Jump to content

Μωρα γκαπυ


mathsdim

Recommended Posts

Καλημερα :bowdown:

Εδω και μερικες μερες η μια θυληκη γκαπυ ξεφουσκωσε και ενω εχω μπολικο κερατοφυλλο, java moss και αλλα φυα μωρα δεν εβλεπα πουθενα. Ειχα αρχισει να απελπιζομαι οτι τα μωρακια τελικα δεν τα καταφεραν, μεχρι σημερα το πρωι που ειδα ενα μωρακι γκαπυ να βολταρει αναμεσα στο κερατοφυλλο, αχ οπως καταλαβενετε μεγαλη συγκινηση :bowdown: ,

συγνωμη αν σας κουαρασα αλλα ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου

Έγινε επεξεργασία - mathsdim
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :bowdown:

Εδω και μερικες μερες η μια θυληκη γκαπυ ξεφουσκωσε και ενω εχω μπολικο κερατοφυλλο, java moss και αλλα φυα μωρα δεν εβλεπα πουθενα. Ειχα αρχισει να απελπιζομαι οτι τα μωρακια τελικα δεν τα καταφεραν, μεχρι σημερα το πρωι που ειδα ενα μωρακι γκαπυ να βολταρει αναμεσα στο κερατοφυλλο, αχ οπως καταλαβενετε μεγαλη συγκινηση :bowdown: ,

συγνωμη αν σας κουαρασα αλλα ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου

Να σου ζησουν :buttrock::buttrock: !!!Να τα δεις οπως επιθυμεις :buttrock::(:) !!!

:blink::buttrock: !!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα :bowdown:

Εδω και μερικες μερες η μια θυληκη γκαπυ ξεφουσκωσε και ενω εχω μπολικο κερατοφυλλο, java moss και αλλα φυα μωρα δεν εβλεπα πουθενα. Ειχα αρχισει να απελπιζομαι οτι τα μωρακια τελικα δεν τα καταφεραν, μεχρι σημερα το πρωι που ειδα ενα μωρακι γκαπυ να βολταρει αναμεσα στο κερατοφυλλο, αχ οπως καταλαβενετε μεγαλη συγκινηση :bowdown: ,

συγνωμη αν σας κουαρασα αλλα ηθελα να μοιραστω τη χαρα μου

Ειδες που σου ειπα οτι απο καπου θα ξετρυπωσουν ,δικαιο ειχα.ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ

Link to comment
Share on other sites

Ειδες που σου ειπα οτι απο καπου θα ξετρυπωσουν ,δικαιο ειχα.ΑΝΤΕ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΟΥΝ

χεχε ναι καλα ελεγες Χρηστο, αντε αμα μεγαλωσουν λιγο να σου δωσω , να διευρινθει το ειδος

Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησουν αντε ψαξε θα βρεις κι αλλα μωρουλια

Link to comment
Share on other sites

Σημερα το πρωι κολυμπουσαν 3 διπλα στη java moss , ειναι μοναδικη εμπειρια να βλεπεις τα μωρακια.

Μπορει μετα απο πολλες γεννες να γινεται ρουτινα , αλλα στη παρουσα φαση ειναι πραγματικα γοηταυτικο

Link to comment
Share on other sites

Πιστεψε με ποτε δεν θα βαρεθεις να ανακαλυπτεις μωρουλια. Ακομη και για μενα καθε φορα ειναι σαν την πρωτη και κυριως οταν αρχιζουν και εξικοιωνονται και ερχονται μπροστα στο τζαμι και κοιτανε ειναι αφασια

Link to comment
Share on other sites

Γεννησαν και τα μολλυ , οποτε τωρα καμια 10αρια μωρακια γυρνανε στο ενυδρειο χεχε :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

Μολλυ ε? Διακρινεις καμια διαφορα αναμεσα στα μωρα;γτ βλεπω στα δικα μου ενα μωρο κοκκινο και δεν ξερω απο που ξεφυτρωσε :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

εχεις πλατυ ή ξιφοφορους;

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω μολυ και γκαπυ μονο , τα μωρα μολυ ειναι πορτοκαλι οποτε ξεχωριζουν

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα τι χρωματα εχουν τα ψαρια σου. Παντως τα μωρα μωλυ απ τα υπολοιπα ζωτοκα ξεχωριζουν

Link to comment
Share on other sites

Ειναι αναλογα τι χρωματα εχουν τα ψαρια σου. Παντως τα μωρα μωλυ απ τα υπολοιπα ζωτοκα ξεχωριζουν

Ακριβως , ειναι θεμα γονιδιων :closedeyes:

Link to comment
Share on other sites

παιδια στα 120λτ να κρατησω απο 2 ζευγαρια guppy + molly (2 αρσενικα - 6 θυλικα) ? ή μπορω και παραπανω ?

Link to comment
Share on other sites

Οχι ετσι θα εισαι καλα σκεψου πως θα αποκτησεις συντομα και νεους απογονους

Να σε ρωτησω Ποια μολυ θα βαλεις τα σελφιν ή τα μπαλουν

Να ξερεις τα Σελφιν θελουν λιτρα δεν σε πολυ παιρνει

Link to comment
Share on other sites

θα ανεβασω φωτο να τα δεις γιατι εγω δεν ξερω να ξεχωριζω, παντως σιγουρα το αρσενικο ειναι black , το ενα θυλικο πορτοκαλι και τα αλλα 2 ασπρα - πορτοκαλι

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...