Jump to content

βιοτοπικο πιρανας


piranhas2

Recommended Posts

καλησπερα θα ηθελα να μ πει καποιος τι ακριβως τι πρεπει να εχει ενα βιοτοπικο ενυδρειο με red belied piranha(τιμες νερου φυτα κτλ) πηρα κενουριο ενυδρειο και θελω το καλυτερο για τα ψαρια μ!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

καινουριο ενυδρειο Βασιλη?

αντε με το καλο να μπουνε τα ψαρακια!!

δωσε μας περισσοτερες πληροφοριες......

προτεινω ξυλα και valisneries με μαυρο χαρτονι πισω και χαμηλο φωτισμο! (δοκιμασμενη λυση special)

απο τιμες 27+ θερμοκρασια, ph6-7 , οσο μπορεις πιο μαλακο νερο κ τα ψαρακια θα ειναι turbo :unsure:

καλη φιλτρανση κ μπολικη τυρφη!!!

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
Link to comment
Share on other sites

επιτελους το πηρα ειναι ενα cayman αν το γραφω σωστα 230λ με βιολογικο φιλτρο co2 κ θα βαλω μεσα τα 3τερατακια μ δεν το εχω τρεξει ακομα θελω πρωτα να φτιαχτει με φυτα κτλ που μπορω να βρω κατι σε στιλ γρασιδι?

Link to comment
Share on other sites

αντε καλοριζικο!

σου προτεινω echinodorus tenellus.

σχετικα ευκολο αν κ γινεται λιγο ψηλο.

γιατι ομως να βαλεις γρασιδι?

εκτος απο co2 θα χρειαστεις κ αρκετο φως που δεν το πολυσυμπαθουν τα πιρανχα.

τι φωτισμο εχει το ενυδρειο αυτο?

Link to comment
Share on other sites

επιτελους το πηρα ειναι ενα cayman αν το γραφω σωστα 230λ με βιολογικο φιλτρο co2 κ θα βαλω μεσα τα 3τερατακια μ δεν το εχω τρεξει ακομα θελω πρωτα να φτιαχτει με φυτα κτλ που μπορω να βρω κατι σε στιλ γρασιδι?

πέρνα να παρεις κερατόφυλλο για σκίαση........

Link to comment
Share on other sites

εχει 2 λαμπες θα βαλω σιγουρα μαυρο χαρτονι κατι ριζες π εχω και φυτα θα μπορεσω να βαλω και αλο ενα ψαρι η θα εχει προβλημα με τα λιτρα και αν ναι σε ποσο χρονικο διαστημα θα αντεξει μεχρι να παρω κατι μεγαλυτερο?

Link to comment
Share on other sites

παλι αλλαγη ενυδρειου?

πηγαινες τωρα με 100% δωροεπιταγη απο το γνωστο καταστημα κ επαιρνες το μεγαλυτερο μια κ εξω.

Link to comment
Share on other sites

το κανονισε ενας φιλος και δεν το πολυ εψαξα ειμαι στην κερκυρα λογο εργασιας και ολα εγιναν μεσο τηλ το πηρα σε πολυ καλη τιμη

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...