Jump to content

γεια χαρά σε όλα τα μέλη


Κάρχας

Recommended Posts

πραγματικά χαίρομαι που έγινα μέλος στο aquazone. από τον 12/07 έχω στη κατοχή μου ένα Jewel Record 110 λίτρων!είμαι ευχαριστημένος πολύ με το ενυδρείο μου.Όντας αρχάριος τα φιλαράκια μου από ένα Pet shop μου είπαν να ξεκινήσω με ημιάγρια τροπικά ψαράκια και έβαλα και ψεύτικα φυτά.Είχα 2 ξιφοφόρους,χήρα, 3 αγγελόψαρα, guppy, gurami, alpino καρχαριάκι, κλόουν κ.α. Τώρα λοιπόν εις γνώσιν μου αλλά και αφού με ενημέρωσαν τα παιδιά, τα επέστρεψα τα ψαράκια μου και έβαλα 2 γατόψαρα gallagher, κιχλίδες και ένα παπαγαλόψαρο. Με την ελπίδα και τη προοπτική να πάρω και ένα Jewel Rio 240 λίτρων όταν τα ψάρια μεγαλώσουν!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε...

Αλλα ξεκινησες λαθος και κατα την γνωμη μου εισαι και τωρα λαθος γιατι πρωτον τοσο μεγαλα ψαρια οπως τα γκαλαχερ δεν πρεπει να μπαινουν σε ενυδρεια (IMO)..Ξερεις ποσο μεγαλα γινονται αυτα τα ψαρια???

για τα παπαγαλοψαρα δες λιγο εδω http://www.aquarist.gr/index.php?option=co...4&Itemid=28

post-8148-1219660823_thumb.jpg

post-8148-1219660869_thumb.jpg

Έγινε επεξεργασία - Thodwrhs
Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες. ^_^ Συμφωνω με τα σχολια του Thodorhs.- :buttrock:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και απο εμένα.

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες.

Κάνε κάτι με τα ψάρια σου πριν είναι αργά.

Link to comment
Share on other sites

οκ ρε παιδιά σας είπα ότι έχω γνώση για τα ψάρια μου!τις φωτογραφίες των γατόψαρων τις έχω δει άλλα και τα άρθρα για τα παπαγαλόψαρα!το χέρι του ανθρώπου έχει κάνει δεκάδες τερατογενέσεις και στη χλωρίδα αλλά και στη πανίδα.το δικό μου παπαγαλόψαρο, που κατά τα άλλα είναι ένα κουκλί, αφού υπήρχε θα ζούσε απλά σε άλλο ενυδρείο. Προσπαθώ δηλαδή να καταννοήσω το μποϊκοτάρισμα των παπαγαλόψαρων εδώ και 9 μήνες.Δημιουργήθηκε τώρα καλώς ή κακώς.

Υ.Γ. Σας ευχαριστώ όλους για το καλοσώρισμα

Link to comment
Share on other sites

καλως ορισες και καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...