Jump to content

Ιδιωτική ασφάλεια !!! Sos


Recommended Posts

Καλησπέρα. Κάνω μια έρευνα και θα ήθελα τα φώτα σας. Σκέφτομαι να κάνω ιδιωτική ασφάλεια υγείας αλλά άλλοι μου λένε αξίζει άλλοι όχι. Έχει κάνεις σας εμπειρία από ιδιωτική ασφάλεια και αν ναι έμεινε ευχαριστημένος. Περιμένω απαντήσεις σας γιατί θέλω να την κάνω άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Κάνω μια έρευνα και θα ήθελα τα φώτα σας. Σκέφτομαι να κάνω ιδιωτική ασφάλεια υγείας αλλά άλλοι μου λένε αξίζει άλλοι όχι. Έχει κάνεις σας εμπειρία από ιδιωτική ασφάλεια και αν ναι έμεινε ευχαριστημένος. Περιμένω απαντήσεις σας γιατί θέλω να την κάνω άμεσα

έχεις ΠΜ

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμης δεν μου εχει ερθει τιποτα

Έγινε επεξεργασία - Νίκος_Κρικ
Link to comment
Share on other sites

Παλιότερα είχε κάνει ο πατέρας μου τέτοια ασφάλεια σε όλη την οικογένεια. Πλήρωνες ένα ποσό το χρόνο και είχες δωρεάν ιατρική κάλυψη - εξετάσεις και τέτοια γι' αυτό το διάστημα.

Το αποτέλεσμα ήταν το εξής: Για κάποιο διάστημα πήγαμε όλοι για κανένα τσεκ απ, καμιά γενική αίματος. Μετά γιατί να πας; Περνούσαν τα χρόνια και δεν αρρωσταίναμε, άντε κανένα κρυολόγημα, καμιά επίσκεψη σε κανένα οφθαλμίατρο για τσεκ απ.... Σε καμιά περίπτωση δεν καλύπτονταν τα χρήματα που δίναμε από μια έως καμία επισκέψεις το χρόνο.

Στο τέλος, περνούσε ο χρόνος και λέγαμε "δεν αρρωστήσαμε και φέτος, τζάμπα τα λεφτά στο ........".

Γενικότερα, διαπίστωσα ότι για να πιάσουν τόπο τέτοιες ασφάλειες πρέπει να παρακαλάς να σου συμβεί κάτι στην υγεία σου :thumbup:

Από την άλλη αν όντως κάτι σου συμβεί (κτύπα ξύλο βέβαια) πληρώνεις τότε τα χρήματα που θα χρειαστούν όταν θέλεις, όπως θέλεις, στους κατάλληλους γιατρούς που θα επιλέξεις εσύ. Γιατί να έχεις την ασφαλιστική στο κεφάλι σου για τόσα χρόνια μέχρι να συμβεί κάτι τέτοιο;

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη αν όντως κάτι σου συμβεί (κτύπα ξύλο βέβαια) πληρώνεις τότε τα χρήματα που θα χρειαστούν όταν θέλεις, όπως θέλεις, στους κατάλληλους γιατρούς που θα επιλέξεις εσύ. Γιατί να έχεις την ασφαλιστική στο κεφάλι σου για τόσα χρόνια μέχρι να συμβεί κάτι τέτοιο;

Γιατί όπως δυστυχώς συμβαίνει στις περισσότερες * Να μην πω σε όλες. Τις στραβές, στην φάση που τα χρειάζεσαι τα χρήματα δεν τα έχεις ή μπορεί να είναι πολύ περισσότερα από ότι στην ουσία αντέχεις.

Μακριά από εμάς όλους και τους δικούς μας αλλά και όλον τον κόσμο, όμως η άσχημη συμβαίνει συνήθως όταν είσαι σε δύσκολη θέση.

Επομένως η ασφάλεια είναι θεμιτή! Φτάνει να προσέχουμε καλά τα ψιλά γράμματα και γενικότερα το πρόγραμμα να είναι στα μέτρα μας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν θα σου αναλύσω τίποτα. Απλά κόψε μια βόλτα από ένα εφημερεύον νοσοκομείο και σκέψου μετά πως θα ήταν αν είχες ανάγκη και έπρεπε να πας εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Την ασφαλεια την κανεισ για μια ωρα αναγκης.Ελπιζωντασ να μην ερθει ποτε.Εγω δυο φορες την χρησιμοποιησα για οικογ.μου προσωπο και μαλιστα τελευταια φορα πριν 10 μερες και καθαρισα.μην ξεχνασ οτι το κοστος νοσηλειας ειδικοτερα στα ιδιωτικα νοσοκ.(που οι περισσοτερες ασφαλιστικες ειναι συμβεβλημενες)ειναι δυσβαστακτο.Στην περιπτωση μου 1 εβδομαδα νοσηλειας και μια χειρουργικη επεμβαση μου ζητησαν 28000 ευρο.Με εναν καλο ασφαλιστη και ενα λογικο συμβολαιο θα εχεις το κεφαλι σου ησυχο. :thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη παιζω handball εχω ριξη χιαστου και στα 2 γονατα αλλα στην μαγνητικη και στο ιστορικο μου δεν φαινεται πουθενα σκεφτηκα οτι αν κανω ιδιωτικη ασφαλεια μετα απο καποιο καιρο θα κανω το χειρουργιο σε καλο νοσοκομειο και οχι σε καποιο δημοσιο αν και ο πατερας μου δουλευει στο νοσοκομειο ΚΑΤ που ειναι πολυ καλο αλλα οχι και ιδιωτικο.τελικα ρωτησα στην τραπεζα που δουλευω και μου εχουμε ασφαλεια ιδιωτικη με 55 ευρω το μηνα αλλα ειναι μονο για το προσωπικο της τραπεζας και σε καλυπτει απο την επομενη μερα κιολας και μια συναδελφος μου το επιβεβαιωσε οτι απο την ημερα που την εκανε μετα απο 1,5 μηνα εκανε εξετασεις και δεν πληρωσε τιποτα.μακαρι γιατι ο χιαστος ειναι πολυ ασχημο για εναν αθλητη :thumbup: ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις σας

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...