Jump to content

Νέος χωρις ενυδρειο αλλα με τρελη ορεξη για να ξεκινησει απο το μηδεν


inpense

Recommended Posts

καλησπερα σε ολους ειλικρινα χαρηκα που σας βρηκα γιατι εχω σκοπο να φτιαξω ενα ενυδρειο με δισκους και δεν ξερω που παν τα 4.οποιαδηποτε βοηθεια ευπροσδεκτη δηλαδη ολες η βοηθειες απο το πως να ξεκινησω και που να καταληξω.οπως καταλαβατε ειμαι παντελως ασχετως(δεν εχω ενυδρειο) αλλα ξαφνικα εφαγα κολλημα και μου εγινε εμμονη ιδεα το ενυδρειο με τους δισκους.παρακαλω την βοηθεια(σε βασικα πραγματα δηλ.επιλογη καταλληλου ενυδρειου κ.τ.λ.) σας για να ξεκινησω.εχω ορεξη για πολυ διαβασμα

και παλι σας χαιρετω ολους/ες

γιωργος

Link to comment
Share on other sites

Καλώς μας ήρθες! :thumbup:

Θα έλεγα να συγκρατήσεις λίγο τον ενθουσιασμό σου όσον αφορά στους δίσκους καθώς δεν είναι και το καλύτερο ψάρι για "προπόνηση", είναι απαιτητικό και δεν συγχωρεί λάθη...

Εφ' όσον έχεις όρεξη για διάβασμα, θα βρεις πολύ ενδιαφέροντα τα άρθρα του φόρουμ (βλέπε Βιβλιοθήκη Αρθρών στην πάνω μπάρα)

Καλό διάβασμα!

Link to comment
Share on other sites

Κλώς ήρθες και απο εμένα εδω.

Και η δική μου άποψη είναι, πως απο την στιγμή που θέλεις να ασχοληθείς με δίσκους και χωρίς προηγούμενη εμπειρία, χρειάζεται πολύ διάβασμα, πολύ προσοχή και μετρημένες κινήσεις γιά να μην μετανοιώσεις μετά.

Link to comment
Share on other sites

1η ερωτηση

με πεντε δισκους ποσα λιτρα χρειαζομαι περιπου?

ευχαριστω για το καλωσορισμα

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες.

ανοιξε θεμα στην καταλληλη κατηγορια για να σε βοηθησουμε πιο ευκολα.

προσωπικα δεν θα τους εβαζα σε λιγοτερο απο 250 λιτρα. :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες και καλό διάβασμα!!!

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα να συγκρατήσεις λίγο τον ενθουσιασμό σου όσον αφορά στους δίσκους καθώς δεν είναι και το καλύτερο ψάρι για "προπόνηση", είναι απαιτητικό και δεν συγχωρεί λάθη...

+1

Καλώς ήρθες :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλός όρισες και απο μένα και καλή συνέχεια...

ο τίτλος σου τα λέει όλα και άν αυτό ισχύει τότε με πολύ διάβασμα και υπομονή θα ανταμιφθείς αναλόγος :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες!

οι δισκοι ειναι πολυ απαιτητικα ψαρια..

εγω θα σε ρωτουσα ποσα λιτρα ενυδρειο μπορεις να κανεις κ μετα θα σου ελεγα ποσους μπορεις να βαλεις...!

Link to comment
Share on other sites

Καλως ορισες. :chair:

Εφ'οσον παραδεχεσαι οτι δεν ξερεις που παν τα 4, μεινε προς το παρον θεατης των δισκων. Μαθε οσο περισσοτερα γινεται και μετα το προχωρας. Μια εμπειρια με αλλα πιο "ευκολα" ψαρια για 5-6 χρονια θα σε βοηθησει αρκετα. Ειναι κριμα να κανεις πειραματα με ζωες.- :chair:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...