Jump to content

μολλυ?


Recommended Posts

καλισπερα σε ολουσ εχω ενα ενυδρειο 40 λιτρα εχω βαλει μεσα 2 νεον 2 μολλυ αρσενικο-θυλυκο και μικρο γατοψαρο . υπαρχει περιπτωση τα μολλυ να αναπαραχτουν η πρεπει να ειναι εντελος μονα τους τα χωρις αλλο ψαρι????????????????????ευχαριστω :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πρωτα η αναλογια αρσενικα προς θηλυκα ειναι 1/3 αρα καλο θα ηταν να παρεις ακομη δυο θηλυκες.Το γατοψαρο πρεπει οπωσδηποτε να φυγει γιατι ειναι λιγα τα λιτρα και δεν ταιριαζει με ζωοτοκα.Αν εχεις αρκετες κρυψωνες και φυτα μπορει να επιβιωσουν μερικα ψαρακια αλλιως παρε ενα 25λιτρο ενυδρειο και οταν θα δεις οτι η θηλυκια κυοφορει θα την βαζεις μεσα να γεννησει κι υστερα θα τη βγαζεις για να μην σου φαει τα μικρα.

Καλη συνεχεια και καλο διαβασμα,

Φιλικα Γιαννης :P

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Πρωτα η αναλογια αρσενικα προς θηλυκα ειναι 1/3 αρα καλο θα ηταν να παρεις ακομη δυο θηλυκες.Το γατοψαρο πρεπει οπωσδηποτε να φυγει γιατι ειναι λιγα τα λιτρα και δεν ταιριαζει με ζωοτοκα.Αν εχεις αρκετες κρυψωνες και φυτα μπορει να επιβιωσουν μερικα ψαρακια αλλιως παρε ενα 25λιτρο ενυδρειο και οταν θα δεις οτι η θηλυκια κυοφορει θα την βαζεις μεσα να γεννησει κι υστερα θα τη βγαζεις για να μην σου φαει τα μικρα.

Καλη συνεχεια και καλο διαβασμα,

Φιλικα Γιαννης :P

ευχαριστω φιλε μου μολις εβγαλα και το γατοψαρο... στο zooplanet δεν εχει αλλα ιδια μολλυ ηταν τα τελευτεα

οποτε τι κανω δεν υπαρχει καμια πιθανοτητα? :P

Link to comment
Share on other sites

Οταν λες ιδια εννοεις ιδιου χρωματος;Μπορεις να βαλεις διαφορετικου χρωματισμου μολλυ δεν πειραζει κι αν δεν εχουν μηγαινε σε κανα πετσοπ

Φιλικα Γιαννης :P

Link to comment
Share on other sites

Γιατι τα νεον ταιριαζουν με τα μολλυ τα νεον θελουν ρΗ 6,5 και τα μολλυ 8.Μετα τα νεον ειναι σμηνοψαρα και θελουν απο 6 και πανω ατομα αρα μας λες τις τιμες και σου λεμε πια ψαρια πρεπει να βγαλεις.

Link to comment
Share on other sites

συνολικα εχω 6 μολλυ 2 κοκκινα 2 κιτρινα στο μεγαλο ενυδρειο και 2 ασπρα τα ασπρα εχω στο 40 λιτρο αλλα η διαφορα τους ειναι οτι τα λευκα εχουν μεγαλυτερη κοιλια απο τα αλλα τεσσερα γιαυτο τα εβαλα ξεχωριστα(ετσι τα πηρα απο το ζοο πλανετ) ταιριαζουν με τα αλλα μολλυ? να βαλω ενα αρσενικο και 2 θυλικα? εντελος μονα τους στο 40 λιτρο :P

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...