Jump to content

Χρόνια Ενασχόλησης με το Χόμπυ


Πόσα χρόνια ασχολήστε με το χόμπι.. ΠΑΝΩ - κάτω  

298 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εγω ασχολουμαι απο το 1992 με τα betta και με τα χρυσοψαρα

Link to comment
Share on other sites

To πρώτο το είχα το 1986 (15 λιτρα) και ουσιαστικά άρχισα να ασχολούμαι πιο σοβαρά το 1991 με ένα 50 λίτρων όσο είμουν φοιιτητής (έως το 1998), μετά πήγα φαντάρος και το 2000 ξεκίνησα πάλι με 160 λίτρα και φυτά, ενώ από το 2006 παίζω με το μισότονό μου ;)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο ενυδρείο μου το έφτιαξα μαζί με τον πατέρα μου όταν ήμουνα 17 χρονών και από τότε έχω ενυδρείο τότε με guppy έπειτα με πιράνχας και τέλος με θαλασσινά

Link to comment
Share on other sites

Το πρωτο ενυδρειο ηταν το 1988 αν θυμαμαι καλα ημουν πιτσιρικι εγω που τοτε ηταν χομπυ του πατερα μου.Το 1995 ειχα το πρωτο μου ενυδρειο 100 λιτρων με ζωοτοκα κατασκευη του πατερα μου και μετα στο λυκειο παλι κατασκευη του fathera ενα ενυδρειο 280 λιτρα περιπου και τωρα 600 λιτρα με δισκους παλι κατασκευη του πατερα με την βοηθεια καποιου ποιο εμπειρου.

Link to comment
Share on other sites

'91 με διακοπές και εγώ....

Link to comment
Share on other sites

Στο σπιτι ειχαμε ενυδρειο απο το 1981 εως το 1983 το οποιο διατηρουσε ο πατερας μου.Λιγα θυμαμαι απο εκεινο το ενυδρειο (μικρο παιδακι ημουν τι θα μπορουσα να κανω! ;) ).Το ενυδρειο που εχω τωρα το εχω μολις εναμιση χρονο!Ψαρακας με τα ολα μου!!!Γελασε κανεις??? :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

5 ουσιαστικα...........τα πριν δεν τα μετραω

Έγινε επεξεργασία - PPAP
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο ενυδρείο μου το έφτιαξα μαζί με τον πατέρα μου όταν ήμουνα 17 χρονών και από τότε έχω ενυδρείο  τότε με guppy έπειτα με πιράνχας και τέλος με θαλασσινά

17671[/snapback]

ΚΑΙ ΠΟΤΕ ΗΣΟΥΝΑ 17 ΚΟΝΤΟΧΩΡΙΑΝΑΚΙ

Link to comment
Share on other sites

:thumbup: : :thumbup: 3 μηνες :thumbup::thumbup: και παω για το 2ο !!!

ΨΥΧΩΣΗ ;):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Από το 1980 με τον πατέρα μου 100lt και από το 1986 εγώ στο προσκήνιο με 200lt.

Συγχαρητήρια σε όλους όσους σε όσους έφτιαξαν το site και όσους μας δίνουν τις γνώσεις τους απλόχερα, αν και αρκετό χρόνο στο “άθλημα” κάθε μέρα μαθαίνω και κάτι. Κρίμα που δεν είμαι και πιο κοντά να έρχομαι στις συγκεντρώσεις σας.

;):thumbup::thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΙ  ΠΟΤΕ  ΗΣΟΥΝΑ  17  ΚΟΝΤΟΧΩΡΙΑΝΑΚΙ

18000[/snapback]

το 94.

ΚΟΝΤΟΧΩΡΙΑΝΑΚΙ???????

Έγινε επεξεργασία - reefdaddy
Link to comment
Share on other sites

Από το 1998 με το ενυδρείο που εχω μέχρι σήμερα... τότε ελαχιστα κυκλοφορουσαν στο internet και ειχα αγοράσει 5-6 βιβλία αλλα με το site και όσους μας δίνουν τις πολύτιμες συμβουλες μαθαίνεις πολυ περισότερα......και αυτό βοηθάει τα ψαράκια να ζουν περισσοτερο και υγιέστερα...

καλη συνεχεια σε ολους...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ νεοπας είμαι :thumbup: Απο το Νοέμβριο του 2005 με 120 λίτρα. Αλλά ήδη στο μυαλό μου έχει φυτευθεί η ιδέα για να φτιάξω το "ΟΝΕΙΡΟ", δηλαδή ένα ενυδρείο 250Χ60Χ75. ;)

Link to comment
Share on other sites

:band: Λιπών να δούμε εγώ βασικά όταν γεννήθηκα είχαμε PET SHOP. :wootwoot:

:band: Αλλά αν μετρήσουμε τις γνώσεις μου και με άριστα το 20 τότε εγώ θα έχω σίγουρα :thumbup: 10 . :wub: Αλλά επειδή τα ψαράκια που μου κάνανε παρέα στην κούνια μου :thumbup: δεν θέλανε να με αφήσουν μόνο τώρα που μεγάλωσα.

:wootwoot: Έτσι πήρα την απόφαση να βάλω την παλιά νταντά μου στο δωμάτιο μου για να με προσέχει απο το 2005 .

:thumbup::thumbup: Και από πέρυσι έχω το πρώτο 80lit ενυδρείο μου … :wub::wub::bowdown:;):thumbup::thumbup:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο το 1998 που ανεβηκα αθηνα με ένα 50 λιτρον με τροπικα.

μετα ενα 110 λιτρον μεχρι το 2003 που γυρισα επαρχεια.

λογο δυσκολιων πηρα ένα 60 αρι γιατι ι προμήθεια υλικον ήταν αδυνατη. με αυτο ίμε μεχρι σημερα και λιγο πριν τα παρατήσο οριστικα απο το χόμπι ανακάληψα το σαιτ . το μελλον αναμένετε λαμπρο μιασ και βρισκομε στο σταδιο του χτισιματοσ ενοσ δοματιου μονο για ενυδρεια. και ένα ευχαριστο στα μέλη που βοηθουν με τισ συμβουλεσ τουσ.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μην ξεχνάμε και τις δημοσκοπήσεις μας :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το 1990 είχα ενα χρυσόψαρο σε γυάλα.... το 1991 έκανα το πρώτο ενυδρείο μου 40 λίτρα με χρυσόψαρα, το 1993 έκανα ενα 60 λίτρα ζεστού νερού κοινώνικο με λίγα φυτά (από ποτάμια τα φυτά), το 1997 έκανα ενα 80 λίτρα ζεστού νερού με ανούμπιες, το 2004 έκανα ενα 100 λίτρα ζεστού νερού κοινώνικο φυτεμένο με φυτά απο το εμπόριο αλλά και δικά μας απο ποτάμια είχα και το 80λιτρο με νούφαρα (ελληνικά) και 2 χρυσόψρα και τώρα έχω μόνο το 100λιτρο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι ...προιστορική.Απο το 1983 μοιράζομαι το χόμπυ με τον άντρα μου (εγω του το κόλλησα)ξεκινώντας μενα 60ρακι που μας χάρισαν κατι φίλοι.Γνώσεις τότε μηδενικές ευτυχώς που υπήρχαν κατι βιβλία απο το εξωτερικό ...... :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...