Jump to content

τι σας εχω???? hydrolycus tatauaia!!


antonis t83

Recommended Posts

Γνωριζει κανεις αν εχει επιτευχθει αναπαραγωγη αυτου του ειδος απο χομπιστες??

δεν πιστευω να εχει καταφερει κανεις κατι τετοιο.

σχεδον το αποκλειω γιατι ειναι πολυ δυσκολα ψαρια κ χρειαζονται πολυ μεγαλα ενυδρεια, ειδικα τα συγγενικα του hydrolycus armatus και scomberoides που ειναι πιο γνωστα και λιγοτερο σπανια και φτανουν το 1 μετρο σε μηκος!!

Link to comment
Share on other sites

δεν πιστευω να εχει καταφερει κανεις κατι τετοιο.

σχεδον το αποκλειω γιατι ειναι πολυ δυσκολα ψαρια κ χρειαζονται πολυ μεγαλα ενυδρεια, ειδικα τα συγγενικα του hydrolycus armatus και scomberoides που ειναι πιο γνωστα και λιγοτερο σπανια και φτανουν το 1 μετρο σε μηκος!!

Αντωνη!!! ελαααα,,,,το επομενο βημα σου???? :):):bowdown::bowdown::buttrock::buttrock:

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Αντωνη καμια καινουργια φωτογραφια απο το θηρίο σου έχουμε?? :)

Link to comment
Share on other sites

κατι θα κανουμε για σενα!!

βασικα εχω φαει ενα περιεργο κολημα κ θελω να δωσω τους δισκους κ να τον βαλω στο φυτεμενο που βρισκεται στο δωματιο μου!

σε λιγο καιρο θα ξερουμε........

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

κατι θα κανουμε για σενα!!

βασικα εχω φαει ενα περιεργο κολημα κ θελω να δωσω τους δισκους κ να τον βαλω στο φυτεμενο που βρισκεται στο δωματιο μου!

σε λιγο καιρο θα ξερουμε........

τελικα τι αποφασησες?

:thumbup::blush::blink:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

εινα σε περιοδο παχυνσης!

με τις ζεστες ανοιγει η ορεξη του κ δεν τον προλαβαινω!

κ εδω θα εχει βιντεακι συντομα!

η μονη διαφορα στο ενυδρειο ειναι ενας κυκλοφορητης 5 χιλιαδων λιτρων για να εξομοιωνει τις συνθηκες του περιβαλοντος των ενηλικων hydrolycus καθως με τον καιρο αυτα μεταναστευουν απο τα χαμηλης ροης ποταμια σε σημεια με πολυ υψηλη ροη κ πολυ καλη οξυγονοση.

η αληθεια ειναι οτι δεν περιμενα να αντεξει τοσο καιρο χωρις προβληματα,

δυσκολη η προσαρμογη κ γενικα η ζωη στο ενυδρειο για ολα τα αγρια ψαρια.....

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω δει στο ΝOVA ενα σχετικο ντοκιμαντερ, ενας τυπας τα επιανε σε κατι ποταμια με τρελη ροη νερου...

Η συμπεριφορα του στο ενυδρειο ειναι σαν του Ser. Elongatus δηλαδη?? πηγαινει μπροστα στην εξοδο του φιλτρου που βγαινει το νερο με πιεση και κολημπαει (κοντρα στο ρευμα :(:blink::) )

Περιμενουμε το βιντεο!!! :D:):hysterical:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 months later...

τερας ρε αντωνη!!!παντως δειχνει πολυ πιο εξικειωμενο με το ενυδρειο σε σχεση με τα πρωτα σου βιντεο που φαινοταν πιο νευρικο!

Link to comment
Share on other sites

Θριλερ το βιντεο. :bigemo_harabe_net-72:

Link to comment
Share on other sites

:AAGGGHHH: :AAGGGHHH: :AAGGGHHH: :AAGGGHHH: :jawdrop: :jawdrop: :jawdrop: ti να πω????
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 months later...

εχοντας περασει περιπου 3,5 χρονια με το ισως πρωτο κ μεγαλυτερο hydrolycus στην ελλαδα πηρα την δυσκολη αποφαση να το αποχωριστω.

το ψαρι δυστυχως δεν αντεξε στο καινουριο του σπιτι κ λιγες ωρες αφοτου μπηκε στο καινουριο του ενυδρειο δυστυχως το χασαμε.

δεν θα μαθουμε ποτε τι εφταιξε, ειναι πολυ λιγα αυτα που ξερουμε για αυτα τα ψαρια.

η ζωη συνεχιζεται..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...