Jump to content

Νεο 400 Rio!!!


sharkie

Recommended Posts

Επιτελους αλλαξα ενυδρειο και απο 60lt πηγα σε 400lt !!! :D:thumbup::wootwoot: Πραγματικα μοναδικο!!! Θελω την γνωμη σας για τα "λαθη" που θα εντοπισεται και φυσικα τις προτασεις σας! :P:angry2: Ξερω εκ των προτερων οτι τα ψευτικα λουλουδια δεν ειναι οτι καλυτερο, :D αλλα απο ασχημη εμπειρια σε φιλου μου ενυδρειο τα φοβαμαι λιγο...

post-7945-1220779743_thumb.jpgpost-7945-1220779757_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά πολύ καλά τα λύτρα που έχεις. Να το προσέχεις και να το χαίρεσαι. Όσο από παρατηρήσεις έχω να πω τις εξής. Από ότι βλέπω έχεις σκαλαρι και κάτω αριστερά όπως βλέπουμε διακρίνω 2 γκαλαχερ. Αν όντως βλέπω καλά (το εύχομαι για την υγεία μου αυτό) έχω να σου πω καλό είναι αύριο κιόλας (Δευτέρα) να τα πας πίσω τα γκαλαχερ γιατί εκτός ότι δεν πάνε με σκαλαρια όταν μεγαλώσουν δεν θα χωρανε στο ενυδρείο σου.

Αν ήμουν στην θέση σου εγώ τι θα έκανα. Θα έβγαζα όπως σου είπα τα γκαλαχερ και θα καθόμουν 1-2 μέρες ή ακόμα περισσότερο να κατασταλάξω τι ψάρια μου αρέσουν και αν ταιριάζουν μεταξύ τους. Μετά αφού έπαιρνα απόφαση τι θα είχα μέσα θα έφτιαχνα και την διακόσμηση ανάλογα με τις απαιτήσεις των θαλασσινών κατοίκων

ΑΝ είχα το 400αρι ΕΓΩ θα έβαζα δίσκους αλλά επειδή μάλλον είσαι αρχάριος (αυτό το κρίνω από τα γκαλαχερ που έχεις μέσα) επειδή οι δίσκοι θέλουν «λίγη» παραπάνω φροντίδα από άλλα ψάρια και παραπάνω εξοπλισμό σκέψου τι θες τι σου αρέσει και γράψε πρώτα στο φόρουμ να μας πεις για να σου πούμε και εμείς αλλά και οι πιο έμπειροι την γνώμη μας.

Και πάλι να το χαίρεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Για αφρικανες ψηνεσαι;Για ριξε μια ματια στα Μbuna απο Malawi.Στο 400αρι μπορεις να κανεις ωραιο setup

Link to comment
Share on other sites

Ρώτας αν είναι καλώ ή όχι, το ενυδρείο είναι πολύ όμορφο, η διαρρύθμιση του όμως… δεν γνωρίζω, πες μας τη ψάρια θα βάλεις μέσα για να σου πούμε ανάλογα.

Link to comment
Share on other sites

Ρώτας αν είναι καλώ ή όχι, το ενυδρείο είναι πολύ όμορφο, η διαρρύθμιση του όμως… δεν γνωρίζω, πες μας τη ψάρια θα βάλεις μέσα για να σου πούμε ανάλογα.

Μα εχει βαλει ηδη. :D Εγω μετρησα 8-10 ψαρια, εκ των οποιων 2 γκαλαχερ (!!!!!!!).- :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου με πολύ καλά λίτρα , μα κατά την ταπεινή μου και ένα μαύρο φόντο πίσω να δώσει βάθος και να μη φαίνεται τόσο το φίλτρο?

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραίο το ενυδρείο σου με πολύ καλά λίτρα , μα κατά την ταπεινή μου και ένα μαύρο φόντο πίσω να δώσει βάθος και να μη φαίνεται τόσο το φίλτρο?

:D:thumbup::wootwoot::D

Link to comment
Share on other sites

Κανε οτι σου ειπαν τα παιδια παραπανω και βαλε και μερικα φυτα και εισαι αψογος...

Link to comment
Share on other sites

μαυρο ή μπλε φοντο?

Επισης μεσα στο ενυδρειο εχω:

5 red eye

5 χηρες

1 gurami

2 scallari

1 silver shark

1 comon pleco

2 tetra

2 pangasius.

εκτος απο 3 γλυφτες ακομα δεν νομιζω οτι μπορω να βαλω κατι αλλο εκει μεσα, αλλωστε ολα αυτα ειναι μαζι εδω και 6 μηνες.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...