Jump to content

ΑΛΛΑΓΗ ΣΥΝΘΕΣΗΣ


sothes

Recommended Posts

ΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ : 80Λ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΕΣ 26-28 ΛΕΙΤΟΥΡΓΕΙ 6 ΜΗΝΕΣ ΣΤΡΩΜΕΝΟ ΜΕ ΒΑΚΤΗΡΙΔΙΑ ΣΕ ΥΓΡΟ ΣΚΕΥΑΣΜΑ ΦΥΤΑ ΑΝΟΥΒΙΑ ΝΑΝΑ ΚΕΡΑΤΟΦΥΛΛΟ

ΨΑΡΙΑ : 1.ΒΕΤΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΟΣ 2. 5 GUPPIES 3ΘΥΛΗΚΑ 2 ΑΡΣΕΝΙΚΑ 3. 2 ΜΟΛΛΥ ΑΡΣΕΝΙΚΟ ΘΥΛΗΚΟ 5.ΜΕΛΑΝΟΤΑΙΝΙΕΣ 6.5 ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΣΑ ΝΑ ΑΝΑΓΝΩΡΗΣΩ ΑΚΟΜΗ (ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΑΝΑ ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΟΥΡΕΣ) ΔΝ ΕΙΝΑΙ ΑΚΤΙΝΟΓΡΑΦΙΕΣ 1.ΠΛΕΚΟ 2.ΓΑΤΟΨΑΡΑ ΚΟΡΥΝΤΟΡΑ ΒΡΟΝΖΕ

ΛΟΓΩ ΠΡΟΣΦΑΤΩΝ ΕΠΙΘΕΣΕΩΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΟΝΟΜΑΧΟ ΣΤΑ ΑΡΣΕΝΙΚΑ GUPPIES ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ Η ΑΥΤΑ Η ΤΟΝ ΜΟΝΟΜΑΧΟ ΜΕΧΡΙ ΣΤΙΓΜΗΣ ΔΝ ΕΧΕΙ ΕΚΔΗΛΩΘΕΙ ΕΠΙΘΕΤΙΚΑ ΠΡΟΣ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΟΠΟΤΕ ΕΑΝ ΑΛΛΑΖΑ ΤΑ GUPPIES ΜΕ ΕΝΑ 5 ΚΑΡΔΙΝΑΛΙΟΥΣ ΠΟΥ ΑΝΤΕΧΟΥΝ ΤΗΝ ΘΕΡΜΟΚΡΑΣΙΑ ΘΑ ΕΙΧΑΝ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ?

ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΕΑΝ Κ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΛΑ ΨΑΡΙΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΥΜΒΑΤΟΤΗΤΑΣ Κ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αρκετά λάθη στη σύνθεσή σου!

Προσωπικά θα άφηνα τον μονομάχο και θα πρόσθετα 5-6 ακόμα Corydoras + αρκετά φυτάκια... Όλα τ'άλλα θα τα έδινα. Αυτό βέβαια κάτω από την προυπόθεση ότι χρησιμοποιείς νερό βρύσης όπου οι σκληρότητες δεν ξεπερνούν τα 10-12 και το pH δεν είναι πάνω από 7,5.....

Αν θέλεις να κρατήσεις τα ζωοτόκα σου πρέπει να δώσεις τον μονομάχο, να αυξήσεις τον αριθμό των Corydoras, να δώσεις τον πλέκο (αν είναι commom) KAI ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην σκεφτείς να ρίξεις αλατάκι επειδή τα ζωοτόκα αντέχουν και σε υφάλμυρο νερό. Αν το κάνεις καταδικάζεις τα Corydoras.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις αρκετά λάθη στη σύνθεσή σου!

Προσωπικά θα άφηνα τον μονομάχο και θα πρόσθετα 5-6 ακόμα Corydoras + αρκετά φυτάκια... Όλα τ'άλλα θα τα έδινα. Αυτό βέβαια κάτω από την προυπόθεση ότι χρησιμοποιείς νερό βρύσης όπου οι σκληρότητες δεν ξεπερνούν τα 10-12 και το pH δεν είναι πάνω από 7,5.....

Αν θέλεις να κρατήσεις τα ζωοτόκα σου πρέπει να δώσεις τον μονομάχο, να αυξήσεις τον αριθμό των Corydoras, να δώσεις τον πλέκο (αν είναι commom) KAI ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να μην σκεφτείς να ρίξεις αλατάκι επειδή τα ζωοτόκα αντέχουν και σε υφάλμυρο νερό. Αν το κάνεις καταδικάζεις τα Corydoras.

δλδ ΝΑ ΚΡΑΤΗΣΩ ΜΕΛΑΝΟΤΑΙΝΙΕΣ Κ ΜΟΛΥ ΔΝ ΠΑΙΖΕΙ?ΤΟΝ ΠΛΕΚΟ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΣΥΣΤΗΝΟΥΝ ΝΑ ΤΟΝ ΔΩΣΩ ΤΟ ΠΕΤ ΣΟΠ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΣΧΕΔΟΝ ΣΕ ΚΑΘΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ Ο ΠΛΕΚΟ ΕΙΝΑΙ ΚΟΜΟΝ ΤΛΚ Ο ΠΛΕΚΟ ΣΕ ΤΙ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟΝ ΕΧΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

δεν παιζει οχι .γνωμη μου ειναι συμφωνα και με το νερο της βρυσης σου λογικα σκληρο οπως στα περισοτερα μερη της ελλαδας σχεδον σε ολα εγω λεω να κρατησεις τα γκαπυ μονο και τα μολυ γενικα να ασχοληθεις με τα ζοωτοκα.ειναι ευκολα και αρεσουν στου νεους χομπιστες ειναι ξινιτικα και ευχαριστα γεννανε κιολας καατι που δινει ιδιαιτερη χαρα στον νεο χομπιστα.αλλα να εχεις αναλογια 1 αρσενικο γκαπυ πχ με 3 θηλυκα.καταλαβες?αν δεν θελεις γεννες βαλε μονο αρσενικα

η βαζεις 2 ασρσενικα με 5-6 θηλυκα..

οι μελανοταινιες πολυ ωραια ψαρακια αλλα πρεπει να ασχολεισαι με το νερο να αλλαζεις τις παραμετρους που εχει.τισ τιμες δηλ.οτι αλλο χρειαστεις ρωτα..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...