Jump to content

Hypancistrus Zebra


stormtrooper

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 68
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδή κατα 90% το εβγαλες το ζευγαράκι :P;) !!!Να τα χαίρεσαι!Αυτα ειναι σε species tank αν δε κανω λαθος ε?

Ανά καιρούς πέταγα μέσα στο ενυδρείο αυγά από Corydoras από το 300άρι μου και αυτή τη στιγμή συγκατοικούν τα 3 zebra με καμιά 30αριά Corydoras και ένα Ancistrus cf. cirrhosus το οποίο δεν έχω ιδέα πως βρέθηκε μέσα στο ενυδρείο :lmao: Αν και θηλυκό το Ancistrus το ονόμασα MacGyver :lmao:

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% έχω ένα ζευγάρι κι ελπίζω το πιτσιρίκι να αποδειχτεί θηλυκό ώστε να γίνει χαρέμι, αλλά πιστεύω πως μάλλον είναι και αυτό αρσενικό! Θα ακολουθήσουν και άλλα. Σε αυτά τα λίτρα καμιά 10αριά μπαίνουν άνετα με την κατάλληλη διακόσμηση, οπότε θα πετύχω διάφορα ζευγάρια. Εκτός κι αν σταθώ άτυχος και δημιουργήσω το

των ενυδρείων :bigemo_harabe_net-163:

:P:lmao::hysterical::bigemo_harabe_net-163::lmao:;) Αν ειναι ετσι βαλε μια ταμπελα απ'εξω GAY bar και καθαρισες!!!

Ανά καιρούς πέταγα μέσα στο ενυδρείο αυγά από Corydoras από το 300άρι μου και αυτή τη στιγμή συγκατοικούν τα 3 zebra με καμιά 30αριά Corydoras και ένα Ancistrus cf. cirrhosus το οποίο δεν έχω ιδέα πως βρέθηκε μέσα στο ενυδρείο :hysterical: Αν και θηλυκό το Ancistrus το ονόμασα MacGyver :hysterical:

Αντε ρε πως μπηκε μεσα το Ancistrus???Εβαλες τιποτα μεσα στο ενυδρειο με τα ζεβρα (πετρες, ξύλα),απο το ενυδρειο που γεννησαν τα Ancistrus και το πηρες μαζι καταλαθος?

Link to comment
Share on other sites

Κατά 90% έχω ένα ζευγάρι κι ελπίζω το πιτσιρίκι να αποδειχτεί θηλυκό ώστε να γίνει χαρέμι, αλλά πιστεύω πως μάλλον είναι και αυτό αρσενικό! Θα ακολουθήσουν και άλλα. Σε αυτά τα λίτρα καμιά 10αριά μπαίνουν άνετα με την κατάλληλη διακόσμηση, οπότε θα πετύχω διάφορα ζευγάρια. Εκτός κι αν σταθώ άτυχος και δημιουργήσω το

των ενυδρείων :lmao:

Super! :P Αυτα τα έχεις στο 120ρι ή στο 300ρι που πουλάς;

Link to comment
Share on other sites

Αντε ρε πως μπηκε μεσα το Ancistrus???Εβαλες τιποτα μεσα στο ενυδρειο με τα ζεβρα (πετρες, ξύλα),απο το ενυδρειο που γεννησαν τα Ancistrus και το πηρες μαζι καταλαθος?

Πιθανόν να μεταφέρθηκε από κανέναν σωλήνα ή κανένα φυτό! Λογική εξήγηση υπάρχει σίγουρα, αλλά δεν μμπορώ να την δώσω :lmao:

Super! :P Αυτα τα έχεις στο 120ρι ή στο 300ρι που πουλάς;

Στο 120άρι! Το 300άρι έχει σχεδόν ξηλωθεί και λειτουργεί το φίλτρο για λόγους βιολογίας. Το Σ/Κ φέυγει από τη μέση, οπότε πλέον θα δοθεί περισσότερη προσοχή στο 120άρι και στη δημιουργία βιότοπου!

Link to comment
Share on other sites

Το 300 αρι γιατι το πουλας :P ?Τα ψαρια?

Link to comment
Share on other sites

Στο 120άρι! Το 300άρι έχει σχεδόν ξηλωθεί και λειτουργεί το φίλτρο για λόγους βιολογίας. Το Σ/Κ φέυγει από τη μέση, οπότε πλέον θα δοθεί περισσότερη προσοχή στο 120άρι και στη δημιουργία βιότοπου!

Το πούλησες το 300αρι ;

Έγινε επεξεργασία - dimitrisjd
Link to comment
Share on other sites

Το 300 αρι γιατι το πουλας :P ?Τα ψαρια?

To 300άρι πουλήθηκε ήδη αλλά θα παρθεί το Σ/Κ. Το έδωσα γιατί ήταν μικρό για τις απαιτήσεις μου και μεγάλο για να με ταλαιπωρεί. Ο χρόνος είναι σχετικά περιορισμένος οπότε με βαριά καρδιά αποφάσισα να το δώσω. Τα ψάρια έχουν δοθεί όλα, αλλά μένει ακόμα μέσα ένα θηλυκό Peckoltia sabaji το οποίο σύντομα θα μετακομίσει ή θα δοθεί (ακόμα δεν έχω αποφασίσει).

Link to comment
Share on other sites

To 300άρι πουλήθηκε ήδη αλλά θα παρθεί το Σ/Κ. Το έδωσα γιατί ήταν μικρό για τις απαιτήσεις μου και μεγάλο για να με ταλαιπωρεί. Ο χρόνος είναι σχετικά περιορισμένος οπότε με βαριά καρδιά αποφάσισα να το δώσω. Τα ψάρια έχουν δοθεί όλα, αλλά μένει ακόμα μέσα ένα θηλυκό Peckoltia sabaji το οποίο σύντομα θα μετακομίσει ή θα δοθεί (ακόμα δεν έχω αποφασίσει).

Αντε ρε δεν το ξερα!Κριμα παντως :P !!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες φωτογραφιες Νικολα ... να τα χαιρεσαι :lmao: ... και τα δικα μου πηραν λιγο μεγεθος αλλα δεν εχω "ψαξει" για το φυλο ακομα ... αν και το ενα δειχνει πιο "στρουμπουλο" απο τα αλλα. Καποιο απο τα μικρα παει και τσακωνεται συνεχως με τον "παλιο" για μια τρυπα στον κορμο. Εχει ενδιαφερον να βλεπεις δυο ψαρια να σπρωχνονται και το ενα ... να ειναι κατι λιγο παραπανω απο το μισο μεγεθος του αλλου.- :P

Link to comment
Share on other sites

πανεμορφο ψαρι.προσωπικα ειναι η αδυναμια μου.να τα χαιρεσια .αντε να δουμε και απογονους

Link to comment
Share on other sites

Ωραιες φωτογραφιες Νικολα ... να τα χαιρεσαι :lmao: ... και τα δικα μου πηραν λιγο μεγεθος αλλα δεν εχω "ψαξει" για το φυλο ακομα ... αν και το ενα δειχνει πιο "στρουμπουλο" απο τα αλλα. Καποιο απο τα μικρα παει και τσακωνεται συνεχως με τον "παλιο" για μια τρυπα στον κορμο. Εχει ενδιαφερον να βλεπεις δυο ψαρια να σπρωχνονται και το ενα ... να ειναι κατι λιγο παραπανω απο το μισο μεγεθος του αλλου.- :lmao:

Παρατήρησε αυτό:

IMG_3417_3b.jpg

Ίσως να μπορέσεις να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα για το φύλλο τους :P

Link to comment
Share on other sites

To 300άρι πουλήθηκε ήδη αλλά θα παρθεί το Σ/Κ. Το έδωσα γιατί ήταν μικρό για τις απαιτήσεις μου και μεγάλο για να με ταλαιπωρεί. Ο χρόνος είναι σχετικά περιορισμένος οπότε με βαριά καρδιά αποφάσισα να το δώσω. Τα ψάρια έχουν δοθεί όλα, αλλά μένει ακόμα μέσα ένα θηλυκό Peckoltia sabaji το οποίο σύντομα θα μετακομίσει ή θα δοθεί (ακόμα δεν έχω αποφασίσει).

Νικο τα ψαρια ειναι κορυφη :P:lmao:

Οσο για το Peckoltia..Μπορεις να με ενημερωσεις για το τελικο του μεγεθος,απο οτι εψαξα νομιζω πως βρηκα οτι γινεται μεγαλο χωρις να ειμαι σιγουρος...:lmao:

Link to comment
Share on other sites

Νικο τα ψαρια ειναι κορυφη :P:lmao:

Οσο για το Peckoltia..Μπορεις να με ενημερωσεις για το τελικο του μεγεθος,απο οτι εψαξα νομιζω πως βρηκα οτι γινεται μεγαλο χωρις να ειμαι σιγουρος...:lmao:

20-25 εκατοστά. Αυτό που είναι θηλυκό (κατά πάσα πιθανότητα) θα φτάσει λογικά τα 20cm ενώ τώρα είναι στα 13 εκατοστά!

Link to comment
Share on other sites

20-25 εκατοστά. Αυτό που είναι θηλυκό (κατά πάσα πιθανότητα) θα φτάσει λογικά τα 20cm ενώ τώρα είναι στα 13 εκατοστά!

Αχ και να ειχα ενα διμετρο...Ευχαριστω Νικο :P

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτα τα ψαράκια σου, να τα χαίρεσαι!!!

Έγινε επεξεργασία - parisMJT
Link to comment
Share on other sites

Παρατήρησε αυτό:

IMG_3417_3b.jpg

Ίσως να μπορέσεις να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα για το φύλλο τους :rolleyes:

:hysterical: Ωρε σαλιγγαροβαρεμενε ... αν δεν ηξερα γι'αυτο και για τα ακρα των πτερυγιων (μεταξυ αλλων) ... πως θα ηξερα οτι το μεγαλο μου ειναι αρσενικο; :D:blink:

nickemotic3.gif

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...