Jump to content

τι εχω αραγε?


Recommended Posts

Σχηματίζεται σαν καφέ-κόκκινο επίχρυσμα σε διάφορες επιφάνειες, όπως άμμος, βράχος και τζάμια. Πολλές φορές σχηματίζει και τρίχες.

Link to comment
Share on other sites

ατο ενυδρειο μου πλεον δεν βλεπεις αραγωνιτη,ειναι ολος καλυμενος με μια καφε-κοκκινη-μωβ(κυριως) αλγη

ενω τα βραχια και αυτα εχουν μια καφετια αλγη,εντυπωση μου κανει,πως εχω βαλει μεσα 2 κομματια καινουριου

ζβ,εδω και κανα μηνα και αυτα δεν πιανουν(αλγη)

επισης να αναφερω πως για κανα 2μηνο χρησιμοποιησα purple up,αλλα το εχω σταματησει εδω και 2 μηνες

και ενω μαζευω με το χερι αλη αυτην την "βρωμια",το πολυ σε 7 μερες εχει ξαναβγει......

αρα τι γινεται εχω κυανοβακτιριδιο η κατι εγινε με το purple up???? :bowdown:

και τι νακανω τωρα......

:unsure:

Link to comment
Share on other sites

Πιθανον να μην ειναι επαρκες η κυκλοφορια του νερου σου....

Μπορεις να βαλεις φωτο απο το 'στησιμο' των κυκλοφορητων σου?

Link to comment
Share on other sites

Κάνε ένα καλό σιφονιάρισμα πάνω από τα βράχια και την άμμο, αύξησε την κυκλοφορία, και καλό σκιμάρισμα..

Έγινε επεξεργασία - NAVY
Link to comment
Share on other sites

ναι και εγω το εχω ψιλιαστει για την κυκλοφορια αλλα στο trigon δεν μπορω να κανω να κανω και πολλα,εχω

την κοραλια2,και τον τουνζ τον 2500λ/ω,νομιζω.....

αλλα επειδη μιλαμε για το φισ ονλυ,δεν με πειραζει να χρησιμοποιησω φαρμακα γγια καλυτερο αποτελεσμα,αν

και εχω ζβ.......τι λετε?

Link to comment
Share on other sites

Αφού υπάρχει ο φυσικός τρόπος , γιατί να χρησιμοποιήσεις φάρμακα.

Εφάρμοσε αυτά που σου έγραψα, και κάνε λίγο υπομονή γιατί αργεί να φύγει

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

εκανα μια πολυ μεγαλη αλλαγη δλδ 90%,και μια καλυτερη τοποθετηση κυκλοφορητων,καθως και μια γενικη καθαριοτητα,και η κατασταση ειναι σιγουρα καλυτερη αλλα νομιζω πως εχει αρχισει να χρωματιζεται σιγα σιγα ξανα ο αραγωνιτης......και δεν ξερω τι να κανω..........να ριξω κανα φαρμακο?

ζωντανοι οργανισμοι δεν υπαρχουν στο ενυδρειο εχουν μεταφερθει στο αλλο.....ειναι μονο αραγωνιτης και βραχος....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...