Jump to content

Hypancistrus Zebra


stormtrooper

Recommended Posts

αυτό Νίκο το έχω ακούσει και εγώ ότι τα ασερνικα πάνε σε πέτρες και τα θηλυκά σε ξύλο, αλλά ας περιμένουμε να μας πει ο JIm

ΥΓ. η καρυδόπιτα ήταν ΜΠΟΜΠΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΥΓ. η καρυδόπιτα ήταν ΜΠΟΜΠΑ!!!!

Μελαχροινή την λένε και ΣΠΕΡΝΕΙ!!!!

(όπως άλλωστε και οι περισσότερες μελαχροινές) :chair:

Link to comment
Share on other sites

Μελαχροινή την λένε και ΣΠΕΡΝΕΙ!!!!

(όπως άλλωστε και οι περισσότερες μελαχροινές) :chair:

Την άλλη φορά που θα κάνουμε την φωτογράφιση φέρε την ξανθιά να κάνουμε παρέα

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω παντως αν ισχυει αυτο πιο πανω. :chair: Ο δικος μου (υποτιθεται οτι ειναι αρσενικο) αν και υπαρχει πηλινο σε μορφη τουνελ, δεν τον εχω δει να μπει ποτε, ολο κατω απο τα ξυλα χωνεται.- :chair:

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

:chair:

Link to comment
Share on other sites

Tυχερούληηηηηη,σε ζηλεύω

Link to comment
Share on other sites

Το όλο σκηνικό ξεκίνησε βάζοντας το χέρι μου μέσα για να τροποποιήσω τη θέση ενός ξύλου. Το Ζεμπράκι ήταν από κάτω και με μία ταχεία κίνηση βρέθηκε στο πάνω μέρος του χεριού μου. Αμέσως φώναξα να μου φέρουν την μηχανή για να το τραβήξω. Με αργές κινήσεις προσπάθησα να το φέρω στην παλάμη μου. Παρ'όλες τις κινήσεις που έκανα δεν έδειχνε να τρομάζει, αλλά αντιθέτως έδειχνε να "τσαντίζεται".

Εφόσον έφυγε από το χέρι μου και κόλλησε στο τζάμι, συνέχισα την δουλειά με την αλλαγή της θέσης του ξύλου και βγάζοντας το χέρι μου έξω, με μία γρήγορη κίνηση, μπαίνει στην παλάμη μου!!!!!!!

Το συγκεκριμένο είναι το 2ο ζεμπράκι που πήρα και αντίστοιχη συμπεριφορά είχε και το πρώτο! Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν γενικά είναι στον χαρακτήρα τους να μην τρομάζουν από κινήσεις μέσα στο ενυδρείο, αλλά αν συνεχιστεί αυτό θα βγάλω βιντεάκια που θα ξεπεράσουν κάθε δισκόφιλο :chair:

Την επόμενη φορά που θα επιχειρήσω να βάλω χέρι θα στήσω τρίποδο και θα τραβήξω όλη τη διαδικασία (αν ξανασημβεί)!

ΥΓ: Η αλήθεια είναι πως 2-3 λεπτά πριν είχα ταϊσει άλλο ενυδρείο και το χέρι μου είχε πιάσει τις τροφές. Βέβαια τις είχα πιάσει με τα ακροδάχτυλα και αυτό κόλλησε αλλού, αλλά πιθανόν να επηρεάστηκε από τη μυρωδιά. Η αλήθεια, πάντως, θα λάμψει... :chair:

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

κακα τα ψεματα ειναι απο τα ποιο ομορφα πλεκο(αλλα και ακριβα)

Link to comment
Share on other sites

αυτό Νίκο το έχω ακούσει και εγώ ότι τα ασερνικα πάνε σε πέτρες και τα θηλυκά σε ξύλο, αλλά ας περιμένουμε να μας πει ο JIm

Αυτό ισχύει μόνο για τα ζέμπρα ή και για άλλους hypancistrus? π.χ. L129? :):wootwoot: Jim?? :wootwoot:

Τέλειο το βίντεο και φυσικά και τα ζεμπράκια... :chair::chair::wootwoot:

Link to comment
Share on other sites

Το όλο σκηνικό ξεκίνησε βάζοντας το χέρι μου μέσα για να τροποποιήσω τη θέση ενός ξύλου. Το Ζεμπράκι ήταν από κάτω και με μία ταχεία κίνηση βρέθηκε στο πάνω μέρος του χεριού μου. Αμέσως φώναξα να μου φέρουν την μηχανή για να το τραβήξω. Με αργές κινήσεις προσπάθησα να το φέρω στην παλάμη μου. Παρ'όλες τις κινήσεις που έκανα δεν έδειχνε να τρομάζει, αλλά αντιθέτως έδειχνε να "τσαντίζεται".

Εφόσον έφυγε από το χέρι μου και κόλλησε στο τζάμι, συνέχισα την δουλειά με την αλλαγή της θέσης του ξύλου και βγάζοντας το χέρι μου έξω, με μία γρήγορη κίνηση, μπαίνει στην παλάμη μου!!!!!!!

Το συγκεκριμένο είναι το 2ο ζεμπράκι που πήρα και αντίστοιχη συμπεριφορά είχε και το πρώτο! Δεν ξέρω αν είναι σύμπτωση ή αν γενικά είναι στον χαρακτήρα τους να μην τρομάζουν από κινήσεις μέσα στο ενυδρείο, αλλά αν συνεχιστεί αυτό θα βγάλω βιντεάκια που θα ξεπεράσουν κάθε δισκόφιλο :chair:

Την επόμενη φορά που θα επιχειρήσω να βάλω χέρι θα στήσω τρίποδο και θα τραβήξω όλη τη διαδικασία (αν ξανασημβεί)!

ΥΓ: Η αλήθεια είναι πως 2-3 λεπτά πριν είχα ταϊσει άλλο ενυδρείο και το χέρι μου είχε πιάσει τις τροφές. Βέβαια τις είχα πιάσει με τα ακροδάχτυλα και αυτό κόλλησε αλλού, αλλά πιθανόν να επηρεάστηκε από τη μυρωδιά. Η αλήθεια, πάντως, θα λάμψει... :chair:

Για πες μας το μυστικό. Με τι αλοιφεις τα χέρια σου πριν τα βάλεις στο ενυδρείο; :wootwoot::wootwoot::)

ΥΓ: Ωραίο το βιντεάκι...

Έγινε επεξεργασία - theodor72
Link to comment
Share on other sites

ΠΩ ΠΩ ρε παίχτη πως κάνεις τέτοια μοντάζ και δεν φαίνεται η πετονιά που είναι κρεμασμένο το πλαστικό ψαράκι

ΜΠΡΑΒΟ αντε και στην PIXAR ANIMATION STUDIOS :chair:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

IMG_3417_2-1.jpg

IMG_3425_2-1.jpg

:P:lmao::lmao:

Μετά από πολύ καιρό που τα είχα σχεδόν παρατήσει, ελπίζω πως σιγά σιγά θα ξαναβρώ τον χρόνο και τη διάθεση να ασχοληθώ μαζί τους ;)

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό είναι το ψάρι σου! :P

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό είναι το ψάρι σου! :P

Είναι 2 διαφορετικά... :lmao: Το 3ο ήταν ιδιαίτερα ντροπαλό και δεν ήθελε να εμφανιστεί για φωτογράφιση! Ίσως να μην της επιτρέπει ο manager :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Φτου φτου σκορδα!!!Ειναι πανεμορφο!!!Τι μεγεθος εχει φτασει περιπου Νικο???

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος είναι περίπου στα 7,5cm και είναι άντρακλας! Το δεύτερο είναι πιτσιρίκι και δεν φαίνεται το φύλλο και είναι περίπου στα 3cm. Το 3ο που δεν φωτογραφήθηκε είναι θηλυκό κατά 90% και είναι περίπου στα 5,5cm.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 2 διαφορετικά... :P Το 3ο ήταν ιδιαίτερα ντροπαλό και δεν ήθελε να εμφανιστεί για φωτογράφιση! Ίσως να μην της επιτρέπει ο manager :hysterical:

:lmao::lmao:;) Tι έχεις και ζευγάρι ;

Link to comment
Share on other sites

Ο πρώτος είναι περίπου στα 7,5cm και είναι άντρακλας! Το δεύτερο είναι πιτσιρίκι και δεν φαίνεται το φύλλο και είναι περίπου στα 3cm. Το 3ο που δεν φωτογραφήθηκε είναι θηλυκό κατά 90% και είναι περίπου στα 5,5cm.

Δηλαδή κατα 90% το εβγαλες το ζευγαράκι :P:lmao: !!!Να τα χαίρεσαι!Αυτα ειναι σε species tank αν δε κανω λαθος ε?

Έγινε επεξεργασία - Vogias
Link to comment
Share on other sites

:P:lmao::lmao: Tι έχεις και ζευγάρι ;

Κατά 90% έχω ένα ζευγάρι κι ελπίζω το πιτσιρίκι να αποδειχτεί θηλυκό ώστε να γίνει χαρέμι, αλλά πιστεύω πως μάλλον είναι και αυτό αρσενικό! Θα ακολουθήσουν και άλλα. Σε αυτά τα λίτρα καμιά 10αριά μπαίνουν άνετα με την κατάλληλη διακόσμηση, οπότε θα πετύχω διάφορα ζευγάρια. Εκτός κι αν σταθώ άτυχος και δημιουργήσω το

των ενυδρείων ;)
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...