Jump to content

βοηθεια βομβα


Recommended Posts

γιριζοντας σημερα απο δικοπες το ενιδρειο ηταν μια ατομικη βομβα εφτιαξα με οσο αλατι ειχα λιγο νερο

και εβαλα σε ενα δοχειο τον βραχο εβγαλα και την αμμο και την διατηρο υγρη σε σακουλες για να καθαρισω

το ενυδρειο απο την μποχα ουτε με μανταλακι δεν μπενεις στο σπιτι απο μου λενε οι γητονες πρεπει να ειναι

περιπου ετσι 5 -8 ημερες θα μου εχει καθολου βιολογια η αμμος η ο βραχος για να ξεκινισω παλι απο τη

αρχη αυριο κιολας και τη αλλο πρεπει να κανω

Link to comment
Share on other sites

Φιλε Κωστα συμπασχω για αυτο που σου ετυχε.

Υπαρχουν ξερεις και οι τελειες στην ελληνικη γλωσσα. Παλι καλα που αφηνεις κενο μεταξυ των λεξεων.

Ενταξει ειπαμε δεν γραφουμε εκθεση νεοελληνικης γλωσσας στο φορουμ, αλλα μας πεταχτηκαν τα ματια εξω βρε αδερφε!!!!

Link to comment
Share on other sites

Η επιδημία που προσβάλει τα ενυδρεία στην διάρκεια των καλοκαιρινών διακοπών άρχισε πάλι το έργο της.

Φίλε μου δεν είσαι ο μοναδικός που είχε αυτή την ατυχία.

Το δικό σου είναι το τρίτο στην σειρά ενυδρείο που μαθαίνω ότι χάθηκε.

Στο δοχείο που έχεις τον βράχο μέτρησε την αλατοτητα αφού λες ότι έβαλες λίγο αλάτι, και βαλε 2-3 κυκλοφορητές μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κοντέυει να γίνει κανόνας, ότι οι καταστροφές συμπίπτουν με τις καλοκαιρινές διακοπές.

Προσπάθησε να εντοπίσεις τα αίτια της καταστροφής, ώστε να γνωρίζεις την επόμενη φορά.

Καλό κουράγιο.

Link to comment
Share on other sites

Ο ηλεκτρολόγος είπε ότι έπεσε το ρελέ και ότι πέφτει μόνο όταν υπάρχει διαρροή ρεύματος . έτσι απομόνωσε τη γραμμή αυτή και σε κάθε μηχάνημα ,κάθε πρίζα έβαλε πρίζα με ενσωματωμένο ρελέ ώστε αν θα γίνει κάτι να πέσει το ρελέ στο μηχάνημα που φταίει .αυτό το εξάρτημα είναι λίγο ακριβό έχει 30 ευρώ το ένα και με τόσα μηχανήματα, κηκλοφορητές, σκίμερ, φίλτρα κτλ το σύνολο είναι αρκετά μεγάλο πιστεύω πως είναι μια καλή λύση

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...