Jump to content

συμβιωση κορυ με ρεντ τσερρυ


Recommended Posts

καλησπερα περναω γρηγορα στο θεμα ενυδρειο 65 λιτρα 7 κορρυ αλπινο αενους και 6 ρεντ τσερυ.

υπαρχει προβλημα και για τα δυο ειδη οσον αφορα την αναπαραγςγη τουσ μεσα στο ιδιο ενυδρειο????

ποσες γαριδουλες μπορω ακομα να βαλω και ποια αλλα ειδη ειναι συμβαταμε τισ υπαρχουσες???

Link to comment
Share on other sites

μπορουν τα κορρυ δηλαδη να φανε τισ νεογγενητες?????πιστευα πωσ δεν θα ασχολουνταν μαζι τους.το ενυδρειο βεβεα ειναι και φυτεμενο και εχει αρκετες κρυπσωνες αλλα αν λες πως θα τισς βαλουν στο μενου τους τοτε με προβληματιζεις αρκετα.

καποια λυση???

να μειωσω ισως τα κορρυ????αλλα ετσι μειωνω και τις πιθανοτητες να διμιουργειθει ζευγαρακι.

Link to comment
Share on other sites

στάντας θα τις βάλλουν στο μενού τους...μιλάμε για ζωντανό κρέας!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να το δοκιμάσεις, αν υπάρχουν αρκερά πυκνά φυτά, όλο και κάτι θα κρυφτεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έλεγα να το δοκιμάσεις, αν υπάρχουν αρκετά πυκνά φυτά, όλο και κάτι θα κρυφτεί μέσα.

Link to comment
Share on other sites

@viciouscircle

όμως τα κόρυ δεν μυρίζουν το ζωντανό κρέας; Πόσο ωφελεί να κρύβονται στα 65lt?

@MIKE1

πάντως φίλε αν σου αρέσουν οι γαριδούλες με τα κορυ μέσα δεν θα τις δει ποτέ να γυρίζουν και να κάνουν τσαχπινιές, θα φοβούνται

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ένα βασικό θέμα είναι οι διαφορετικές συνθήκες νερού που θέλουν τα συγκεκριμένα ψαράκια με τις γαρίδες....

Θεωρώ πως δεν θα ταιριάξουν!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...