Jump to content

ΒΟΗΘΕΙΑ ΧΑΝΩ FIREMOUTH


Recommended Posts

ΕΧΩ ΣΕ ΕΝΑ ΕΝΥΔΡΕΙΟ 100 ΛΙΤΡΩΝ 2 FIREMOUTH, 2 ΣΚΑΛΑΡΙΑ, 4 BARBUS, 1 ΓΛΕΙΦΤΗ, 3 NICOLSHI KAI 4 ΓΑΤΟΨΑΡΑ. ΣΗΜΕΡΑ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΧΘΕΣΙΝΗ ΑΛΛΑΓΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ ΒΡΗΚΑ ΤΟ ΕΝΑ FIREMOYTH ΚΡΥΜΜΕΝΟ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΡΡΩΣΤΟ ΜΕ ΣΚΕΣΜΕΝΑ ΠΤΕΡΥΓΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ ΤΟ ΝΕΡΟ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΜΙΚΡΗ ΕΝΟΧΛΗΣΗ. ΖΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΓΙΑ ΠΟΛΥ. ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΑ ΝΙΤΡΙΚΑ ΚΑΙ ΑΜΜΩΝΙΕΣ. ΤΟΝ ΑΠΟΜΟΝΩΣΑ ΣΕ ΕΝΑ ΜΙΚΡΟ ΔΟΧΕΙΟ ΣΑΝ ΓΥΑΛΑ 4 ΛΙΤΡΩΝ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ ΜΙΣΟ ΝΕΡΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟΥ ΚΑΙ ΜΙΣΟ ΒΡΥΣΗΣ ΜΠΕ ΜΠΟΛΙΚΟ ΑΝΤΙΧΛΩΡΙΟ ΚΑΙ 22 ΣΤΑΓΟΝΕΣ SERA OMNIPUR ΚΑΙ ΑΝΤΛΙΑ ΑΕΡΑ. ΠΕΙΤΕ ΜΟΥ ΑΝ ΕΧΕΙ ΕΛΠΙΔΕΣ ΕΚΕΙ Η ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΕΙ ΠΑΛΙ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΙ ΝΑ ΧΟΡΗΓΗΘΕΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΣΥΝΟΛΙΚΑ, μπορει να ειναι απο τσακωμους μεταξυ τους κι οχι απο κάποια αρρώστια;

ΚΑΠΟΙΟΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Νιτρωδη εχεις μετρηση?

Τι θερμοκρασια ειχες πριν την αλλαγη νερου και τι θερμοκρασια μετα την αλλαγη.

Μεσα στο δοχειο σαν γυαλα οπως λες,εχεις βαλει θερμοστατη?

Τσακωνεται μηπως με το αλλο firemouth?

Y.Γ. Τα firemouth με τα σκαλαρια πως πανε?Πεφτει κυνηγητο?

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΣΚΑΛΑΡΙΑ ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΤΟ FIREMOUTH(ΤΟ ΑΡΡΩΣΤΟ) ΓΕΝΙΚΩΣ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΔΕΙΧΝΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΕΡΙΟΡΙΖΟΥΝ ΙΔΙΑΙΤΕΡΑ, ΤΟ ΑΛΛΟ FIREMOUTH ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΜΙΚΡΟ ΑΛΛΑ ΠΙΟ ΤΟΛΜΗΡΟ ΓΕΝΙΚΩΣ.ΤΟ ΑΣΘΕΝΕΣ FIREMOUTH ΜΕΧΡΙ ΧΘΕΣ ΨΙΛΟΚΥΝΗΓΟΥΣΕ ΤΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ ΤΟΥ. ΤΑ ΝΙΤΡΙΚΑ ΕΙΝΑΙ <20. ΕΓΩ ΦΟΒΑΜΑΙ ΤΟΝ ΓΛΕΙΦΤΗ ΠΟΥ ΚΙΝΕΙΤΑΙ ΤΟ ΒΡΑΔΥ ΚΑΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ ΤΑ ΣΚΑΛΑΡΙΑ. ΟΙ ΑΨΙΜΑΧΙΕΣ ΤΟΥΣ ΕΙΝΑΙ ΕΔΩ ΚΑΙ 10 ΜΕΡΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ. ΤΟ ΔΟΧΕΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ.

Link to comment
Share on other sites

Νιτρωδη εχεις μετρηση?

Τι θερμοκρασια ειχες πριν την αλλαγη νερου και τι θερμοκρασια μετα την αλλαγη?

15969[/snapback]

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Χρήστο.

Πρώτα από όλα θα πρέπει να βρούμε την πηγή του προβλήματος.Δηλαδή άν προέρχεται από ασθένια ή από χτύπημα από τα άλλα ψάρια.

Το φάρμακο που έριξες είναι καλό για πολλές ασθένειες αλλά στην περίπτωση σου άποψη μου είναι ότι η όλη διαδικασία θα στρεσάρει παραπάνω το ψάρι σου μιάς και το έβαλες σε γυάλα και όχι σε σωστό ενυδρείο και το βασικό χωρίς θερμοστάτη....

Τα υπόλοιπα ψάρια πώς είναι;

Προσπάθησε να ξεστρεσάρεις το ψάρι και σίγουρα βάλε θερμοστάτη ξανά.

Παρακολούθα την κατάσταση του και ενημέρωσε μας.

Θα είμαι standby οπότε περιμένω ενημέρωση...

Καλή τύχη..... :rockon:

Έγινε επεξεργασία - ΣΤΑΜΑΤΗΣ
Link to comment
Share on other sites

ΕΒΑΛΑ ΘΕΡΜΟΣΤΑΤΗ ΚΙ ΑΝΤΛΙΑ ΑΕΡΑ ΣΤΟ ΜΙΚΡΟ ΔΗΘΕΝ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΚΑΙ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΑΡΧΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ΛΙΓΟ ΝΑ ΚΟΥΝΙΕΤΑΙ ΑΛΛΑ ΒΕΒΑΙΑ ΑΚΟΜΑ ΤΟ ΠΑΡΑΣΕΡΝΕΙ Η ΡΟΗ ΤΟΥ ΝΕΡΟΥ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΕΝΤΥΠΩΣΗ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΣΑΚΩΜΟΥΣ ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΑΡΡΩΣΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΑ ΥΠΟΛΟΙΠΑ ΨΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΧΑΡΑ. :welcome::rockon:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...