Jump to content

H Red Cherry μου τρώει το δάχτυλο!


Recommended Posts

Ορίστε, το πρώτο μου βιντεάκι στο youtube μόνο για εσάς :D

http://au.youtube.com/watch?v=JDuHfMp0ZiY

Έλα να πορωνώμαστε με τα γαριδάκια!... :wootwoot::D:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Τελικα ειναι οντως πορωση οι γαριδες!!!

Πολυ καλο βιντεο :D

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο το βιντεακι σου viciouscircle και ο προταγωνιστης !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Aυτα παθαινεις εαν δεν πλενεις τα χερια σου.... :thumbup:

καλοοοο..... :D

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια! :thumbup:

Aυτα παθαινεις εαν δεν πλενεις τα χερια σου.... :D

καλοοοο..... :wootwoot:

Φώτη, να δω τι θα λες αν ανοίξω κέντρο SPA σαν αυτό αλλά με γαρίδες... http://au.youtube.com/watch?v=mtTPljHO3HQ&feature=related :D:P

Επίσης ένα άλλο κουλό που έγινε σήμερα...

Μου είχε δώσει ένας φίλος στην αρχή του καλοκαιριού 5-6 red cherry από τις οποίες οι 4-3 ήταν ψειρίτσες...

Το ενυδρείο είχε δύο κοπαδάκι καρδαμωμένα και τσαμπουκαλεμένα black neon και ροδόστομους οπότε η απόπειρα ήταν παρακινδυνευμένη και όσοι διατηρούσαν αυτές τις γαρίδες μου είπαν οτι δεν πρόκεται να γεννούσαν με τις χαρακίδες μέσα πράγμα που το πίστευα και εγώ.

Το ενυδρείο όμως είχε όπως αποδείχθηκε πολλές κρυψώνες.

Σήμερα έβγαλα όλα τα ψαράκια για να βάλω και κάποια άλλα είδη και να αρχίσω αναπαραγωγή.

Με το που βγάκαν τα ψάρια πετάχτηκαν έχω 16 γαρίδες!!! :angry2:

Μόλις μεγαλώσουν λίγο, κάποιες τις χαρίζω!

Αρχίστε να στήνετε γαριδοενυδρεία!

Link to comment
Share on other sites

Εαν εχεις την δυνατοτητα να στειλεις και εως εδω...Αρχιζω το στησιμο για της γαριδες σπα σπα αμεσως τωρα !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Οι red cherry είναι φοβερές και πολύ ... καρπερές, άσχετα από την παρουσία ψαριών. Εγώ έβαλα 20 red cherry με 20 αρλεκίνους σε ένα Rio 240 και σε δύο μήνες έχουν τουλάχιστον διπλασιαστεί...Ξύλα, πολλά φυτά, ουδέτερο ph, 26,5 καλοκαιρινή θερμοκρασία, χαμηλά νιτρικά και γεννάνε ασταμάτητα...Σίγουρα κάποιες νεογέννητες θα τρώγονται από τα ψάρια, αλλά σε ένα full planted θεωρώ οτι θα περισσευουν πάντα και για χάρισμα... :D

Link to comment
Share on other sites

Φώτη, να δω τι θα λες αν ανοίξω κέντρο SPA σαν αυτό αλλά με γαρίδες... http://au.youtube.com/watch?v=mtTPljHO3HQ&feature=related :D:wootwoot:

Πιστος σου πελατης... :thumbup:

Που κρύβονται οι ατιμες???

Μπραβο σου Γιωργο!

Link to comment
Share on other sites

μπραβο viciouscircle!!

πολυ καλο το video!

μην φοβαστε τον υπερπληθισμο...

οι αναδοχοι γονεις ειναι πολλοι κ περιμενουν στην ουρα...!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Οι red cherry είναι φοβερές και πολύ ... καρπερές, άσχετα από την παρουσία ψαριών. Εγώ έβαλα 20 red cherry με 20 αρλεκίνους σε ένα Rio 240 και σε δύο μήνες έχουν τουλάχιστον διπλασιαστεί...Ξύλα, πολλά φυτά, ουδέτερο ph, 26,5 καλοκαιρινή θερμοκρασία, χαμηλά νιτρικά και γεννάνε ασταμάτητα...Σίγουρα κάποιες νεογέννητες θα τρώγονται από τα ψάρια, αλλά σε ένα full planted θεωρώ οτι θα περισσευουν πάντα και για χάρισμα... :)

πολυ ωραια σε λιγο θα γεμισεις ολο το ενυδρειο απο αυτες, απο τροφη τι προτιμουν;

Link to comment
Share on other sites

Και εγω θελω κοκκινα γαριδακια ,μιας και τοχρωμα το σηκωνει η πολη που μενω.

Link to comment
Share on other sites

Επρεπε να κρατας και κανα γυρο απ'ολα για το κακομοιρο το γαρδιδακι.

Με αδειο χερι πηγες. :)

Λοιπον αυτο με τα fish spa το ειχα δει παλια σε ντοκυμαντερ σε λιμνη της τουρκιας που πανε καποιοι με δερματικες παθησεις (μερικες σοβαρες μαλιστα) και κανουν μπανιο αναμεσα σε καποια ψαρια που θεωρουνται "γιατροι" και κανουν το ιδιο που φαινεται στο βιντεο.

Με βαζεις συνεχεια στην πριζα και εννοειται οτι θελω και γω μια μεριδουλα εεεεεεε μια ομαδουλα γαριδες :)

Link to comment
Share on other sites

ελα ναι παμε μαζι για γαριδαδικο :)

προτεινω να αγορασεις red crystal και να μου δωσεις γεννα :thumbup:

Επρεπε να κρατας και κανα γυρο απ'ολα για το κακομοιρο το γαρδιδακι.

Με αδειο χερι πηγες. :thumbup:

Λοιπον αυτο με τα fish spa το ειχα δει παλια σε ντοκυμαντερ σε λιμνη της τουρκιας που πανε καποιοι με δερματικες παθησεις (μερικες σοβαρες μαλιστα) και κανουν μπανιο αναμεσα σε καποια ψαρια που θεωρουνται "γιατροι" και κανουν το ιδιο που φαινεται στο βιντεο.

Με βαζεις συνεχεια στην πριζα και εννοειται οτι θελω και γω μια μεριδουλα εεεεεεε μια ομαδουλα γαριδες :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...