Jump to content

Σαν μικρη πληγη στο ματι απο σκαλαρι :blink:


Recommended Posts

Στην αρχη (πριν 4-5) νομιζα πως ειχε αλλαξει τοπικα το χρωμα του, αλλα σημερα προσεξα οτι ειναι κατι σαν μικρη πληγη, εχετε καμια ιδεα τι φαρμακο να του δωσω? ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

H φωτογραφία δεν ειναι καλη και δεν μπορω να καταλαβω .

Πες μας λιγα προγματα για το ιστορικο του ψαριου και του ενυδρειου .

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου απο την στιγμη που δεν μπορω να δω κατι σημαινει οτι μαλλον πολυ μικρη θα ειναι η πληγη...τα ματια του οσκαρ μου ειχαν γινει ΧΑΛΙΑ απο επιθεση και πανε καλητερα μερα με την μερα. μην ανησιχεις

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι 125 λτ στρωμενο, θερμοκρασια στους 26... δεν ειναι βακτιριο η πληγη παντως γιατι ειχα βαλει φαρμακο στα gourami μου που ηταν αρρωστα και εγιναν καλα.. ειναι μια μικρη λευκη "πληγη" και εχει φουσκωσει τοπικα... {ειναι απιστευτα δισκολο να φοτογραφισω αυτο το σκαλαρι μου :unsure: }

Link to comment
Share on other sites

Το ενυδρειο ειναι 125 λτ στρωμενο, θερμοκρασια στους 26... δεν ειναι βακτιριο η πληγη παντως γιατι ειχα βαλει φαρμακο στα gourami μου που ηταν αρρωστα και εγιναν καλα.. ειναι μια μικρη λευκη "πληγη" και εχει φουσκωσει τοπικα... {ειναι απιστευτα δισκολο να φοτογραφισω αυτο το σκαλαρι μου :unsure: }

σαν δαγκωμα φαινεται. Δωσε σε παρακαλω πληροφοριες για το ενυδρειο σου

τι κατοικους εχεις. ποιοτητα νερου. κλπ

αν ειναι δαγκωμα ανεβαζεις θερμοκρασια στους 27-28 . βαζεις βηταμινες. και μελαφιξ. αν και πιστευω πως δεν εχει προβλημα το σκαλαρι σου.. ορεξη εχει?

Link to comment
Share on other sites

Μηπως ειναι σαν φυσαλιδα αερα στο ματι ;

Link to comment
Share on other sites

το νερο ειναι λιγο οξινο λογο παρουσιας ξυλου μοπανι,(μου εχου τελειωσει τα τεστακια και δεν θυμαμαι ακριβως) εχω μεσα 4 gourami και μια μονομαχινα η οποια ειναι ησυχη... και διαφορα γατοψαρα που δεν εχουν σχεση νομιζω... θα ανεβασω την θερμοκρασια παντως.. Επισης εχει ορεξη, αλλα το πετιχα να προσπαθει να τριψει το ματι του πανω σε ενα φυλλο της ανουβιας..

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

το νερο ειναι λιγο οξινο λογο παρουσιας ξυλου μοπανι,(μου εχου τελειωσει τα τεστακια και δεν θυμαμαι ακριβως) εχω μεσα 4 gourami και μια μονομαχινα η οποια ειναι ησυχη... και διαφορα γατοψαρα που δεν εχουν σχεση νομιζω... θα ανεβασω την θερμοκρασια παντως.. Επισης εχει ορεξη, αλλα το πετιχα να προσπαθει να τριψει το ματι του πανω σε ενα φυλλο της ανουβιας..

Καθε ποτε κανεις μετρησεις στο νερο σου και με τι τεστ;;; :unsure:

Link to comment
Share on other sites

καθε βδομαδα κανω μετρησεις... το φουσκωμα εφιγε... δειχνει καλητερα... ειχα παρει μια τρομαρα... ευχαριστω παντως ολους!! :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...