο προσωπικη εμπειρια για να μην βρεθεις προ εκπληξεως.

ας περιμενουμε ομως μια πιο εμπειρη γνωμη πανω σε αυτα τα ψαρια.

καλο θα ηταν να μας εκανες μια πιο λεπτομερη αναλυση των παραμετρων του ενυδρειου σου αλλα κ μια πιο ολοκληρωμενη αναφορα στα ψαρια που εχεις μεσα. :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειπες για το Paradise γενικοτερα ισχυει, το ξερω, και το εβαλα και το παρακολοθησα, και ομως δεν πειραζει τα αλλα ουτε και τα γκουραμι, και η μεγαλη πλακα ειναι οτι κανει παρεα με την μονομαχινα!!!

τι να πω... μπορει να ετυχε.. Οσο για τα φυτα σκεφτομαι να βαλω μια Anubia πανω στο ξυλο στα δεξια.. Μπορεις να μου προτεινεις καποια φυτα ?? (θελω να παρω φοντο για αυτο ειναι ετσι..)

Το ενυδρειο ειναι στρωμενο κανονικα, και η θερμοκρασια 26-27 C

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

οπως σου ειπα anubies valisneries egeries κ καποια ειδη echinodorus ειναι πολυ ευκολα φυτα χωρις υψηλες απαιτησεις σε φως κ co2 κ θα τα βρεις σε ολα τα μαγαζια. ισως καποιοι να θελουν να ξεφορτωθουν κ μερικα απο τα δικα τους....

ξεχασα να σου πω κ για το καραβακι. φαινεται πολυ αφυσικο. εγω στη θεση σου θα το εβγαζα. βεβαια γουστα ειναι αυτα.

κ κατι ακομα... τα neon με τον μονομαχο δεν μου καθονται καλα.

Link to comment
Share on other sites

Βασικα το καραβακι ειναι δωρο, και εχει πλακα + οτι ειναι καλο σπιτι για τα Corydoras και τον πλεκο μου, τους αρεσει πολυ. Επισης ο μονομαχος και τα νεον εχουν καλη σχεση συνυπαρξης... Αν σκεφτεις οτι τρωνε και τα σκουλικακια που ειχαν εμφανιστει στα τζαμια ειναι υπερ του ενυδρειου...! :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...