Jump to content

πως κανουμε αθορυβη την εξωτ υπερχιλιση


Recommended Posts

κυριοι καλησπερα σας

ειμαι στην φαση να βαλω σαμπ στο ενυδρειο μου (350λτ)

και 8α το βαλω με εξωτ υπερχιλιση

αλλα επειδη ειναι στο υπνοδωματιο μου πως μπορει να γινει α8ορυβη

να σας επισιμανω οτι με ολα τα μηχανηματα μεχρι τωρα δεν με εχει ενοχλησει κα8ολου

μπορω και κοιμαμαι χωρις προβλημα αλλα με το σαμπ και την υπερχιλιση δεν ξερω τι 8α γινει

λοιπον σας ακουω κυριοι :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

κυριοι καλησπερα σας

ειμαι στην φαση να βαλω σαμπ στο ενυδρειο μου (350λτ)

και 8α το βαλω με εξωτ υπερχιλιση

αλλα επειδη ειναι στο υπνοδωματιο μου πως μπορει να γινει α8ορυβη

να σας επισιμανω οτι με ολα τα μηχανηματα μεχρι τωρα δεν με εχει ενοχλησει κα8ολου

μπορω και κοιμαμαι χωρις προβλημα αλλα με το σαμπ και την υπερχιλιση δεν ξερω τι 8α γινει

λοιπον σας ακουω κυριοι :thumbup:

Θα παρεμβάλεις στον εξωτερικό σωλήνα υπερχείλησης, σε κάποιο σημείο του που θα σε βολεύει, μία βάνα και θα αρχίσεις απο εντελώς ανοιχτή να την κλείνεις σιγά-σιγά με προσοχή χωρίς να το παρακάνεις, έως το σημείο εκείνο που ο αέρας μέσα στον πλαστικό σωλήνα υπερχείλησης του ενυδρείου σε αναλογία με τον αέρα που εσύ θα καθορίσεις να περνά απο την βάνα δεν θα σε ενοχλεί.Ακουστικά και μόνο θα καταλάβεις ποιό είναι αυτό το σημείο, απλά χρειάζεται προσοχή να μην παρακλείσεις την βάνα και εμποδίσεις πολύ την έξοδο του νερού απο τον σωλήνα.Ελπίζω να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

Βαλε πρωτα την υπερχειλιση να δουλεψει,και μετα κρινεις αν κανει θορυβο η οχι.Εγω εχω βυθισει το σωληνα μεσα στο νερο γυρω στους δεκα ποντους,και δεν μπορω να πω οτι με ενοχλει.

Link to comment
Share on other sites

διας εσυ το εχεις στο υπνοδωματιο σου ομως???

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...