Jump to content

μυαλο κουκουτσι!!!


sharkie

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα, :unsure: αγορασα προχτες ενα κλοουν και ενα αλλο ψαρι :bowdown: που δεν θυμαμαι πως μου το ειπαν στο μαγαζι που το πηρα!!! :bowdown::rolleyes::rolleyes: Μυαλο Ε;;;; Αυτη ειναι η φωτο του αν γνωριζεται κατι....

post-7945-1222527632_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το ψαρακι σου ειναι ενα κιτρινο σεβερουμ.Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?να ξερεις οτι οι κλοουν ζουν σε κοπαδι.....

Καλη συνεχεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,το ψαρακι σου ειναι ενα κιτρινο σεβερουμ.Ποσα λιτρα ειναι το ενυδρειο σου?να ξερεις οτι οι κλοουν ζουν σε κοπαδι.....

Καλη συνεχεια!

Καταρχην σε ευχαριστω ,κατα δευτερον εχω ενα 400αρι ενυδρειο, αλλα δυσκολα θα χωρεσουν αλλα μεσα για να γινει κοπαδι ο κλοουν. Οι κλοουν κοπαδι με ποσα θεωρουντε;;

Link to comment
Share on other sites

Οι κλοουν κοπαδι με ποσα θεωρουντε;;

Αν δεν γίνεται περισσότεροι, τουλάχιστον 3. Βέβαια δεν γνωρίζω την υπόλοιπη σύνθεση του ενυδρείου...

Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγο τι συνθηκες εχεις στο ενυδρειο σου:

ph,

gh

kh

Και αν ειναι στρωμενο φυσικα!!!

Επισης πες μας και την συνθεση των ψαριων σου :bowdown::unsure:

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε ευχαριστω ,κατα δευτερον εχω ενα 400αρι ενυδρειο, αλλα δυσκολα θα χωρεσουν αλλα μεσα για να γινει κοπαδι ο κλοουν. Οι κλοουν κοπαδι με ποσα θεωρουντε;;

Iδανικο κοπαδι ειναι απο 6 και πανω.....

Δεν ειναι και λιγα τα λιτρα σου.... :unsure:

Έγινε επεξεργασία - venom
Link to comment
Share on other sites

Πες μας λιγο τι συνθηκες εχεις στο ενυδρειο σου:

ph,

gh

kh

Και αν ειναι στρωμενο φυσικα!!!

Επισης πες μας και την συνθεση των ψαριων σου :bowdown::unsure:

[/quote

Ειναι στρωμενο και εχει τις εξης τιμες:

ph- εχω 7

gh- εχω >10

kh- εχω 6

no3- 50

no2- 0

Τωρα η συνθεση του ειναι ενα χαλι μαυρο λογο του οτι ειμαι νεος και ακομα δεν εχω καταληξει σε τι θελω ακριβως. Δυστηχως μου αρεσουν ολα...

2 πανκασιους ( σε λιγο θα τους δωσω πισω)

2 σκαλαρια

2 κομον πλεκο

1 γκουραμι

1 σιλβερ σαρκ

1 γατοψαρο ( αγνωστης ονομασιας )

1 τετρα

1 κλοουν

1 κιτρινο σεβερουμ

Επισης δεν το εχω φυτεμενο αν και θα το ηθελα!!!

Απο τα παραπανω ειδη, πια μπορω να κρατησω και να το φυτεψω κι ολας;

ο κλοουν παντως με εχει εντυπωσιασει παρα πολυ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα, :bowdown: αγορασα προχτες ενα κλοουν και ενα αλλο ψαρι :rolleyes: που δεν θυμαμαι πως μου το ειπαν στο μαγαζι που το πηρα!!! :thumbup::blush::hysterical: Μυαλο Ε;;;; Αυτη ειναι η φωτο του αν γνωριζεται κατι....

post-7945-1222527632_thumb.jpg

Αρσενικο Αλμπινο Σεβερουμ.- :bowdown:

Την συνθεση των ψαριων του ενυδρειου σου, εγω την θεωρω λαθος. Μηπως πρεπει να την κοιταξεις λιγο περισσοτερο.:unsure: Το οτι εχεις 400 λιτρα δεν σημαινει αυτοματα οτι μπορεις να ριξεις μεσα ενα φορτηγο ψαρια.- :rolleyes:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παιζεις ομως καλα το παιχνιδι :unsure:

Αντι να δινεις ψαρια, παιρνεις ψαρια.

Αυτο φαινεται και στην τιμη των νιτρικων ΝΟ3. Κανε καμια αλλαγη. Ισως χρειαζεσαι να αλλαξεις ρουτινα σε συχνοτητα αλλαγων ή ποσοτητα νερου. Τα νιτρικα πρεπει να ειναι απο 0-5 αν εχεις φυτα τα "βολευει" να εχεις μεχρι 15-20 το πολυ, μετα ια ειναι "δυσκολα για τα ψαρακια τα πραγματα.

Ξεκαθαρισε συντομα τι θελεις και καλυτερα μη παιρνεις "δοκιμαστικα" τα ψαρια, αφου σε τετοιες συμθηκες δεν θα σου δειξουν και τον καλυτερο τους εαυτο για να αποφασισεις.

Διαβαζε παντα πληροφοριες πριν παρεις ενα ψαρι (ή φυτο ή οτιδηποτε ζωντανο) για το ενυδρειο και προς το παρον ρωτα και το φορουμ για επαληθευση.

Το κλοουν μονο του δεν εχει καμια σχεση με το κλοουν σε κοπαδι.

Θα ειναι μονιμα κρυμενο και θα βγαινει μονο για φαγητο και μαλιστα νευρικα.

Γινονται και μεγαλα (20-30 ποντους) εκτος οτι θελουν κοπαδι.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=156804

Έγινε επεξεργασία - delta66
Link to comment
Share on other sites

Δεν το παιζεις ομως καλα το παιχνιδι :unsure:

Αντι να δινεις ψαρια, παιρνεις ψαρια.

Αυτο φαινεται και στην τιμη των νιτρικων ΝΟ3. Κανε καμια αλλαγη. Ισως χρειαζεσαι να αλλαξεις ρουτινα σε συχνοτητα αλλαγων ή ποσοτητα νερου. Τα νιτρικα πρεπει να ειναι απο 0-5 αν εχεις φυτα τα "βολευει" να εχεις μεχρι 15-20 το πολυ, μετα ια ειναι "δυσκολα για τα ψαρακια τα πραγματα.

Ξεκαθαρισε συντομα τι θελεις και καλυτερα μη παιρνεις "δοκιμαστικα" τα ψαρια, αφου σε τετοιες συμθηκες δεν θα σου δειξουν και τον καλυτερο τους εαυτο για να αποφασισεις.

Διαβαζε παντα πληροφοριες πριν παρεις ενα ψαρι (ή φυτο ή οτιδηποτε ζωντανο) για το ενυδρειο και προς το παρον ρωτα και το φορουμ για επαληθευση.

Το κλοουν μονο του δεν εχει καμια σχεση με το κλοουν σε κοπαδι.

Θα ειναι μονιμα κρυμενο και θα βγαινει μονο για φαγητο και μαλιστα νευρικα.

Γινονται και μεγαλα (20-30 ποντους) εκτος οτι θελουν κοπαδι.

http://www.aquazone.gr/forums/index.php?s=...st&p=156804

:bowdown: οκ, σε ευχαριστω πολυ, μολις δωσω τα παγκασιους θα τα ξαναπουμε!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...