Jump to content

eheim professionell II 2028


dyiannis

Recommended Posts

καλησπερα σε όλους

εχω αποφασισει να αγορασω το συγκεκριμενο φιλτρο. Οι τιμες που το βρισκω στην Ελλάδα είναι αρκετά υψηλότερες από το aquaristic.net . Για παράδειγμα σήμερα είδα το 2026 , το μικρότερο μοντέλο δηλαδή πάνω από 200€.Ηθελα να ρωτησω λοιπον εαν οπως το βλέπω στο παραπανω link είναι πλήρες ή πρεπει να παραγγειλω μαζι και κατι αλλο όπως κάποιο installation kit , σωλήνες ??

To σχέδιο είναι το φίλτρο να μπει μάζί μ'ενα fluval 304 σ'ένα ενυδρείο 400 lt. Αργότερα που σκεφτομαι να το κάνω θαλασσινό θα καταργηθεί το fluval και θα μπει ένα sump.

Νομίζω ότι το eheim 2028 ειναι αρκετα αξιόπιστο και δεν θα εχει προβλημα σε θαλασσινο . ???

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι βλέπω θα χρειαθεί να πάρεις σωλήνες. Αλλα για καλό και για κακό στείλε e-mail και ρώτα τους τι περιέχει η συσκευσία.

Κάνε μια ερώτηση στην κατηγορία "αναζήτηση προϊόντων" μήπως υπάρχει κάτι από Ελλάδα ;)

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία περιέχει όλα όσα χρειάζονται για να λειτουργήσει το φίλτρο.

The package contains the EHEIM professionel II 2028, the filter media baskets, hoses, outlet pipe, inlet strainer, outlet pipe, suction cups with clips, one filter foam pad and one filter fleece pad.

;)

Υ.Γ. Πότε θα το παραγγείλεις, γιατί θέλω και εγώ ένα.

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευασία περιέχει όλα όσα χρειάζονται για να λειτουργήσει το φίλτρο.

The package contains the EHEIM professionel II 2028, the filter media baskets, hoses, outlet pipe, inlet strainer, outlet pipe, suction cups with clips, one filter foam pad and one filter fleece pad.

;)

Υ.Γ. Πότε θα το παραγγείλεις, γιατί θέλω και εγώ ένα.

16789[/snapback]

Θα το παραγγείλω σύντομα.Εχω στείλει ένα mail στo aquaristic.net και τους ρωτάω αυτο που ρώτησα και εδώ . Μόλις μου απαντήσουν θα το παραγγείλω μαζί με κάτι άλλα πραγματάκια που θέλω. Λες να τα παραγγείλουμε μαζί ?

Έγινε επεξεργασία - dyiannis
Link to comment
Share on other sites

Να και η απάντηση που έλαβα σήμερα από το aquaristic.net σχετιά με το eheim 2028.

Hello,

yes, all tubes and hoses are included. Weight is about 10 kg.

If you have further questions, don´t hesitate to contact us.

Best regards

Harald Lukasch

Οπότε θα το παραγγείλω μάλλον Δευτέρα ή Τρίτη (θα κάνω πρώτα μια τελευταία προσπάθεια μηπως το βρω σε καλή τιμή εδώ).

Link to comment
Share on other sites

Να και η απάντηση που έλαβα σήμερα από το aquaristic.net σχετιά με το eheim 2028.

Οπότε θα το παραγγείλω μάλλον  Δευτέρα ή Τρίτη  (θα κάνω πρώτα μια τελευταία προσπάθεια μηπως το βρω σε καλή τιμή εδώ).

16817[/snapback]

Εγώ δε το χρειάζομαι τόσο άμεσα, οπότε καλύτερα πάρε μόνο για εσένα.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα ,

οι παραγγελίες από το aquaristic.net ή από άλλα e-shops του εξωτερικου πως τις παραλαμβάνουμε? Ερχονται στο ταχυδρομείο και μας ειδοποιούν να παμε να τα παραλάβουμε ή έρχονται με courier στη διεύθυνση που έχουμε δώσει ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...