Jump to content

Διαμάχη


ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΚΙ

Recommended Posts

Γεια σας, τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μια περίεργη συμπεριφορά ανάμεσα σε δύο δίσκους μου. Η διαφορά τους στο μέγεθος δεν είναι μεγάλη ο ένας 10-11cm και ο άλλος 8 cm περίπου, στην αρχή σαν να δαγκώνονται στο στόμα και μετά αφού ο μικρός γυρίσει στο πλάι ο μεγάλος τον σπρώχνει και ο μικρός σαν να τον χτυπάει με την ουρά στο πρόσωπο.

Είναι κάτι φυσιολογικό, γιατί έχω αρκετό καιρό Δίσκους και πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, τις τελευταίες μέρες έχω παρατηρήσει μια περίεργη συμπεριφορά ανάμεσα σε δύο δίσκους μου. Η διαφορά τους στο μέγεθος δεν είναι μεγάλη ο ένας 10-11cm και ο άλλος 8 cm περίπου, στην αρχή σαν να δαγκώνονται στο στόμα και μετά αφού ο μικρός γυρίσει στο πλάι ο μεγάλος τον σπρώχνει και ο μικρός σαν να τον χτυπάει με την ουρά στο πρόσωπο.

Είναι κάτι φυσιολογικό, γιατί έχω αρκετό καιρό Δίσκους και πρώτη φορά βλέπω κάτι τέτοιο.

Ειναι αρκετα φυσιολογικο αν σκευτεις οτι είναι κιχλίδες....παρατηρησε αν ο καρπαζοεισπρακτορας τρωει κανονικα

και αν δεις πως συνεχιζει εντονα κανε και καμια αλλαγη στο aquascape να τους μπερδεψεις...μετα βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

ναι ειναι φυσιολογικο.

οταν παλαιοτερα ειχα δισκοενυδρειο το ιδιο γινοταν.

Μια μερα εβαλα εναν καινουργιο ο οποιος τους πλακωσε ολους τους παλιους στο ξυλο (ιδιο μεγεθος)

..δεν μπορεις να φανταστεις τι γινοταν για 1,5 μηνα..ειχε γινει αρχηγος αλλα συνεχεια τους πλακωνε μεχρι που αναγκαστηκα και τον επεστρεψα γιατι δεν συμορφωνοταν και ας ειχα αλλαξει το διακοσμο.

πολυ κακος!

και η σφαλιαρες με την ουρα ειναι standard ακομα και στο θαλασσινο ενυδρειο!

Link to comment
Share on other sites

Απολυτως φυσιολογικο. Καποιος πρεπει να ειναι ο αρχηγος και αυτο μονο με "ξυλο" ρυθμιζεται.- :unsure:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, συγνώμη για την αργοπορημένη απάντηση μου αλλά είχα προβλήματα με το

PC. Φίλε andriko τρώει κανονικά όπως πάντα είναι πρώτος. :bowdown:

Μάλλον πρέπει να είναι αυτό που λένε τα παιδιά πιο πάνω θέμα αρχηγού γιατί πριν από τρεις βδομάδες μου ψόφησε ο πιο μεγάλος και παλιότερος δίσκος των είχα 7 χρόνια. :bowdown::rolleyes:

Θα προσπαθήσω να αλλάξω λίγο τον διάκοσμο να δω τι αποτελέσματα θα έχει, ελπίζω όχι αυτά που είχε στον vagosg.

Ευχαριστώ. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...