Jump to content

φουσκωμενο ματι


Recommended Posts

σταματη καλημερα και παλι.εγω το εκτοζον που εβαλα, ηταν της HOBBY αλλα σε διαφορετικη συσκευασια.χαρτινη και μεσα ηταν λευκη σκονη κρυσταλικη.μιλαμε για τι ιδιο προιον ετσι?και να σου πω οτι εδω στη Ροδο δεν καταφερα να το βρω και μου το εστειλαν απο Ηρακλειο Κρητης.

Link to comment
Share on other sites

Με το αλατι δεν εχουμε τα ιδια αποτελεσματα;

Link to comment
Share on other sites

Με το αλατι δεν εχουμε τα ιδια αποτελεσματα;

Το αλάτι ανεβάσει τις σκληρότητες. Το ΕΚΤΟΖΟΝ όχι.

Επίσης το αλάτι δεν αλλοιώνεται ούτε χάνει τις ιδιότητές του! Άπαξ και ρίξεις στο ενυδρείο, μόνο με αλλαγές νερού μπορεί να φύγει.

Link to comment
Share on other sites

Με το αλατι δεν εχουμε τα ιδια αποτελεσματα;

Όχι δεν έχουμε τα ίδια αποτελέσματα π.χ. το αλάτι δεν μας ανεβάζει την οξειδοαναγωγή του νερού .

Link to comment
Share on other sites

σταματη τη βοηθεια σου και παλι.γραφο σε αυτη την κατηγορια και συνεχιζω σε αυτο το θεμα γιατι το προβλημα να σχετιζεται.αν οχι πες μου να αλλαξω κατηγορια.ο πλεκο μου αρχισε να ασπριζει απο εχθες το βραδυ.ακολουθουν φωτο.post-8043-1235480621_thumb.jpgpost-8043-1235480835_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

σταματη τη βοηθεια σου και παλι.γραφο σε αυτη την κατηγορια και συνεχιζω σε αυτο το θεμα γιατι το προβλημα να σχετιζεται.αν οχι πες μου να αλλαξω κατηγορια.ο πλεκο μου αρχισε να ασπριζει απο εχθες το βραδυ.ακολουθουν φωτο.post-8043-1235480621_thumb.jpgpost-8043-1235480835_thumb.jpg

Οι φωτογραφίες νομίζω πως δεν βοηθάνε... :bowdown:

Μπορείς να βγάλεις καλύτερες? Αν όχι περιέγραψε όσο μπορείς καλύτερα αυτό που βλέπεις, όπως επίσης κι αν βλέπεις κάποια αλλαγή στη συμπεριφορά του!

Link to comment
Share on other sites

γιατι δε βοηθανε?νομιζω οτι ειναι τελειες με την εννοια οτι ο πλεκο ηταν μαυρος και τωρα ασπριζει.απο κατω και λιγο απο πανω.κατα τ αλλα ολα φυσιολογικα.

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι vivi δεν βοηθάνε οι φωτογραφίες δεν είναι καθαρές .

Τα ψάρια αυτα εχουν εναλλαγές στο χρώμα και απο τις φωτογραφίες δεν ειναι εύκολο να καταλάβεις αν ειναι το χρώμα τους αυτο ή ασθένεια .

Πόσο μάλλον αν ειναι και θολή η φωτογραφία .

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ήδη έχεις αλλά προσπάθησε να βάλεις κάτι σαν σπηλιά από ξύλο ή πέτρες ώστε να μπορεί να αράζει ο πλέκο σου. Μπορεί να είναι απλά στρεσαρισμένος επειδή δεν έχει βρει το "σπίτι" του ακόμα! Υπόθεση κάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

καλημερα και παλι. συνεχισω σε αυτο το θεμα με το προβλημα που εχω για να μην ξαναγραφω ολο το ιστορικο και γιατι νομιζω πως το προβλημα ειναι σχετικο.

λοιπον, ο πλεκο μας αφησε εδω και καιρο.μεσα σε λιγες μερες απο την εμφανηση των ασπρων σημαδιων.σπηλια και κρυψωνες γενικα υπαρχουν.

παμε τωρα στα καινουρια.την περασμενη εβδομαδα 3 κοκκινοματικα πεθαναν σε διαστημα 3 ημερων χωρις κανενα σημαδι. μετα ολα καλα.

πηγα και αγορασα το σαββατο 2 pleko (ειναι καφε με μπεζ βουλες) δεν ξερω πως τα λενε ακριβως.

ολα καλα, αμεσως εγκλιματιστηκαν, κυκλοφορουσαν και την ημερα ολα καλα, μεχρι χθες, που ο ενας αρχισε να εμδανιζει λευκες κιλιδες. φωτοφραφιες δεν μπορω να βαλω γιτι δεν βγαινουν καθαρες.

Link to comment
Share on other sites

Μηπως καποια στιγμη πρεπει να κοιταξεις και λιγο τη συνθεση των ψαριων σου και τις συνθηκες νερου που αυτα θελουν να ζησουν; Προβληματα το ενα πισω απο το αλλο δεν ειναι και τοσο "φυσιολογικο" (κατα την αποψη μου) και με τοσο γενικες πληροφοριες δεν πιστευω οτι μπορει να βγει ασφαλες συμπερασμα.-

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...