Jump to content

Χρόνια Ενασχόλησης με το Χόμπυ


Πόσα χρόνια ασχολήστε με το χόμπι.. ΠΑΝΩ - κάτω  

298 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Μολις δυο χρονακια εγω. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
  • Απαντήσεις 85
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ΛΟΙΠΟΝ ΤΟ 1992 ΜΟΥ ΕΚΑΝΑΝ ΔΩΡΟ ΣΤΑ ΓΕΝΝΕΘΛΙΑ ΜΟΥ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ 50lt ;)B):thumbup: KAI TO 1997 ΕΦΤΙΑΞΑ ΤΟ 300ΑΡΙ ΜΟΥ.Η ΜΟΝΗ ΜΟΥ ΔΙΑΚΟΠΗ ΗΤΑΝ 18ΜΗΝΕΣ ΤΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΙΚΟ :ok: ΑΛΛΑ ΑΠΟ ΤΟΤΕ :D:D:wootwoot::wootwoot::thumbup::D :ok:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρώτο ενυδρείο 120 λίτρα μου το έκανε δώρο ένας θειος μου που έκανε τότε χονδρεμπόριο ψαριών τροπικων και μη το 1983 το έχω ακόμα αποθηκευμένο το είχα 4 χρόνια με ήμερα ψαράκια γκόμπι ,μόλι ,ξιφοφορους . Τα παράτησα και τώρα ξανά άρχισα με ένα 120 λίτρα πάλι λιγο πριν γραφτω στο forum

Link to comment
Share on other sites

ουσιαστικα απο το 1976 που δουλεψα για πρωτη φορα σε pet shop και την ιδια χρονια απεκτησα το πρωτο μου ενυδρειο ενα 80λιτρων που σε πεισμα μερικων ζει ακομα.Εκτοτε εως σημερα με περισσοτερα ή λιγοτερα ενυδρεια συνεχως.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 τελευταια ουσιαστικα. Η πρωτη μου επαφη βεβαια ηταν πριν 7 χρονια οταν, μετα ομως απο μια πολυ τραυματικη εμπειρια η ενασχοληση μου με το hobby σταματησε και μετα λογω πανελληνιων δεν ξαναρχισε ποτε παροτι το ηθελα μεχρι τωρα που ειμαι φοιτητης κ εχω αρκετο ελευθερο χρονο.

;)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

..ουσιαστικα τους δυο τελευταιους μηνες..ολα ξεκινησαν οταν ο αντρας μου, μου αποκαλυψε με τα ματια κλειστα(μαντηλι στα ματια και μαντεψε τι ειναι) ενα ενυδρειο 240lt..ε, μετα πεσαμε με τα μουτρα..διαβασμα..μελετη...και τα ενυδρεια γινανε αισιως οχτω!! περπατας στο σπιτι και σκονταφτεις πανω σε ψαροσπιτα..χε χε..καλη φαση!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Απο το 1990 ξεκινησα με ενα ενυδρειο 100 λιτρα που το εχω ακομη και σημερα.ΔΕΝ μπορω να πω ομως οτι ειχα γνωσεις για να το διατηρησω κοινωνικο αφου ειχα αρκετες απωλειες.Απο τοτε που μπηκα στο φορουμ εχω να πω οτι πηρα παρα πολλα απο εσας και ετσι το 100 εχει γινει κοινωνικο και αγορασα πριν μερικους μηνες ενα 180 λιτρων.Το ποιο παλιο ψαρι μου ειναι τωρα 7 ετων (τουλαχιστον τοσο το εχω εγω)και ειναι αυτο που φαινεται στην φωτο του προφιλ μου.Αρα η εμπειρια μου ειναι οπως καταλαβαινεται λιγων μηνων

Link to comment
Share on other sites

και εγω ειμαι καπως αρχαιος....αφου αν θυμαμαι καλα ξεκινησα το 1983 με μια γυαλα,και αναβαθμιστηκα πολυυυ σιγα(15λιτρο,20λιτρο,50λιτρο,80λιτρο,120λιτρο,200λιτρο,450λιτρο.....) ολα αυτα τα χρονια με περιπου 2-3 χρονια αποχη,και μετα ξανα ντου στο χομπι.......

Link to comment
Share on other sites

6 χρονια συνεχομενα και γερος να ειμαι(οπως και ολοι μας) για να το συνεχισω το χομπυ για πολλα

ακομα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο μου ενυδρείο το 1989 custom 130 lt μετά από δυο χρόνια με γυάλες και χρυσόψαρα...μόλις 12 χρόνων με ελάχιστες γνώσεις «ασχολήθηκα» μέχρι τη διάλυσή του το 1995. Ξαναμπήκα στο τρυπάκι πρίν από δυο χρόνια, δυστυχώς πολύ μεγαλύτερος, άλλα πιο σωστά με πληροφορίες αυτή τη φορά (ιντερνετ, βιβλία), και 3 ενυδρεία...αφορμή το ενυδρείο ενός φίλου...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

εγω ξεκινησα αυτη την ενασχοληση το 94 .. ημουν κια 10 χρονων οποτε τα πρωτα 4 χρονια δε τα μετραω καν.. 8 χρονια ασχολιας με το χομπυ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Η πρώτη μου επαφή με τα ψάρια ήταν όταν ήμουνα 9 χρονών. Αλλά το πρώτο μου ενυδρείο ένα 60 λίτρων το είχα αποκτήσει στα 15 μου χρόνια. Από τότε περάσανε 23 χρόνια και δεν χόρτασα ακόμη τα ενυδρεία. Πωρωμένος σαν παιδάκι.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

ego arxisa to 2000 me ena enidrio 30 litra,meta apo ena xrono sta 100 litra ,tote pira ki to 550 litron gia tis amerikanikes kixlides pou toso agapo, to opio den exo pia ,ki tora boleutika me auta pou blepete sto profil

Link to comment
Share on other sites

Ένα χρόνο χωρίς να μετρήσω ένα άμοιρο χρυσόψαρο πριν καμιά δεκαπενταριά χρόνια :):excl:

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Εγω ασχολουμε εδω και 1,5 χρονια

Link to comment
Share on other sites

10 μηνες , αλλα δυναταααααααα

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Εγω 2 χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύει και για λίμνες τότε πριν δύο χρόνια.

Link to comment
Share on other sites

Απο το 94 με διακοπη 1,5 χρονου για το στρατιωτικο το97 κι απο τοτε δυναμικα εως τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...