Jump to content

καλημερα


mikerrgp

Recommended Posts

καλημερα σε ολους ειμαι εντελος αρχαριος κ χρειαζομαι βοηθεια για να μην κανω τα λαθη που εκανε κ η αδερφη μου (κατερινακι) αγορασα ενα ενυδρειο 100 λιτρων τι πρεπει να κανω μου εδωσαν ενα για το χλωριο κ ενα safe star λεγοντας μου οτι μπορω να βαλω ετσι ποιο γρηγορα μεσα τα ψαρια μου κ αυτο που φοβιζει ειναι οτι του φιλτρου το καλοδιο εχει επαφη με το νερο .

καλως σας βρηκα

μιχαλης

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε εσενα!!!Και καλως ηρθες!!!

Λοιπον μια καλη αρχη για να ξεκινισης το διαβασμα ειναι απο εδω: http://www.aquazone.gr/forums/index.php?showtopic=18301

Μην βιαστεις και βαλεις ψαρια...Το χομπυ μας θελει υπομονη για να το χαρεις..Διαβασε πως μπορεις να στρωσεις το ενυδρειο σου...Τον κυκλο του αζωτου κλπ. κλπ.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους ειμαι εντελος αρχαριος κ χρειαζομαι βοηθεια για να μην κανω τα λαθη που εκανε κ η αδερφη μου (κατερινακι) αγορασα ενα ενυδρειο 100 λιτρων τι πρεπει να κανω μου εδωσαν ενα για το χλωριο κ ενα safe star λεγοντας μου οτι μπορω να βαλω ετσι ποιο γρηγορα μεσα τα ψαρια μου κ αυτο που φοβιζει ειναι οτι του φιλτρου το καλοδιο εχει επαφη με το νερο .

καλως σας βρηκα

μιχαλης

καλημερα Μιχαλη.Καλως ορισες!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον το εχω θεση σε λητουργεια απο εχθες μετρησα σημερα το πρωι το ph ειναι στο 7.5 με ενα τεστ απο πετ σοπ

μετρησεις για αμονια υπαρχουν σε αλλα τεστ ?

πως μπορω να ξερω ποτε θα ειναι ετοιμο να δεχτει ψαρια ?

Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο forum μας, και καλή συνέχεια........... :D

Να προμηθευτείς υγρά τεστ ΝΗ3 – ΝΗ4, ΝΟ2, ΝΟ3 και όταν οι μετρήσεις σου είναι μηδενικές μπορείς να βάλεις το πρώτο σου ψαράκι

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες φίλε στο ΑΖ. Ίσος αν έθετες το πρόβλημα σου στην ανάλογη κατηγορία να λάμβανες πιο πολλές απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...