Jump to content

Γλυκό Vs Θαλασσινό


Γλυκό ή Θαλασσινό  

136 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Εχετε ακούσει κανενα θαλασσινο να δυστάζει να στήσει γλυκό???

Μάλλον όχι!!!

Όλοι οι γκυκοί είσται σε σκέψη για θαλασσινό!!!

Αυτό μου αρκει!

Ποτέ δεν ειναι αργά να το παραδεχτήται!!!

ελα...

άντε ενας ένας να σας ακούω!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

πως το εκανες πιο φτηνο απο ενα γλυκο

καποια πραγματα απλα δεν γινονται

(ναι ξερω θα μου συγκρινεις την πιο ακριβη εκδοση του γλυκου που ειναι οι δισκοι, συνεχης θερμανση, αντιστροφη οσμοση, τυρφη κλπ)

εαν οι θαλασσινοι περιμενετε το νοημα τις ζωης σας απο ενα ενυδρειο τοτε κατι δεν παει καλα...

δεν κατάλαβες … δεν είναι για ένα ενυδρείο .. αλλά προσπαθώ να φέρω έναν άνθρωπο στον ίσιο δρόμο . :unsure: .

ρώτα το mastonik πόσο του στοίχισε το ενυδρείο και κρίνε μόνος σου

Link to comment
Share on other sites

Eπισης στο θαλασσινο,αντι για αλγη βγαινει πανεμορφη κορραλινη.Δηλαδη παλι ΧΡΩΜΑ.... :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Ενα πραγμα θα με εκανε να στησω θαλασσινο ενυδρειο και οντως οφειλω να το παραδεχτω...

Και αυτο ειναι τα ατιμα τα clown anemone fish...

Μετα απο αυτο το βιντεο που τα βλεπω να γεννανε αυγα και γυρω γυρω να κυριαρχει πρασινο μαλλον θα ηθελε να το δει και ο Χρηστος...

Link to comment
Share on other sites

Eπισης στο θαλασσινο,αντι για αλγη βγαινει πανεμορφη κορραλινη.Δηλαδη παλι ΧΡΩΜΑ.... :unsure:

Ποιος σου είπε ότι η πράσινη άλγη είναι άσχημη; Με άλγη μπορείς να κάνεις πανέμορφα ενυδρεία.

Ενα πραγμα θα με εκανε να στησω θαλασσινο ενυδρειο και οντως οφειλω να το παραδεχτω...

Και αυτο ειναι τα ατιμα τα clown anemone fish...

Μετα απο αυτο το βιντεο που τα βλεπω να γεννανε αυγα και γυρω γυρω να κυριαρχει πρασινο μαλλον θα ηθελε να το δει και ο Χρηστος...

Το είπα και πιο πάνω αυτό που με ενθουσιάζει είναι τα φυτά και μετά τα ψάρια, οπότε από την στιγμή που το ενυδρείο θα έχει φυτά δεν έχω πρόβλημα με το νερό και ας πάν’ έχει αλάτι, ζάχαρη, ουίσκι, μπύρα, ούζο το ίδιο μου κάνει αρκεί να ζουν φυτά. :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

24 ωρες και καμια παρεμβαση???

οχι ρε παιδια μην το σταματαμε εδω..!!?? εχουμε ανταλλαξει με χιουμορ τις κορυφαιες ατακες!! :bowdown:

αυτο ειναι το post of the posts :unsure:

προτεινω οι Moderators να ανοιξουν το... "τα καλυτερα του aquazone"

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν τρελλαινομαι να στησω θαλλασα, αφου ανοιγω την πορτα μου και βλεπω Μεσωγειακο απειρων λιτρων, Σαρώνικος μεν αλλα Μεσωγειακος Σαρώνικος.

Το καλοκαιρι ενιοτε και υποβρυχιως.

Το εχω χορτασει το αλατι.

Ενω καμποσα ξυλα, ποταμισια μυρουδια, τυρφη, ελαφρια χωματιλα και μερικα κοκκινα μπλε ψαρακια να κοβουν βολτες μεσα στη πρασινη ζουγκλα και στο κρυσταλλινο απαλα ρεων νερακι, με ταξιδευουν πιο μακρυα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

θαλασσινοί γίνατε μιας και φοβάστε να βάλετε την μάσκα και να πάτε λίγο πιο βαθιά έτσι? προτιμάτε την σιγουριά του καναπέ, έλα τώρα οι πέρκες και τα σπαράκια δεν δάγκανε βρεεεεεε :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Έτοιμος ήμουνα να το κλειδώσω το θεμα γιατι έπαιρνε μια άσχημη τροπή και δεν με άρεσε , τώρα που επανέρχεται στον ίσιο δρόμο του γλυκού μπορώ να το αφήσω να υπάρχει .

Δημοκρατικές διαδικασίες !!!

:unsure::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

μόνο με τέτοιες μεθόδους θα πετύχει ο στρουθοκαμηλισμός σας :unsure:

έτσι θα συνεχίσετε ατάραχοι τον βαθύ σας ύπνο :bowdown:

μέχρι να ξυπνήσετε η τεχνολογία θα έχει φτιάξει ενυδρεία χωρίς τοιχώματα :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως δεν τρελλαινομαι να στησω θαλλασα, αφου ανοιγω την πορτα μου και βλεπω Μεσωγειακο απειρων λιτρων, Σαρώνικος μεν αλλα Μεσωγειακος Σαρώνικος.

Εγω θα ειχα αμολησει σωληνες και θα εφτιαχνα ανοικτο συστημα μεσογειακο :unsure:

Εκτος και αν μενεις μπροστα σε υφαλο οπως ηταν στην ινδονησια οπου και ειναι περριτο το ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

Διάβασα εδώ μέσα ότι πολύ από το γλυκό πήγαν στο αλμυρό και αυτό είναι ένα σημάδι.

Και λέω ΝΑΙ είναι ένα σημάδι ότι δεν τα κατάφεραν στο γλυκό και με ελαφριά πηδηματάκια την κάναν στο θαλασσινό.

Link to comment
Share on other sites

καλά με αυτό το επιχείρημα :bowdown: .. θα μπορούσαν παράλυτοι να περπατήσουν και τυφλοί να βρουν το φως τους από τα γέλια .. :unsure::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι

στο γλυκο ερχονται οσοι θελουν, μενουν οσοι μπορουν :unsure::bowdown::bowdown:

Διάβασα εδώ μέσα ότι πολύ από το γλυκό πήγαν στο αλμυρό και αυτό είναι ένα σημάδι.

Και λέω ΝΑΙ είναι ένα σημάδι ότι δεν τα κατάφεραν στο γλυκό και με ελαφριά πηδηματάκια την κάναν στο θαλασσινό.

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι

στο γλυκο ερχονται οσοι θελουν, μενουν οσοι μπορουν :unsure::bowdown::bowdown:

Δηλ. θες να πεις οτι το γλυκο ειναι πιο δυσκολο απο το θαλασσινο? :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

ετσι ακριβως ειναι

στο γλυκο ερχονται οσοι θελουν, μενουν οσοι μπορουν :unsure::bowdown::bowdown:

ΠΑΡΑΘΕΣΗ(Χρήστος @ 23/09/2008, 14:33:19) * Διάβασα εδώ μέσα ότι πολύ από το γλυκό πήγαν στο αλμυρό και αυτό είναι ένα σημάδι. Και λέω ΝΑΙ είναι ένα σημάδι ότι δεν τα κατάφεραν στο γλυκό και με ελαφριά πηδηματάκια την κάναν στο θαλασσινό.

+1000 :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Βρε γλυκα μου παιδια....με το θαλασσινο αν θες, ριχνεις και μια τσιπουριτσα, ενα καλαμαρακι ή χταποδακι αντε και καμια σαργανα και αμαλλαχει στηνεις και μεσημεριανο τραπεζι με ουζακι-τσιπουρακι...και κανα κοραλλι για εφε :bowdown::bowdown:

με το γλυκο τι να κανεις..??

δισκο ψητο στα καρβουνα με πολυ αλατι? :unsure:

χρυσοψαρο μπουγιαμπεσα ? :rolleyes:

τηγανια neon tetra??? :blush::hysterical:

..οποτε οι θαλασσινοι κερδιζουμε και τον χρυσο σκουφο!!!!! :rolleyes::thumbup::hysterical::rasp:

..

Link to comment
Share on other sites

Αν φτιαξεις ψαρι απο ενυδρειο, φυλα μου μια μεριδα αντιχλωριο.

Το αντιχλώριο το θέλουν οι θαλασσινοί... Δείχνουν στρεσαρισμένοι και έχω ακούσει πως τα αντιχλώρια έχουν ιδιότητες αντιστρές!!!!

@θαλασσινοί

κατεβάστε κανένα λίτρο Aquatan και ελάτε να τα ξαναπούμε! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Βρε γλυκα μου παιδια....με το θαλασσινο αν θες, ριχνεις και μια τσιπουριτσα, ενα καλαμαρακι ή χταποδακι αντε και καμια σαργανα και αμαλλαχει στηνεις και μεσημεριανο τραπεζι με ουζακι-τσιπουρακι...και κανα κοραλλι για εφε :bowdown::bowdown:

με το γλυκο τι να κανεις..??

δισκο ψητο στα καρβουνα με πολυ αλατι? :unsure:

χρυσοψαρο μπουγιαμπεσα ? :rolleyes:

τηγανια neon tetra??? :rasp::rasp:

..οποτε οι θαλασσινοι κερδιζουμε και τον χρυσο σκουφο!!!!! :rolleyes::thumbup::thumbup::blink:

..

Tο νου τους οι θαλασσινοί μόνο στο φαΐ τον έχουν ....!!!!

Ρε παιδιά δεν είναι όλα φαΐ σε αυτή τη ζωή !!!!

:blush::hysterical::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

θαλασινος δεν εισαι; ΔΕΝ ΣΟΥ ΜΙΛΑΩ :unsure:

http://www.youtube.com/watch?v=9CNiTIgu6EE...feature=related

orck :bowdown::bowdown::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Το αντιχλώριο το θέλουν οι θαλασσινοί... Δείχνουν στρεσαρισμένοι και έχω ακούσει πως τα αντιχλώρια έχουν ιδιότητες αντιστρές!!!!

@θαλασσινοί

κατεβάστε κανένα λίτρο Aquatan και ελάτε να τα ξαναπούμε! :unsure:

:bowdown:

οκ θα ερθουμε αλλα για να τα ξαναΠΙΟΥΜΕ...σφηνακι αλατι με εσανς prime, εναλλακτικα τυρφονερο με εσανς co2 :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Τι Aquatan και αντιχλωρια μας λέτε αυτά είναι καθαρά ζουμιά τον γλυκό-ξενέρωτων. :unsure:

Οι θαλασσινοι με βράχο και αραγωνιτη κάνουν δουλειά. Tέλος. :bowdown:

Όσο για σφηνάκια και τα συναφή έχετε ακούσει ποτέ κανείς να λέει πάμε δίπλα στο ποτάμι να πιούμε κανένα Ούζο ? :bowdown:

Μην τρελαθούμε τωρα…

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...