Jump to content

Απορια


PAGIDAS79

Recommended Posts

Kαλησπερα σε ολουs...Μηπωs θα μπορουσε καποιοσ να μου πει ποσεs αφρικανεs μπορω να βαλω σε ενυδρειο 250 λιτρον με εξωτερικο φιλτρο?και αν βαλω απο διαφορετικεs λιμνεs τι προβλημα θα εχω?Ευχαριστω προκαταβολικα..... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε..με 8 ψαρακια νομιζω οτι θα εισαι μια χαρα για να δεισ και κανα μικρο..2 χαρεμακια των 4 ατομων ειναι ιδανικα για αυτα τα λιτρα imo.δεν μπορεις να μπλεκεις ψαρια απο διαφορετικες λιμνες για πολλους λογουσ...εχουν διαφορετικεσ αναγκες στις παραμετρους του νερου,διαφορετικο ταπεραμεντο κα.σταλιτρα σου θα εκανα mbuna tank αν ηθελα να δω χρωμα και αν ηθελα να δω χαρακτηρα και συμπεριφορες θα εκανα τανγκανικα με μουλτι,ζουλιδοχρομις

Έγινε επεξεργασία - odin79
Link to comment
Share on other sites

Αν πας για Malawi,πρεπει να σκεφτεις αν θα βαλεις haps η mbuna.Τα haps μεγαλωνουν πολυ,και αναγκαστικα θα παιξεις γυρω στα 8 ψαρια.Aν πας στα mbuna,με την καταλληλη τοποθετηση των βραχων,ισως λογω και μικροτερου μεγεθους,και επιλογη καποιων απο τους ηπιους χαρακτηρες,να παιξεις με 2,3 ψαρακια παραπανω.

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα επελεγα χαπς γιατι σε αυτα τα λιτρα θα ζοριστουν imo και σε δευτερη μοιρα τα θυλικα χαπς ειναι αρκετα ασχημα...ενω τα mbuna :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

εγω δεν θα επελεγα χαπς γιατι σε αυτα τα λιτρα θα ζοριστουν imo και σε δευτερη μοιρα τα θυλικα χαπς ειναι αρκετα ασχημα...ενω τα mbuna :thumbup:

Ενω τα mbuna ειναι πολυ πιο <<παιχνιδιαρικα>>,και αυτα με υπεροχα χρωματα.Υπαρχουν πολλα να διαλεξεις.Ξεκινα το....... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

περιμένουμε και φωτο όταν με το καλό θα είναι έτοιμο....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Φιλε θα σου προτεινα να βαλεις 2 ψαρακια και να τα χωρισεις και με συρματοπλεγμα για να μη μαλωνουν!μην ψαρωνεις καντο λιμνη.απευθυνσου στον καταστηματαρχη που το αγορασες..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα σου προτεινα να βαλεις 2 ψαρακια και να τα χωρισεις και με συρματοπλεγμα για να μη μαλωνουν!μην ψαρωνεις καντο λιμνη.απευθυνσου στον καταστηματαρχη που το αγορασες..

Ρε μαγκια,δεν πας πουθενα αλλου να παιξεις;

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκια,δεν πας πουθενα αλλου να παιξεις;

Θα παρακαλουσα την παρεμβαση καποιου administrator στην επιθεση αυτη.αν η μορφωση του κυριου δεν του επιτρεπει να μιλαει με ομορφο τροπο θιγοντας προσωπικοτητες που δε γνωριζει καποιος πρεπει να τον επιπληξει.δε θα πεσω στο επιπεδο του αν και θα μπορουσα γιατι θεωρω οτι ειμαι φιλοξενουμενος εδω και οχι καποιο ειδος θεοτητας.ισως το υφος μου να ηταν λιγο ειρωνικο στο προηγουμενο ποστ αλλα δε δικαιολογει τετοια αντιδραση.τη δικαιολογει μονο ο ψευτοανδρισμος του που ειμαι σιγουρος οτι αν ημασταν προσωπο με προσωπο δε θα τον επιδεικνυε.

Link to comment
Share on other sites

mod note:

Παρακαλω να πεσουν οι τονοι.

Βεβαια φιλε kokourk ουτε εγω καταλαβα ποιο ηταν το νοημα τις απαντησης σου σε ενα θεμα που ειχε σταματησει πριν ενα μηνα...

Link to comment
Share on other sites

Φιλε θα σου προτεινα να βαλεις 2 ψαρακια και να τα χωρισεις και με συρματοπλεγμα για να μη μαλωνουν!μην ψαρωνεις καντο λιμνη.απευθυνσου στον καταστηματαρχη που το αγορασες..

Η αποψη σου ειναι εντελος λαθος.Το να μην μαλωνουν δεν παει να πει οτι θα περνανε ευχαριστα στο ενυδρειο,σκεψου το stress που θα δημιουργηθει αναμεσα σε αυτα τα ειδη.Ο προορος θανατος ειναι σιγουρος.Συρματοπλεγμα σε ενυδρειο? :) Καλο θα ηταν μην δινουμε συμβουλες προτου σκεφτουμε σωστα.

Φιλικα παντα.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε zorba δεν ανεβασα εγω τους τονους.σημερα μπηκα στο forum οποτε πιστευω ειναι λογικο να κανω σημερα το σχολιο μου.προφανως ηθελα να τονισω με γλαφυρο βεβαια τροπο οτι ας μην υπερβαλλουμε.8 ψαρακια σε ενυδρειο 250 λιτρων?πλακα εκανα.φιλε venom αν το πιασες ωραιος,αλλιως πλακα εκανα

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δικαιωμα σου να μην συμφωνεις με αυτα που προτειναν οι προηγουμενοι, αλλα θα επρεπε να τεκμηριωσεις την αποψη σου και οχι να κανεις πλακα...

Link to comment
Share on other sites

Ολιγον εγκυος δηλαδη;Αλλο το να λες τη γνωμη σου και αλλο το να ειρωνευεσαι.Και μη λες και μεγαλες κουβεντες.Ασε τα περι θεοτητων και μαθε εσυ να φερεσαι.Τωρα αν ψαχνεις για το ποσο αντριλικι κουβαλαει ο καθενας,μην ψαχνεσαι,εσυ αλλωστε ειπες οτι δεν πεφτεις σε τετοιο επιπεδο.Και καλα θα κανεις.Εγω παντως αν δω οτι ειρωνευτηκες ξανα,θα σου την πω χειροτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πόσοι Dias και kokourk χωράνε σε ένα δωμάτιο?

Χαλαρώστεεεεεε! Ο καθένας έχει την άποψη του και μπορεί να την λέει ελεύθερα ΑΝ δεν προσβάλει κανέναν προσωπικά. Ο άμεσα ενδιαφερόμενος κρίνει και αποφασίζει!

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

Πόσοι Dias και kokourk χωράνε σε ένα δωμάτιο?

Χαλαρώστεεεεεε! Ο καθένας έχει την άποψη του και μπορεί να την λέει ελεύθερα ΑΝ δεν προσβάλει κανέναν προσωπικά. Ο άμεσα ενδιαφερόμενος κρίνει και αποφασίζει!

Μα δεν λογοκρινω την ελευθερια γνωμης του καθενος.Την ειρωνια ομως ναι.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν λογοκρινω την ελευθερια γνωμης του καθενος.Την ειρωνια ομως ναι.

Ok, απλά δεν βρήσκω νόημα στο να δωθεί επιθετική απάντηση! Anyway, ας καθαρίσουν οι masters!

Όσον αφορά το ποστ του kokourk, διαφωνώ πλήρως με το περιοχόμενο του! Και κυρίως με την σιγουριά της απάντησής του... Αν είδα καλά αναφέρει "Εμπειρία: Αρχάριος", οπότε θα έλεγα απλά να είναι λίγο πιο προσεχτικός. Ας απαντήσουν αυτοί που ξέρουν καλύτερα με σιγουριά και οι υπόλοιποι ας πουμε απλά τη γνώμη μας!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δικαιωμα σου να μην συμφωνεις με αυτα που προτειναν οι προηγουμενοι, αλλα θα επρεπε να τεκμηριωσεις την αποψη σου και οχι να κανεις πλακα...

Εγω ψαχνομαι?Εσυ με ειπες μαγκια.το να εχει κανεις καυστικο χιουμορ ειναι δικαιωμα σου!το να επιτιθεται σε αλλους ειναι καφριλα που δυσκολα συναντας σε προχωρημενες ηλικιες.To σεβομαι ,δε θα επαναληφθει τετοιο χιουμορ zorba.αλλωστε δεν ηξερα οτι ο διας βρισκεται σε ευπαθη ηλικια.απ το λεγομενα του νομιζα οτι ειναι παιδαρελι.τερμα το χιουμορ απο τωρα!

Link to comment
Share on other sites

Εγω απλα θελω να τονισω οτι μπαινοντας εδω μεσα,χωρις να ξερουμε τον καθενα,δεν αποκταμε και το δικαιωμα να λεμε οτι θελουμε και με οποιον τροπο θελουμε.Και το σταματω εδω.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ψαχνομαι?Εσυ με ειπες μαγκια.το να εχει κανεις καυστικο χιουμορ ειναι δικαιωμα σου!το να επιτιθεται σε αλλους ειναι καφριλα που δυσκολα συναντας σε προχωρημενες ηλικιες.To σεβομαι ,δε θα επαναληφθει τετοιο χιουμορ zorba.αλλωστε δεν ηξερα οτι ο διας βρισκεται σε ευπαθη ηλικια.απ το λεγομενα του νομιζα οτι ειναι παιδαρελι.τερμα το χιουμορ απο τωρα!

Τα βλεπετε κυριοι mod;Τωρα το ειδα.Βιαστηκα να απαντησω και να το τελειωσω.Λοιπον.......εισαι και ΚΑΦΡΟΣ και νουμερο τελικα.

Link to comment
Share on other sites

Τα βλεπετε κυριοι mod;Τωρα το ειδα.Βιαστηκα να απαντησω και να το τελειωσω.Λοιπον.......εισαι και ΚΑΦΡΟΣ και νουμερο τελικα.

εσυ που κατακρινεις την ειρωνεια δεν ειναι ειρωνικο το ρε μαγκια αντε να παιξεις αλλου ε?τι να σας πω.εγω ειδα την απαντηση σας και συμφωνω.τελος.και λυπαμαι που βλεπω τετοια νοοτροπια απο μεγαλους ανθρωπους.ειναι κοινωνικα κατακριτεο.το αν ειμαι νουμερο το κρινουν οσοι με ξερουν.και οχι οσοι μιλουν με υφακι χιλιων καρδιναλιων.γιατι μπορει να ημουν καυστικος αλλα δεν καταφερθηκα προσωπικα οπως εσεις μεχρι να το συνεχισετε.τερμα.αν κρινετε οτι πρεπει να με διωξετε ενταξει αλλα το θεωρω υποκρισια.επειδη καποιος ενοχληθηκε και αντεδρασε ετσι.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...