Jump to content

καλησπερα παιδια


Recommended Posts

καλησπερα παιδια μολις γραφτηκα στο site και ισως μπορειτε να με βοηθησετε,σημερα ρωτησα στα μαγαζια για reef και μου ειπαν οτι δεν κανει το ετοιμο ενυδρειο και πρεπει να παρω κατασκευασμενο ενυδρειο αλλιως δεν μπορω να δουλεψω sub..ισχυει??

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις γραφτηκα στο site και ισως μπορειτε να με βοηθησετε,σημερα ρωτησα στα μαγαζια για reef και μου ειπαν οτι δεν κανει το ετοιμο ενυδρειο και πρεπει να παρω κατασκευασμενο ενυδρειο αλλιως δεν μπορω να δουλεψω sub..ισχυει??

Kαλως ηρθες φιλε μου υπαρχουν πολλα ενυδρεια διαφορων διαστσεων που ειναι ετοιμα για θαλασσινο απο εταιριες οπως Red sea, Boyu και αλλες, μπορεις να δουλεψεις ενυδρειο χωρις sump οπως πολλοι απο μας.

Ποσα λιτρα σκεφτεσαι ?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μολις γραφτηκα στο site και ισως μπορειτε να με βοηθησετε,σημερα ρωτησα στα μαγαζια για reef και μου ειπαν οτι δεν κανει το ετοιμο ενυδρειο και πρεπει να παρω κατασκευασμενο ενυδρειο αλλιως δεν μπορω να δουλεψω sub..ισχυει??

Ποιο ενυδρειο εχεις και θες να το κανεις reef;

Link to comment
Share on other sites

250lt θελω..εχω ενα φιλτρο 1500 μου ειπαν οτι χρειαζομαι αλλο ενα αλλα και παλι ειναι καλυτερο το sump μου ειπαν..και για το ενυδρειο μου ειπαν στο μαγαζι που ρωτησα οτι εχουν αυτοι ενα δικο τους κατασκευαστη...

Link to comment
Share on other sites

250lt θελω..εχω ενα φιλτρο 1500 μου ειπαν οτι χρειαζομαι αλλο ενα αλλα και παλι ειναι καλυτερο το sump μου ειπαν..και για το ενυδρειο μου ειπαν στο μαγαζι που ρωτησα οτι εχουν αυτοι ενα δικο τους κατασκευαστη...

Koιτα να δεις σαφεστατα ενα sump ειναι οτι καλυτερο κ θα χωρεσει μεγαλο κομματι του εξοπλισμου σου μεσα, τωρα το φιλτρο δεν το θεωρω απαραιτητο χρειαζεσαι πιο σημαντικα πραγματα για να ξεκινησεις, οπως skimmer, AO, κυκλοφορητες, chiller, φωτισμο, τεστακια κ πολλα ακομα, 250 λιτρα τα θεωρω πολυ καλα σαν λιτρα κ μπορεις να φτιαξεις ενα πολυ ομορφο υφαλο :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...