Jump to content

ποιος γλυφτης;


alkis13

Recommended Posts

Καλησπερα συνforumιτες μου!Ειμαι σε χαρουμενη θεση να εχω στο ενυδρειο 2guppy,2black molly,1 platy που δεν ξερω αν ειναι εγκυος, και τελος 1 ballon platy (black) που και αυτο παιζεται να ειναι εγκυος.

Αναρωτιομουν αν μπορουσα να βαλω γλυστη στο ενυδρειο σε λιγο καιρο οταν αρχισω να εχω αλγη.Και αν ναι πιο;

:bowdown:

Link to comment
Share on other sites

μην το σκεφτεσαι ακομη το νεο ψαρακι.

απο οτι διαβασα σε αλλο σου ποστ εχεις μονο 4 μερες ενυδρειο και μαλιστα εχεις ηδη και ψαρια....!!!!!

πες μας τις μετρησεις που εχεις κανει...

ΥΓ.δεν χρειαζεται συνεχεια να ανοιγεις νεα ποστ.αρχισε το διαβασμα εντατικα καθως αυτα που ρωτας εχουν απαντηθει δεκαδες φορες και υπαρχουν σε παλαιοτερα ποστ....

Link to comment
Share on other sites

Το θεμα ειναι οτι δεν τα βρίσκω...το 4 μερες ειναι σχετικο και αναλογο με τα "φαρμακα" που εχεις. Ομολογω οτι τεστ δεν εχω κανει ακομα, αλλα εν συντομια θα παω το νερο στο pet shop να κανω μετρησεις.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει απο εκει sarevock. Μετρησα το ph μου και ειναι 8, εβαλα ph minus της sera και λογικα θα πεσει στο 7 κοντα. Αμμωνία δεν εχει σχεδον καθολου.

Link to comment
Share on other sites

Εχω περασει απο εκει sarevock. Μετρησα το ph μου και ειναι 8, εβαλα ph minus της sera και λογικα θα πεσει στο 7 κοντα. Αμμωνία δεν εχει σχεδον καθολου.

νομιζω πως δενπερασες....

στη παρουσα φαση το τελευταιο που σε ενδιαφερει ειναι τοπεχα,αφου εχεις ενα αστρωτο φιλτρο,αρα και ενυδρειο....

επισης τετοιου ειδους ζουμια δεν ριχνουμε στο ενυδρειον μας καθως στρεσαρουν περισσοτερο τα ψαρια αφου με τα απο λιγο επανερχονται οι συνθηκες στο ενυδρειο σου και δεν προκειται να υπαρξει σταθεροτητα.

κατσε και διαβασε,δωσε πισω τα ψαρακια ,και στρωσε το πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως δενπερασες....

στη παρουσα φαση το τελευταιο που σε ενδιαφερει ειναι τοπεχα,αφου εχεις ενα αστρωτο φιλτρο,αρα και ενυδρειο....

επισης τετοιου ειδους ζουμια δεν ριχνουμε στο ενυδρειον μας καθως στρεσαρουν περισσοτερο τα ψαρια αφου με τα απο λιγο επανερχονται οι συνθηκες στο ενυδρειο σου και δεν προκειται να υπαρξει σταθεροτητα.

κατσε και διαβασε,δωσε πισω τα ψαρακια ,και στρωσε το πρωτα.

Δεν νομιζω οτι ειναι λυση αυτη, και ουτε με βοηθας.Ασχετα απο την προστακτική που χρησιμοποιείς...

Link to comment
Share on other sites

Η λυση στο προβλημα σου θα ηταν απλα να σου πουνε τα παιδια ενα ειδος πλεκο που μπορεις να βαλεις ?

Ενδιαφερεσαι να κανεις κατι σωστο ή θα σε βολευε κατι γρηγορο και λαθος?

Βοηθα να σε βοηθησουμε....

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφερομαι να κανω κατι σωστο αλλα το ενδεχομενο να βγαλω τα ψαρια δεν υπαρχει.

Ο λόγος? :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος ειναι οτι δεν μπορει καποιος φιλος να τα φιλοξενήσει και ειναι απο διαφορετικα pet shop...

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος ειναι οτι δεν μπορει καποιος φιλος να τα φιλοξενήσει και ειναι απο διαφορετικα pet shop...

Όλα τα petshop θα στα δεχτούνε. Κάποια ίσως να δεχτούν να στα φιλοξενήσουν ενώ σε κάποια άλλα μάλλον θα τα χαρίσεις και θα χάσεις τα λεφτά σου. Την σωστή λύση στην πρότειναν πιο πάνω. Από 'κει και πέρα εσύ αποφασίζεις. Πριν το κάνεις όμως έλα λίγο και στην θέση των ψαριών!

Link to comment
Share on other sites

Το gourami θα φυγει τελικα...(κριμα και εκανε 7,5€)

Το παραδεισοψαρο το βλεπω μια χαρα κινητικότατο και το τιγρακι ειναι πολυ μικρο ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα ηταν οταν καποιος ξεκιναει στραβα, δεν ακουει τι του λενε οι εμπειροτεροι συνεχιζει με τα λαθη και στο τελος απογοητευετε και παραταει το χομπι!

(δεν ειναι προσωπικο το σχολιο, και ουτε με την λεξη "εμπειροτεροι" ενοοω εμενα)

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν καταστηματα pet shop που μπορουν να φιλοξενησουν τα ψαρακια σου για καποιες μερες..

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...