Jump to content

Μωρα Black Molly


karaman

Recommended Posts

Σε μια προσπαθεια μου να καθαρισω την γεννηστρα που εχω με 6 μωρα black molly μου εφυγε ενα και δεν προλαβα να δω που πηγε και κρυφτηκε..αν κρυφτηκε..Τα μωρα τα οποια ειναι ενος μηνος περιπου τα εχω στην γεννηστρα που λεγαμε σε ενα ενυδρειο 120L το οποιο κατοικειται απο ενα κοπαδι με διαφορα tetra 2 σκαλαρια μερικα γατοψαρακια και 2 γλυφτες.Μονο ζωοτοκα δεν εχω δλδ εκει μεσα..Η απορια μου ειναι η εξης:Τα ωοτοκα ψαρια βλεπουν σαν μεζε τα νεογεννητα ψαρακια??Η μονο τα ζωοτοκα??

Link to comment
Share on other sites

μεζεδακια,φιλε μου μεζεδακια.

αν τα εβαζες στο λακκο με τα λιονταρια θα ειχαν περισσοτερες ελπιδες..

οταν λεμε γεννηστρα,μιλαμε για ενα ενυδρειακι το οποιο θα εχει μονιμως ενα φιλτρακι,λιγη java moss,κανα σαλιγκαρι,και τιποτε αλλο εκτος απο τα μωρα.

εδω τωρα εσυ μαλλον εκανες το τραπεζι στους υπολοιπους κατοικους.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τπτ απο αυτα που λες.Απλα εχω την γεννηστρα μεσα στο ενυδρειο..Εσυ να υποθεσω οτι μιλας για ενα ενυδρειακι το οποιο θα λειτουργει απο μονο του ως γεννηστρα??

Τα υπολοιπα τα καταλαβαινω..Το σαλιγκαρι που χρειαζεται?

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν εχω τπτ απο αυτα που λες.Απλα εχω την γεννηστρα μεσα στο ενυδρειο..Εσυ να υποθεσω οτι μιλας για ενα ενυδρειακι το οποιο θα λειτουργει απο μονο του ως γεννηστρα??

Τα υπολοιπα τα καταλαβαινω..Το σαλιγκαρι που χρειαζεται?

Εννοει οτι τα σαλιγκαρια δεν θα σου πειραξουν τον γονο......

καλα εχεισ νεον με σκαλαρια και δεν στα τρωνε?

Link to comment
Share on other sites

1ον:Δεν ειναι νεον ειναι καρδηναλιοι.2ον:Η αληθεια ειναι οτι ξεχασα να αναφερω οτι εχω και 4 καρδηναλιους.Εσυ που το ξερεις???Εχεις ερθει σπιτι μου???

Οχι δεν τα τρωνε.Τους καρδηναλιους τους ειχα ηδη σε ενα μικρο ενυδρειακι που ειχα και οταν πηρα το 125αρι μετεφερα οτι ψαρια ειχα.Αργοτερα ομως ερωτευτηκα τα σκαλαρια και το εψαξα αν μπορω να βαλω.Εμαθα οτι πρεπει να βγαλω τους καρδηναλιους.

Ο πετσοπας ομως που ψωνιζω μου ειπε το εξης:Δεν ειναι απαραιτητο να βγαλεις τους καρδηναλιους.Μπορεις να παρεις 2 σκαλαρια και θα ψαξω εγω να σου βρω οσο πιο μικρα γινεται.Αν ειναι μικρα τα σκαλαρια λεει θα μεγαλωσουνε μαζι με τα αλλα θα τα μαθουν απο μικρα και δεν θα τα βλεπουν σαν τροφη.Επισης μου ειπε ολα αυτα τα ψαρια που αγοραζουμε απο τα πετ σοπ ειναι ψαρια τα οποια εχουν προελθει απο συνεχεις αναπαραγωγες και εχουν χασει πολλες απο τις συνηθειες που εχουν στην φυση.

Ετσι τα εβαλλα τα προσεχα για καποιες μερες και οταν ειδε οτι ολα ειναι καλα και ζουν μεταξυ τους αρμονικα ησυχασα.

Link to comment
Share on other sites

1ον:Δεν ειναι νεον ειναι καρδηναλιοι.2ον:Η αληθεια ειναι οτι ξεχασα να αναφερω οτι εχω και 4 καρδηναλιους.Εσυ που το ξερεις???Εχεις ερθει σπιτι μου???

Οχι δεν τα τρωνε.Τους καρδηναλιους τους ειχα ηδη σε ενα μικρο ενυδρειακι που ειχα και οταν πηρα το 125αρι μετεφερα οτι ψαρια ειχα.Αργοτερα ομως ερωτευτηκα τα σκαλαρια και το εψαξα αν μπορω να βαλω.Εμαθα οτι πρεπει να βγαλω τους καρδηναλιους.

Ο πετσοπας ομως που ψωνιζω μου ειπε το εξης:Δεν ειναι απαραιτητο να βγαλεις τους καρδηναλιους.Μπορεις να παρεις 2 σκαλαρια και θα ψαξω εγω να σου βρω οσο πιο μικρα γινεται.Αν ειναι μικρα τα σκαλαρια λεει θα μεγαλωσουνε μαζι με τα αλλα θα τα μαθουν απο μικρα και δεν θα τα βλεπουν σαν τροφη.Επισης μου ειπε ολα αυτα τα ψαρια που αγοραζουμε απο τα πετ σοπ ειναι ψαρια τα οποια εχουν προελθει απο συνεχεις αναπαραγωγες και εχουν χασει πολλες απο τις συνηθειες που εχουν στην φυση.

Ετσι τα εβαλλα τα προσεχα για καποιες μερες και οταν ειδε οτι ολα ειναι καλα και ζουν μεταξυ τους αρμονικα ησυχασα.

ολα μαθαινονται.....χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Το εχω αναφερει σε αλλο ποστ η εχεις δει καμια φωτο του ενυδρειου μου??

Link to comment
Share on other sites

Λεω και εγω..Τι να ειναι αραγε αυτη η μικρη καμερουλα στην γωνια του ταβανιου μου???

:thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

τυχαιο ηταν .....

αλλα μου τυχαινει αρκετεσ φορεσ και εχει πλακα....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...