Jump to content

Γλυκό Vs Θαλασσινό


Γλυκό ή Θαλασσινό  

136 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Ελα Σπυρο μια μερα απο το σπιτι μου να δεις ταισμα θαλασσινων και μετα μου λες!

Και για να σε διευκολυνω στο να ερθεις,ακριβως απεναντι απο το reef εχω τους δισκους :bowdown:

ευχαριστως :bowdown:

να φερω τροφη ή εχεις αγορασει με τα ρεστα? :unsure:

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 205
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευχαριστως :bowdown:

να φερω τροφη ή εχεις αγορασει με τα ρεστα? :unsure:

Ελα εσυ και θα εχω τροφη και για ανθρωπους :bowdown: Σε εμας τους θαλασσινους το χρημα πεφτει απο τις τσεπες μας :rolleyes:

Και για να σε προλαβω δεν ειναι σχισμενες απο τα ψιλα :rolleyes::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ελα εσυ και θα εχω τροφη και για ανθρωπους :unsure: Σε εμας τους θαλασσινους το χρημα πεφτει απο τις τσεπες μας :rolleyes:

Και για να σε προλαβω δεν ειναι σχισμενες απο τα ψιλα :bowdown::rolleyes:

Ρε ο Βασιλης ο "συναδελφος" εισαι? που κοπανας τα τσουμπλεκια και νομιζεις οτι εγινες μουσικος? :bowdown:

ΑΑΑαααα τωρα εξηγηται γιατι νομιζεις οτι εχεις και δευτερο ενυδρειο απεναντι απο αυτο των δισκων. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Deite prwta tis simbiotikes sxeseis you occelaris kai tis anemwnis, alla kai tou goby me tis garides, episis ti simbiotiki sxesi tis garidas me ta psaria kai tou cleaner wrasse me ta psaria?????? Mmmm katalavate??? Mallon oxi giati tetoia diadrasi metaksi organismwn den exei to gliko......valte kana RACOON mipws deite na simvainei kai kati ektos apo Tsis-Mam-Kaka-Nanny....!!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Deite prwta tis simbiotikes sxeseis you occelaris kai tis anemwnis, alla kai tou goby me tis garides, episis ti simbiotiki sxesi tis garidas me ta psaria kai tou cleaner wrasse me ta psaria?????? Mmmm katalavate??? Mallon oxi giati tetoia diadrasi metaksi organismwn den exei to gliko......valte kana RACOON mipws deite na simvainei kai kati ektos apo Tsis-Mam-Kaka-Nanny....!!! :unsure:

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Θα μας μιλήσετε εσείς για συμβιωτικές σχέσεις???

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Έχω ενυδρεία λιγότερο από 10 μήνες και ήδη έχω βγάλει τα παρακάτω:

Tubifex σκουλίκια

Προνύμφες λιβελούλας

Αρθρώποδα αγνώστου προελέυσεως

Άντε παίξτε με ψάρια, γαρίδες, αχιβάδες και μύξες (ανεμώνες)... Εγώ σε λίγους μήνες έβαλα τον Αμαζόνιο σπίτι μου. Εσείς, όσα χρόνια κι αν προσπαθείτε, ούτε την παραλία της Λούτσας δεν θα αποκτήσετε!

Link to comment
Share on other sites

ναι .. ήμουν περίπου 13 χρονών όταν καλλιεργούσα κουνούπια ..

τώρα προτιμώ να κοιτάζω στο refugium προσεκτικά ..

για να μπαίνετε σιγά σιγά στο κλίμα ..

http://reefkeeping.com/issues/2006-04/reefslides/index.php

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... το παιχνίδι ζορίζει...

Προτείνω φωτο-βιντεο-κόντρες για να φανεί η αλήθεια.

Καθαρίστε άλγες :bowdown: και κοραλλίνες :unsure: και αρχίστε το uploading!!!

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Kai poli mas goustarw olous gia to humor mas......exw liwsei :unsure:

Όντως.

Είμαστε "Θεοί"...

...και οι αλμυροί αλλά και οι ανάλατοι...

Link to comment
Share on other sites

...για να μπαίνετε σιγά σιγά στο κλίμα ..

http://reefkeeping.com/issues/2006-04/reefslides/index.php

Τάσο αυτό που έκανες ήταν πολύ επιπόλαιο. Δεν μπορείς να εκθέτεις έτσι απότομα τους γλυκό-ξενέρωτους σε τόσα πολλά χρώματα, μπορεί να πάνε από εγκεφαλικό. Μπορεί να μην συμφωνούμε αλλά είναι φίλοι μας, σιγά σιγά λοιπόν με τα χρώματα….

Link to comment
Share on other sites

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

Θα μας μιλήσετε εσείς για συμβιωτικές σχέσεις???

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA

...

Προνύμφες λιβελούλας

....

Στο ποστ σου φιλε μου βλεπω και φωναζεις βοηθεια οποτε δεν νομιζω να ειναι συμβιωτικη σχεση. Αν ειναι ετσι και γω καλιεργω Mantis!

Link to comment
Share on other sites

Σαν πολύ δεν μας την λέτε με τα χρώματα… αν σας αρέσουν τόσο πολύ τότε γιατί δεν ντύνεστε ανάλογα. Φορέστε καμιά ροζ καλτσίτσα, ένα κόκκινο και ένα πράσινο παπούτσι, βάλτε και μια βερμούδα σε φούξια χρώμα, ένα πουκάμισο μπλε με πορτοκαλή μανίκια κίτρινο γιακά και βυσσινή κουμπιά, βάλτε και ένα καπελάκι στα χρώματα του ουράνιου τόξου. Και βγέστε έξω να σας χαρώ. Κράξτε το είμαι θαλασσινός και με αρέσουν τα παρδαλά.

Link to comment
Share on other sites

Τάσο αυτό που έκανες ήταν πολύ επιπόλαιο. Δεν μπορείς να εκθέτεις έτσι απότομα τους γλυκό-ξενέρωτους σε τόσα πολλά χρώματα, μπορεί να πάνε από εγκεφαλικό. Μπορεί να μην συμφωνούμε αλλά είναι φίλοι μας, σιγά σιγά λοιπόν με τα χρώματα….

Καλά......

ασχοληθείτε εσείς με την "πόζα" (πολύχρωμία τύπου Jumbo Bebe) και αφήστε εμάς τους γλυκούς να ασχολούμαστε με συμπεριφορές.

:unsure::bowdown::rolleyes::thumbup::bowdown::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τάσο αυτό που έκανες ήταν πολύ επιπόλαιο. Δεν μπορείς να εκθέτεις έτσι απότομα τους γλυκό-ξενέρωτους σε τόσα πολλά χρώματα, μπορεί να πάνε από εγκεφαλικό. Μπορεί να μην συμφωνούμε αλλά είναι φίλοι μας, σιγά σιγά λοιπόν με τα χρώματα….

έχω ακόμα στην εφεδρεία .. χταπόδι που διαβάζει financial times :unsure:

.. αλλά δεν θα χρειαστεί .. οι αντίπαλοι έχουν καταθέσει τα όπλα . :bowdown: .

Link to comment
Share on other sites

Να αλλαξει παρακαλω ο τιτλος του θεματος.

Γλυκο Vs Παρδαλο

:rolleyes::rolleyes::thumbup:

:unsure::bowdown::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο που ακολουθει φαινεται ενας (ανδρακλας :unsure: ) του γλυκου νερου.....

Καπως ετσι εισαστε???

:bowdown::bowdown::rolleyes::rolleyes::thumbup::blush::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο την πανδαισία των χρωμάτων που υπάρχει στην θάλασσα μόνο σε όνειρο μπορείς να δεις………………. :unsure:

Βέβαια όλοι οι άνθρωποι ( του γλυκού ) έχουν δικαίωμα στα όνειρα :bowdown::bowdown::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Στο βιντεο που ακολουθει φαινεται ενας (ανδρακλας :unsure: ) του γλυκου νερου.....

Καπως ετσι εισαστε???

:rolleyes::thumbup::blush::hysterical::hysterical::rasp::rasp:

ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ!!!!!

:thumbup::blink::rasp:

:bowdown::bowdown::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Σπύρο την πανδαισία των χρωμάτων που υπάρχει στην θάλασσα μόνο σε όνειρο μπορείς να δεις………………. :bowdown:

Στη θάλλασα ναι.....στα ενυδρεία σας όμως......μπαα!!

Ενω εμείς φέρνουμε όλην ομορφία απο τις λίμνες και τα ποτάμια αυτούσια.

:unsure::bowdown:

Μην κοιτάς που δεν το κάνουμε πάντα. Για να μην σας κομπλάρουμε το κάνουμε και βάζουμε και κάνα ναυάγιο ή κάναν Παρθενώνα μέσα...

:rolleyes::rolleyes::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Στη θάλλασα ναι.....στα ενυδρεία σας όμως......μπαα!!

[/size]

:unsure::bowdown::bowdown:

ΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ………..ησυχία, .........μην σε ξυπνήσουμε :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ήθελα να σας το πω για να μην θιχτείτε αλλά η περίσταση το απαιτεί :blush:

Η θαλασσινοί είναι άνθρωποι περίπλοκη, μπερδεμένοι, άπληστη, και δεν μπορούν να βρουν την ευτυχία στο απλό, δεν γνωρίζουν τη θα πει απλότητα να ζεις ευτυχισμένος με τα λίγα με αυτά που έχεις με τα απλά πραγματάκια. :hysterical:

Ενώ οι γλυκοί είναι ολιγαρκής άτομα απλή και καθόλου περίπλοκή, παιδιά του λαού που γεύονται το απλό και έχουν το χάρισμα να δουν τη ομορφιά κρύβει το απλό πράγμα. :hysterical::rolleyes:

Θα σας το αναλύσω η θαλασσινοί λόγο της περιπλοκότητας τους και της απληστία τους και επειδή δεν είναι η θέση να αντιληφτούν την ομορφιά που κρύβει το απλό θέλουν πολλά. :rasp:

Για αυτό πάνε στο θαλασσινό, γιατί έχει μεγαλύτερη ποικιλία οργανισμών και χρωμάτων έχει περισσότερες μετρήσεις και απαιτεί μεγαλύτερη φροντίδα. Και όλα αυτά για να χορτάσουν την αχόρταγη απληστία τους. Γιατί δεν είναι ης θέση να δουν την ομορφιά του απλού γλυκού ενυδρείου με το άχρωμο μικρό ψαράκι της πετρούλες και ίσος τα φυτά. :thumbup:

Ενώ εμείς οι γληκοί… :unsure: τη απλή άνθρωποι που ήμαστε, άλλος βάζει μερικές πέτρες λίγα ψάρια και είναι ευτυχισμένος με αυτό το απλό και λιτό ενυδρείο δεν χρειάζεται όλα τα χρώματα της ίριδος για να ευτυχήσει έχει πιάσει το νόημα της ζωής. :bowdown:

Καημένη θαλασσινοί ήσαστε για λύπηση τόσα γράψαμε για να σας συνεφέρουμε αλλά ο εγωισμός σας δεν αφήνει να πέσουν τα λέπια από τα μάτια σας και να δείτε την ομορφιά του γκρίζου ψαριού. :rolleyes:

Απόδειξη των λεγόμενων μου είναι ότι σχεδόν όλοι οι θαλασσινοί έχουν πολύχρωμους οργανισμούς. Ειλικρινά δεν είδα θαλασσινό να έχει στο ενυδρείο του άχρωμα ψαράκια, γιατί άραγε. :bowdown:

Έγινε επεξεργασία - Χρήστος
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...