Jump to content

τι δεν κάνω σωστά??


nnd

Recommended Posts

:D έχω δοκιμάσει τα πάντα, δεν γίνεται τίποτα....να ρίξω και λίγο ulltrex???? :D

έχω κάνει ήδη την κατασκευή DYS CO2 και όλα καλά μεχρι τώρα. Εχω φτιάξει το μίγμα 3 φορές και εχω αποτύχει παταγοδώς :D:hysterical::hysterical:

σε χλιαρό νερό έχω βάλει 2,5 κούπες ζαχαρη και την έχω ανακατέψει μέσα στο μπουκάλι των 1,5ml. Επειτα σε επίσης χλιαρό νερό έριξα 2κ.γλ. μαγιά σε σκόνη και και το ανακάτεψα καλά. Το έριξα και αυτό στο μπουκάλι και τα ανακάτεψα μαζί. Περίμενα 1,2,3,4,5 και βάλε ώρες και δενέίδα ούτε μπουρμπουλήθρα :hysterical:

μα τι δεν κάνω σωστά :D

μέχρι και σόδα πρόσθεσα αλλά δεν συγκινήθηκε/ :D

P L E A S E H E L P :angry2: M E

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην σε χλιαρο νερο(οχι ζεστο)ριξε μισο κουταλακι μαγια.

Κατι αλλο, εισαι σιγουρος οτι δεν χανει απο πουθενα?

Συνηθως χανει απο το καπακι.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!Μαλλον, εισαι σιγουρη οτι δεν χανει απο πουθενα?

ΣΟΡΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Νάντια στα λέω επιτροχάδην γιατί σήμερα παραδίδω ένα πρότζεκτ εδώ στη δουλειά και πάω σφεραδοπετάδην που λέγαμε και στο στρατό.

Γέμισε μια κατσαρόλα με νερό όσο παίρνει η μπουκάλα σου υπολογίζοντας φυσικά και το περιεχόμενο του νερού που θα ρίξεις με την μαγιά και ρίξε μέσα 2,5 ή 3 κουπές ζάχαρη.

Ανακατεύουμε μέχρι να λιώσει η ζάχαρη καλά.

Χτυπάμε το ασπράδι μέχρι να γίνει μαρέγκα...ουουπς σόρρυ αύτο είναι απο άλλη συνταγή.

Μετά σε μια φλυτζάνα που έχει ΧΛΥΑΡΟ νερο ρίξε ενα σακουλάκι μαγιά σε σκόνη και ανάκατευε μέχρι να λιώσει.

Μόλις το νερό της κατσαρόλας σου γίνει και αυτό χλιαρό τότε θα ρίξεις μέσα την μαγιά.

Αν είναι ζεματιστό την καταστρέφεις προφανώς γιαυτό δεν το πετυχαίνεις.

Link to comment
Share on other sites

Ουπς!!Μαλλον, εισαι σιγουρη οτι δεν χανει απο πουθενα?

ΣΟΡΥ!!

12012[/snapback]

λες να χάνει και να μην το έχω καταλάβει?? μπορεί. θα το ξανακοιτάξω. :D

Link to comment
Share on other sites

Πόσα λίτρα είναι το ενυδρείο σου? 

Θεόφιλος

12028[/snapback]

:D μόνο 120. ελπιζω σύντομα για 300.γιατί???

Link to comment
Share on other sites

Νάντια στα λέω επιτροχάδην γιατί σήμερα παραδίδω ένα πρότζεκτ εδώ στη δουλειά και πάω σφεραδοπετάδην που λέγαμε και στο στρατό.

Γέμισε μια κατσαρόλα με νερό όσο παίρνει η μπουκάλα σου υπολογίζοντας φυσικά και το περιεχόμενο του νερού που θα ρίξεις με την μαγιά και ρίξε μέσα 2,5 ή 3 κουπές ζάχαρη.

Ανακατεύουμε μέχρι να λιώσει η ζάχαρη καλά.

Χτυπάμε το ασπράδι μέχρι να γίνει μαρέγκα...ουουπς σόρρυ αύτο είναι απο άλλη συνταγή.

Μετά σε μια φλυτζάνα που έχει ΧΛΥΑΡΟ νερο ρίξε ενα σακουλάκι μαγιά σε σκόνη και ανάκατευε μέχρι να λιώσει.

Μόλις το νερό της κατσαρόλας σου γίνει και αυτό χλιαρό τότε θα ρίξεις μέσα την μαγιά.

Αν είναι ζεματιστό την καταστρέφεις προφανώς γιαυτό δεν το πετυχαίνεις.

12018[/snapback]

ευχαριστώ. θα το δοκιμάσω για 5 φορά. τα λεμε απο βδομαδα γιατι θα λειψω ΣΚ.

Link to comment
Share on other sites

Νάντια στα λέω επιτροχάδην γιατί σήμερα παραδίδω ένα πρότζεκτ εδώ στη δουλειά και πάω σφεραδοπετάδην που λέγαμε και στο στρατό.

Γέμισε μια κατσαρόλα με νερό όσο παίρνει η μπουκάλα σου υπολογίζοντας φυσικά και το περιεχόμενο του νερού που θα ρίξεις με την μαγιά και ρίξε μέσα 2,5 ή 3 κουπές ζάχαρη.

Ανακατεύουμε μέχρι να λιώσει η ζάχαρη καλά.

Χτυπάμε το ασπράδι μέχρι να γίνει μαρέγκα...ουουπς σόρρυ αύτο είναι απο άλλη συνταγή.

Μετά σε μια φλυτζάνα που έχει ΧΛΥΑΡΟ νερο ρίξε ενα σακουλάκι μαγιά σε σκόνη και ανάκατευε μέχρι να λιώσει.

Μόλις το νερό της κατσαρόλας σου γίνει και αυτό χλιαρό τότε θα ρίξεις μέσα την μαγιά.

Αν είναι ζεματιστό την καταστρέφεις προφανώς γιαυτό δεν το πετυχαίνεις.

12018[/snapback]

:D επιτέλους τα κατάφερα :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...