Jump to content

ο κυκλοφοριτης εκανε την διαφορα


odin79

Recommended Posts

καλησπερα στην παρεα..εδω και κανα 6μηνο ασχολουμαι και με το θαλασσινο ενυδρειο και μου περισσευε ενας κυκλοφοριτης 1300λ/ω ετσι αποφασισα να τον βαλω στο ενυδρειο με τα mbuna.το πειραμα επιασε!!αυτο που παρατηρησα ειναι οτι τα χρωματα εγιναν πιο ζωηρα,τα ψαρια ετρωγαν πιο καλα αφου η τροφη ανακατευοταν πιο καλα...το μονο αρνητικο ειναι οτι αυξηθηκε λιγο η επιθετικοτητα...το εχει δοκιμασει κανεις αυτο?εντυπωσεις?

Έγινε επεξεργασία - odin79
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω κάνει αλλα το σκεφτόμουν καιρό...για 160 Λιτρα μικρές ταγκανίκες πόσο μεγάλος 8α πρέπει να έναι ο κυκλοφορητής??

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορητη ειχα και στο 300αρι και στο 240αρι απο την αρχη,οποτε δεν μπορω να μιλησω για διαφορες.Παντως ειχα καλη κυκλοφορια νερου,και πολυ καθαροτερο βυθο,απ'οτι αν δεν ειχα κυκλοφορητη.Οποτε καλυτερα που τον εβαλες.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Που ακριβώς τον τοποθέτησες;

Κοντά στον βυθό ή κοντά στην επιφάνεια;

Link to comment
Share on other sites

τον εβαλακαπου στην μεση ετσι ωστε να ανασηκωνει τα περιτωματα αλλα να μην αναταρασει και την αμμο...

Μιχαλη ενασ 600αρης μια χαρα θα ειναι νομιζω

αγαπητε ολυμπιε δεν μας λες τα μυστικα σου ...χεχε

Link to comment
Share on other sites

αγαπητε ολυμπιε δεν μας λες τα μυστικα σου ...χεχε

Φιλε μου καλε το ιδιο ακριβως εκανα κι εγω.Εβαλα τον maxijet 1000 λιτ./ωρα με ελευθερη ροη,να βαραει πρωτα λοξα το μπροστινο τζαμι.

Link to comment
Share on other sites

Σ'ευχαριστώ πολύ Odin...

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...