Jump to content

Απαντηση στο ανεκδοτακι του Κλαζ


Recommended Posts

οχι μωρε ασε να κανουμε και λιγη πλακα.

Οσο για τη μπουγατσα, εδω λεμε μπουγατσα μονο αυτην με την κρεμα, τις αλλες τις λεμε τυροπιτα, σπανακοπιτα κλπ.

Επισης την πρωτοχρονιατικη τη λεμε βασιλοπιτα και οχι μπουγατσα με φλουρι.

:D

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 50
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

-Μπουγατσα ονομαζετε το φυλλο καθως παρασκευαζετε με συγκεκριμενο τροπο και παιρνει τη "κριτσανιστη"-λαδερη μορφη του εξαιτιας του τροπου παρασκευης....γι ' αυτο λοιπον μπορουμε να εχουμε μπουγατσα με τυρι ,με κιμα, με κρεμα κ.λ.π.... :thumbup:

-Επισης Σπυρο η βασιλοπιτα δεν ειναι κεικ με φλουρι-μια που αναφερθηκες ,αλλα πιτα ζυμωμενη στο χερι με ανοιγμα φυλλου δηλαδη.... :D

-Αντε ρουφα* το χοιρινο σου τωρα ..... :wootwoot:

Υ.Γ για να κανουμε λιγο πλακα ετσι? και χωρις παρεξηγηση...

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω φιλοι μου πως καπου εδω θα πρεπει να τελειωσει το ολο θεμα.

Μηπως να το μανταλωσουν οι μοδεραδες;

Εφ οσον η κουβέντα δεν εξελίσσεται σε οξεία αντιπαράθεση και παραμένει στα πλαίσια του κατανοητού καλαμπουριού δεν νομίζω να χρειάζεται κλείδωμα .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον ας κανω λιγο φροντιστηριο χεχεχε...Καλαμακι ειναι εκεινο το ''ξυλακι'' σαν οδοντογλιφιδα πχ. που μπαινει το κρεας απο το σουβλακι.Αλλα εαν εγω θελω ενα καλαμακι βρε αδερφε να πιω την πορτοκαλαδα μου τι θα πω???Φερτε μου ενα σουβλακι...την εχω πατησει ετσι χαχαχα...Ειχα πει ενα καλαμακι γινετε να εχω και ηταν ετοιμος να με εβαζε σουβλακι δηλαδη ελα Χριστε και Παναγια...Τις μπουγατσες πως τις λετε???Τουρτα με κρεμα???

Φυσικα ολα φιλικα και δεν θελω να προκαλεσω κανεναν απλα οι διαμαχες ειναι διαμαχες και αυτο γινετε χρονια τωρα...

-Μπουγατσα ονομαζετε το φυλλο καθως παρασκευαζετε με συγκεκριμενο τροπο και παιρνει τη "κριτσανιστη"-λαδερη μορφη του εξαιτιας του τροπου παρασκευης....γι ' αυτο λοιπον μπορουμε να εχουμε μπουγατσα με τυρι ,με κιμα, με κρεμα κ.λ.π.... :wootwoot:

-Επισης Σπυρο η βασιλοπιτα δεν ειναι κεικ με φλουρι-μια που αναφερθηκες ,αλλα πιτα ζυμωμενη στο χερι με ανοιγμα φυλλου δηλαδη.... :thumbup:

-Αντε ρουφα* το χοιρινο σου τωρα ..... :angry2:

Υ.Γ για να κανουμε λιγο πλακα ετσι? και χωρις παρεξηγηση...

:D:D:P

Link to comment
Share on other sites

οχι μωρε ασε να κανουμε και λιγη πλακα.

Οσο για τη μπουγατσα, εδω λεμε μπουγατσα μονο αυτην με την κρεμα, τις αλλες τις λεμε τυροπιτα, σπανακοπιτα κλπ.

Επισης την πρωτοχρονιατικη τη λεμε βασιλοπιτα και οχι μπουγατσα με φλουρι.

:D

Και εμεις βασιλοπιτα την λεμε..Αλλα με καληψε ο φιλος lmaikl

Το καλαμακι το πλαστικο τελος παντον που πινεις το αναψυκτικο σου ή τον φραπε σου πως το λετε???

Έγινε επεξεργασία - Thodwrhs
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε πλακα σε κανω...

Υ.Σ. Θα με φερετε επιτελους ενα καλαμακι για τον φραπε μου :D:thumbup::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξερω οτι μπουγατσα λεγεται το φυλλο και εχετε δικιο που τα λετε ετσι τα μπουγατσομπινελικια αυτα.

Για το πως τα λενε εδω ειπα.

Ααα ειχα και τα γενεθλεια μου την περασμενη εβδομαδα, θυμηθηκα μια φορα που τα εκανα στη Θεσνικη, με βγαλανε εξω κατι φιλλλαρακια μπαοκια και παραγγειλανε να με φερουν στο τραπεζι μπουγατσα με κερια.

Πηγαμε και γηπεδο, καποιος σφυριξε οτι ειμαι γαυρος και φυγαμε αρον αρον.

Ειπε ενας απο την παρεα να γυρισουμε με το λεωφορειο γιατι θα μας ριξουν μπουγατσα με στουπι να μας καψουν αν παρουμε το αυτοκινητο.

Μας πηρανε χαμπαρι ομως οτι μπηκαμε στο λεωφορειο και πηγαν να μπουν μεσα απο την μπροστινη πορτα.

Ευτυχως φωναξε ενας απο την παρεα "οδηγε, ανοιξε με απο πισω" και τη γλυτωσαμε παλι.

Ωραια περασα, ασχετα αν γυρισα με αδεια μπουγατσα απο λεφτα. :D

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

ενω η μπουγαντα στην Αθηνα ειναι μονο η κρεμα με ζαχαρη και κανελα στην Θεσσαλονικη την σερβιρουν σε πιατο κομενη σε... πηρουνιες σαν κανονικο φαγητο :D

μπουγατσα με ψαρια = ενυδρειο :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

...στην Θεσσαλονικη την σερβιρουν σε πιατο κομενη σε... πηρουνιες σαν κανονικο φαγητο :thumbup:

Γιατι καλυτερη δεν ειναι ετσι?Ααα στον πυργο κοντα εχει και με μελι αντι ζαχαρη :D

Link to comment
Share on other sites

Πολυ μπουγατσο συζητιση ποιασαμε...

Εγω παντος ειχα ερθει Αθηνα παω στην καφετερια μου φερνει τον φραπε χωρις ''καλαμακι'' ρε φιλε λεω πως θα τον πιω ψωρις καλαμακι...Λεει αυτος Ααα ...Παει διπλα σε μια καντινα και μου φερνει ενα ''σουβλακι'' λεει οριστε 1 ευρω ...Τελος παντον το περνω πινω τον φραπε μου σαν νερακι,τρωω και το σουβλακι μου και επηδει δεν με εποιασε ειπα να παω και σε κανενα σουβλατζιδικο..Εκει πηγαινω λεω γεια σας 2 ψωμι σουβλακι, με πατατα,μουσταρδα καικετσαπ και μια λεμοναδα με καλαμακι παρακαλω...Ε και μου φερνει και ενα εξτρα σουβλακι στο χερι...Ε τα περνω και λεω τουλαχιστον βαλε να δουμε κανενα ματς της προκοπης τι μου εχεις την λαμψη να πουμε..Ε και λεει παιζει κανεις???Λεω φυσικα παιζει ο Βασιλιας της πολης!!!Λεει ποιας πολης ???Λεω Κωνσταντηνουπολης ποια πολης ρε φιλε της Θεσσαλονικης και με λεει α ο Αρης???Και λεω τι ειναι αυτο???Και λεει ομαδα ρε φιλε ...Και του λεω α και εγω νομιζα ηταν ονομα τοσο καιρο ...Καπου εδω τελειωνει το χαζο μου ''καλαμακοκομιξ''\

Παω για μια καλαμακο αλλαγη και ερχομαι ...

Υ.Σ Η μπουγατσα ειναι πιο καλα οταν ειναι κομενη τρως μπουκιτσες μπουκιτσες :D

Έγινε επεξεργασία - Thodwrhs
Link to comment
Share on other sites

ωρε βοριοι στη μπουγατσα κολησατε κ στα καλαμακια?

μη συζητατε μαυτους! δεν ξερουν ουτε τι θα πει φούιτ!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα δεν ξερουν το φουιτ??? :D:thumbup::wootwoot:

Πλακα με κανεις ???

Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το φουιτ ρε καρντασια;

οντως δεν ξερουμε τι ειναι αυτο το πραγμα:D

παντως τωρα που εληξε το θεμα μεταξυ του Marexy και του Klaz ειναι ωρα να τσακωθουμε μεταξυ μας

πειτε κανενα ανεκδοτο ρε παιδια για τον Ολυμπιακο η τον Μπαοκ :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - orck
Link to comment
Share on other sites

Ανεκδοτα ?

1. Τι κοινό έχουν Ολυμπιακός, ΑΕΚ και Eurovision; Και οι τρεις δίνουν βαθμούς στην Κύπρο.

2. Τί κοινό έχουν τα Βιάγκρα με τον Ολυμπιακό ? Και τα δύο βοηθάνε την Ανορθωση.

3. Μπαοκ

(Ο Μπαοκ ειναι ανεκδοτο μονος του)

Link to comment
Share on other sites

Τα 2. πρωτα ανεκδοτα μου αρεσαν το 3 ομως τι το ηθελες ρε φιλε???

1. Τι κοινό έχουν οι παίχτες του Ολυμπιακού και η Ακρόπολη;

Είναι όλοι τους ερίπεια!

2. Τι διαφορά έχει το κινητό τηλεφωνο απ' τον Ολυμπιακό;

Ότι το κινητό πιάνει στην Ευρώπη ενώ ο Ολυμπιακός όχι!!!

3. Τι κοινό έχουν τα χελιδόνια και ο Ολυμπιακός

Συνέχεια φεύγουν απ' την Ευρώπη το Φθινόπωρο!!!!!!!!!

4.Οργανωμένοι οπαδοί του ΠΑΟΚ επιστρέφουν από την Αθήνα στη Θεσσαλονίκη μετά από αγώνα με ομάδα της πρωτεύουσας. Φτάνοντας στα Τέμπη, συνειδητοποιούν ότι δεν μπορούν να περάσουν, μιας και ορδές εξαγριωμένων αγροτών έχουν κλείσει το δρόμο διαμαρτυρόμενοι για τα αντιλαϊκά κυβερνητικά μέτρα. Οι επικεφαλείς των οπαδών κατεβαίνουν από τα πούλμαν και επιχειρούν να συνεννοηθούν με τους αγρότες...

- Ρε φιλαράκια, αφήστε να περάσουμε να πάμε σπίτια μας...

- Αποκλείεται παιδιά, το μπλόκο δεν σπάει για κανέναν.

- Ελάτε ρε παιδιά τώρα, είναι σοβαρά πράγματα αυτά;

- Σοβαρά – ξεσοβαρά δεν περνάει κανένας.

- Ρε κάντε στην μπάντα να πάμε σπίτια μας λέμε...

- Ρε δεν θα πάτε πουθενά λέμε...

Τα πνεύματα αρχίζουν να οξύνονται και για να αποφύγουν μια πιθανή σύγκρουση – αλλά και για να συνδυάσουν το τερπνόν μετά του ωφελίμου – οι αγρότες προτείνουν συμβιβαστική λύση...

- Εντάξει ρε παιδιά. Να περάσετε, αλλά πριν φύγετε, δεν μας βγάζετε και κανένα ωραίο συνθηματάκι για να το φωνάζουμε και να γουστάρουμε;

Οι ΠΑΟΚτζήδες συμφωνούν και αποσύρονται σε μια γωνία για να το σκεφτούν. 3 λεπτά αργότερα, επιστρέφουν φωνάζοντας:

- ΑΓΡΟΤΗ ΠΕΙΝΑΣ, ΓΑΜ*ΕΤΑΙ Ο ΠΕΙΡΑΙΑΣ...

Link to comment
Share on other sites

Και για να σπασουν και λιγο οι αντιπαραθεσεις ας βαλω ενα αλλο...

Δυο βλάχοι παίζουν το παιχνίδι των ερωτο-απαντήσεων:

- Πες μι ήνα έλληνα ποδουσφαιριστή που ήπαιζε στην Ελλάδα και τούρα παίζει στου εξωτερικού;

- Τσάρτας, του απαντά ο άλλος.

- Ούι βλάκα, αυτό ήνι γιοφύρ!

Πρώτη φορά αξιώθηκε ο βλάχος να πάει Αθήνα. Περπατώντας αργά αργά, με τη γκλίτσα στους ώμους, έφτασε στο Σύνταγμα. Εκεί έμεινε να κοιτάζει σαν χαζός έναν νεαρό πανκ, με βαμένα κόκινα πράσινα μπλέ τα μαλλιά του και όρθια σαν βεντάλια. Έκατσε μπρος του και τον κοίταζε σαν το πιο περίεργο πλάσμα στη γη. Μα έλα που κι ο νεαρός θύμωσε, και του λέει:

- Τι θές ρε κολόβλαχε και με κοιτάζεις έτσι; Πάρε δρόμο μη σηκωθώ επάνω.

Και του λέει με μια απάθεια ο βλάχος:

- Ρε συ πιδάκιμ, όταν ήμαν φαντάρος, είχα γα**σει ένα παγώνι, ρε μπάς κι είσαι γιός μου;

:D:thumbup::wootwoot::D

Έγινε επεξεργασία - Thodwrhs
Link to comment
Share on other sites

τι ειναι το φουιτ ρε καρντασια;

οντως δεν ξερουμε τι ειναι αυτο το πραγμα:thumbup:

οπως λενε "επαθα λαστιχο"....

το ειχα πει σενα φιλο μου "νοτιο" οτι επαθα φουιτ στο δρομο

κ δεν καταλαβαινε τι ειχε συμβει!!!

συνεννοηση μπουζουκι !! :D

Link to comment
Share on other sites

οπως λενε "επαθα λαστιχο"....

το ειχα πει σενα φιλο μου "νοτιο" οτι επαθα φουιτ στο δρομο

κ δεν καταλαβαινε τι ειχε συμβει!!!

συνεννοηση μπουζουκι !! :D

Μα καλα και εσυ ''νοτιο'' βρηκες να πεις τον πονο σου??? :thumbup::wootwoot::D

Link to comment
Share on other sites

οπως λενε "επαθα λαστιχο"....

το ειχα πει σενα φιλο μου "νοτιο" οτι επαθα φουιτ στο δρομο

κ δεν καταλαβαινε τι ειχε συμβει!!!

συνεννοηση μπουζουκι !! :D

Καλα και το "επαθα λαστιχο" τι υποννοει? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί λέτε για τους Σαλονικείς, αλλά γυναίκες σαν αυτές της Θεσσαλονίκης δεν βλέπεις στη Αθήνα!!!

ΥΓ: @delta66... οι γυναίκες της Θεσσαλονίκης δεν είναι μπουγάτσες με... ξέρεις τώρα :D

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τί λέτε για τους Σαλονικείς, αλλά γυναίκες σαν αυτές της Θεσσαλονίκης δεν βλέπεις στη Αθήνα!!!

ΥΓ: @delta66... οι γυναίκες της Θεσσαλονίκης δεν είναι μπουγάτσες με... ξέρεις τώρα :thumbup:

:D:wootwoot:

Ναι ναι ναιιιιιιι

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...