Jump to content

Ερωτηση...!!!


Panos1990

Recommended Posts

Λοιπον εχω ενα 8λτ ενυδρειο με μπολικα φυτακια, πως μπορω να χρησιμοποιησω CΟ2 για να το κανω ζουγκλα ? ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

χρσιμοποιησε το υγρο διοξειδιο απο τη σιτσεμ το εξελ.

σε συμφερει απολυτα για τοσα λιγα λιτρα..!!!

Link to comment
Share on other sites

Απλως θελω να βαλω CΟ2 για να αναπτυχθουν τα φυτακια και δεν ξερω τι να παρω... Ευχαριστω παντως :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Απλως θελω να βαλω CΟ2 για να αναπτυχθουν τα φυτακια και δεν ξερω τι να παρω... Ευχαριστω παντως :thumbup:

ελπιζω να εχεις και σωστο φως γιατι αν δεν εχεις σωστο συνδιασμο μαζι με το co2,τοτε θα γεμισεις με αλγες....
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εφτιαξα ενα DIY CO2 και με βοηθησε πολυ το www.tsamisaquarium.gr, και το συνδεσα στο 8λτ, αλλα νομιζω οτι ηταν λιγο μεγαλο οποτε σκεφτηκα να παρω το φιλτρο του μικρου να το βαλω στο μεγαλο, και να χρισιμοποιησω ετσι ωστε να αναταρaζεται η επιφανεια και να ριχνει CO2, δειτε τις φοτος και πεστε μου.. Και μια ερωτηση, τα ψαρακια θα εχουν αρκετο οξυγονο και αντοιστοιχα τα φuτα αρκετο CO2 ?

Link to comment
Share on other sites

Mεσα εχω κατι ζωοτοκα (δεν εχω κανει update) πηρα το φιλτρακι απο 8λτ και το χρισημοποιησα στο 125 για να ριχνει το CO2

Link to comment
Share on other sites

Αχα!!! :thumbup: και οτι βλεπω παντου μικρες φυσαλιδες αερα, ειναι πολυ καλο ετσι ? :thumbup: Και κατι αλλο, καθε ποτε να αλλαζω το μιγμα μαγιας-ζαχαρης?

Έγινε επεξεργασία - Panos1990
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...