Jump to content

Τα νέα μου αποκτήματα


thanasis

Recommended Posts

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου;

Προσωπικά θα προτιμούσα τα αληθινά φυτά και αλλαγή στο φόντο με μαύρο ή σκούρο μπλε χαρτονάκι.

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου;

Προσωπικά θα προτιμούσα τα αληθινά φυτά και αλλαγή στο φόντο με μαύρο ή σκούρο μπλε χαρτονάκι.

Σωστα,καθως επισης καποια φυτα τα οποια να σκεπαζουν την επιφανεια οπως ειναι η 'φακη'.

Τα ψαρακια σου θα το λατρψουν καθως ετσι ειναι στον βιοτοπο τους....

Link to comment
Share on other sites

To xρώμα (κόκινο) που λες έχει να κάνει με πολλούς παράγοντες. Διατροφή.συνθήκες νερου κλπ. Τα ψάρια σου εείναι πολύ όμορφα. Τάιζε κάθε μέρα και γενναία τώρα που είναι μικρά. Να τα έχεις πάντα χορτασμένα γιατί σε αυτή την ηλικία είναι πιο πολύ επιρρεπή στις επιθέσεις. Για τη διακόσμηση πολλά ξύλα και λίγα φυτά. Φτιάξε με τα ξύλα πολλές κρυψώνες. Δεν είναι απίστευτα ψάρια?. τα υπόλοιπα θα σου τα πούνε οι πιο έμπειροι

ΦΙΛΙΚΑ - ΜΑΚΗΣ

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ειναι ηδη πολυ ομορφα!!

να τα χαιρεσαι..! ειναι εκπληκτικα ψαρια! :D

δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες για το ενυδρειο σου (λιτρα, ph,θερμοκρασια).

οι συμβουλες που δινουν τα παιδια ειναι πολυ σωστες κ οπτικα αλλα και ουσιαστικα!!

το ενυδρειο σου αυτη τη στιγμη μου θυμιζει πως ηταν το ενυδρειο μου πριν απο 9-10 μηνες κ πριν γραφτω στο aquazone.

απο τοτε αλλαξαν πολλα. την θεση των πλαστικων φυτων κ διακοσμητικων , πηραν αληθινα φυτα κ ξυλα.

το αποτελεσμα εκπληκτικο κ πολυ ευκολο...

υπαρχουν ομορφα φυτα χωρις υψηλες απαιτησεις που σε συνδυασμο με καποια μεγαλα ξυλα που θα δημιουργουν κρυψωνες θα το κανουν πολυ καλυτερο κ πιο φυσικο κ τα ψαρια σου ευτυχισμενα!!

βγαλε την αφισα κ δοκιμασε μαυρο χαρτονι.

απλα τολμησε το κ κρατα μας ενημερους... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...