Jump to content

Γειά σας παιδιά


sakisvfr

Recommended Posts

Γειά σας παιδιά :thumbup: .Εχω ένα 120 lt του carefour με ένα σκαλαρι ασημένιοι, ένα γκουραμι κίτρινο, 2 γατόψαρα αλμπινο και ένα παγκάσιους 45cm που έχει ξεφύγει απο τα όρια του ενυδρίου μου. Απο διακόσμιση δεν παίζη τίποτα τώρα, λόγο του παγκάσιους :D . Απο φίλτρα χώρια απο το δικό του που έχει + μία έξτρα αντλία των 1200 lt\h έχω και ένα εξωτερικό ιδιοκατασκευής με μια αντλεία περίπου των 2000lt\h. Επίσεις ετειμάζουμε με τον γαμπρό μου μια λίμνη :D περίπου 13-14 κυβικα στην Καλικράτηα. Αυτα εν ολίγοις. :wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες φιλε.

Πρεπει να κανεις κατι με τη συνθεση του ενυδρειου σου.

''Γειά σας παιδιά .Εχω ένα 120 lt του carefour με ένα σκαλαρι ασημένιοι, ένα γκουραμι κίτρινο, 2 γατόψαρα αλμπινο και ένα παγκάσιους 45cm που έχει ξεφύγει απο τα όρια του ενυδρίου μου. Απο διακόσμιση δεν παίζη τίποτα τώρα, λόγο του παγκάσιους . Απο φίλτρα χώρια απο το δικό του που έχει + μία έξτρα αντλία των 1200 lt\h έχω και ένα εξωτερικό ιδιοκατασκευής με μια αντλεία περίπου των 2000lt\h. Επίσεις ετειμάζουμε με τον γαμπρό μου μια λίμνη περίπου 13-14 κυβικα στην Καλικράτηα. Αυτα εν ολίγοις.''

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου!

το ενυδρειο σου πρεπει να εχει βαθος 30 cm αν καταλαβα καλα.

αυτο το ψαρακι που ειναι 45 cm οταν θελει να στριψει τι κανει?

δεν νομιζω να το βγαζεις κ να το γυρνας απο την αλλη μερια?

Link to comment
Share on other sites

Καλως ηρθες και καλο διαβασμα!!!

Το πιο σημαντικο πραγμα που προτρεχει και πρεπει να κανεις ειναι να δωσεις το παγκασιους... :D

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες φιλε μου!

το ενυδρειο σου πρεπει να εχει βαθος 30 cm αν καταλαβα καλα.

αυτο το ψαρακι που ειναι 45 cm οταν θελει να στριψει τι κανει?

δεν νομιζω να το βγαζεις κ να το γυρνας απο την αλλη μερια?

χαχαχα :thumbup: .Το σίγουρο είναι ότι όταν πάει να γυρίσει το καημένο λειτουργεί σαν μεντεσές. Πέρα όμως απο την πλάκα το λυπάμε :D .

Καλως ηρθες και καλο διαβασμα!!!

Το πιο σημαντικο πραγμα που προτρεχει και πρεπει να κανεις ειναι να δωσεις το παγκασιους... :D

Το σιγουρο είναι ότι θα φύγει απο το ενυδρείο για να μπορέσω να το στήσω, και υπάρχουν 2 λύσεις, ή θα το δώσω σε κανά μαγαζί και για αντάλλαγμα θα μου δώσουν ούτε και εγώ ξέρω :wootwoot: , ή να το ρίξω στη λίμνη που φτιάχνω (εδώ θα ήθελα την γνώμη σας ).

Link to comment
Share on other sites

KAΛΩΣΟΡΙΣΕΣ ΦΙΛΕ ΜΟΥ!

Link to comment
Share on other sites

... ή να το ρίξω στη λίμνη που φτιάχνω (εδώ θα ήθελα την γνώμη σας ).

Καλως ορισες.

Τα ψαρι ειναι τροπικο, θελει θερμοκρασια απο 22-26C. (χειμωνα-καλοκαιρι) :D

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες στο forum μας!!

Καλή επιτυχία στην κατασκευή της λίμνης.

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στο φόρουμ μας… για την σύνθεση του ενυδρείου σου στα είπαν οι άλλοι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...