Jump to content

Μαζική αγορά Chiller


Recommended Posts

Τι θα λέγατε να δηλώσουμε συμμετοχή για μια μαζική παραγγελία chiller στα καταστήματα, ώστε να πετύχουμε την καλύτερη προσφορά.

Το να δοθεί μια τέτοια μαζική παραγγελία για 10-15 chiller δεν είναι καθόλου ευκαταφρόνητο ποσό για κάποιο κατάστημα.

Οπότε διαλέγουμε την καλύτερη προσφορά και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι !!!

Και εγώ είμαι ένας από τους συμμετέχοντες !!

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 228
  • Created
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλο ακουγεται,αλλα νομιζω πως 15 τσιλλερ δεν πουλαει ολη μαζι η ελλαδα σε 1 καλοκαιρι,οχι να τα πουλησει μονο ενα μαγαζι.....χλωμο το βλεπω να υλοποιηται.....

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός είναι συμβολικός… όσοι μαζευτούμε και σίγουρα θα είναι παραπάνω από ένας !!! :)

Link to comment
Share on other sites

Ο αριθμός είναι συμβολικός… όσοι μαζευτούμε και σίγουρα θα είναι παραπάνω από ένας !!! :)

αν και εγω χρειαζομαι ενα,ειμαι πολυ επιφυλακτικος ως προς τη τιμη που θα βρουμε...

απο την αλλη δεν χανουμε και τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

αν βρεθει κατι καλο ειμαι και εγω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, υπήρξε μια προσφορά από τον ΒΥΘΟ για μεμονωμένες αγορές και ήταν της τάξεως -20%.

Αν η παραγγελία είναι μαζική όπως λέμε, νομίζω ότι θα κερδίσουμε μεγαλύτερη έκπτωση (απ όποιο κατάστημα και να την κερδίσουμε).

Μια ενδεικτική τιμή chiller για 300 λίτρα είναι περίπου 350 ευρώ. Αν πούμε ότι έχουμε την έκπτωση των 20%, πάμε αμέσως στα 280 ευρώ.

Αν κερδίσουμε μεγαλύτερη έκπτωση ας πούμε 30% (μακάρι και παραπάνω), μιας και η παραγγελία θα είναι μαζική, υπάρχουν 100 ευρώ κέρδος στην ενδεικτική τιμή που ανέφερα.

Έγινε επεξεργασία - Aiolos-910
Link to comment
Share on other sites

στα 350 ευρω παιζουν τα ψιλο-καλα κινεζικα τσιλερ (π.χ boyu hailea atman resun).

http://www.aquaristic.net/shop.php/sid/af6...ller%20HC-150A/

ενα τεκο ομως βγαινει στα 470(τιμη γουωτερ ιν)

τελως παντων ας μαζευτουμε αρκετα ατομα και ζηταμε καλυτερες τιμες και σε κατι πιο φθηνο και σε κατι πιο επωνυμο

Έγινε επεξεργασία - alan boy
Link to comment
Share on other sites

Για την μάρκα / τύπο / μοντέλο θα βρούμε ένα κοινά αποδεκτό και καλό θα ήταν όσοι έχουν chiller να μας προτείνουν κάποιο.

Να, μέσα σε 1.30 ώρα υπάρχουν 3 που το σκέπτονται και ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Ναι σ αυτά αναφερόμαστε

Link to comment
Share on other sites

αν και εγω χρειαζομαι ενα,ειμαι πολυ επιφυλακτικος ως προς τη τιμη που θα βρουμε...

απο την αλλη δεν χανουμε και τιποτα....

+1 :)

Link to comment
Share on other sites

Αν το δούμε ψυχρά (μιας και μιλάμε για ψυκτικά) :):), γνωρίζουμε τον ανταγωνισμό που υπάρχει.

Όσο πιο μεγάλη είναι η παραγγελία τόσο καλύτερη έκπτωση θα έχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Και μια πρόκληση.. αν κάποια καταστήματα παρακολουθούν τη συζήτηση ας κάνουν μια προσφορά για 5- 10 ή 15 κομμάτια, κάποιου «επώνυμου» και κάποιου «φτηνού» chiller και θα φανεί το ενδιαφέρον των αγοραστών.

Link to comment
Share on other sites

Και μια πρόκληση.. αν κάποια καταστήματα παρακολουθούν τη συζήτηση ας κάνουν μια προσφορά για 5- 10 ή 15 κομμάτια, κάποιου «επώνυμου» και κάποιου «φτηνού» chiller και θα φανεί το ενδιαφέρον των αγοραστών.

+1

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεστε chiller ρε παιδιά? Άντε !!!

Link to comment
Share on other sites

Αίολε βρίσκω πολύ σωστή την κινηση σου.ειμαι και γω μεσα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το ξαναείπα.. όσο πιο πολλοί μαζευτούμε τόσο πιο φτηνά θα το πάρουμε

Νομίζω είναι μια καλή ευκαιρία/κίνηση να αποκτήσουμε chiller όσοι θέλουμε.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα μια επίσκεψη στο ΒΥΘΟ, σαν μια πρώτη γνωριμία και μεταξύ των άλλων συζητήσαμε και το θέμα της μαζικής αγοράς chiller.

Μου είπε (και μάλλον θα κάνει προσφορά μέσα από εδώ), ότι αν μαζευτούμε καμιά 10ρια θα υπάρχει μεγαλύτερη έκπτωση από το 20% που έκανε προς τα μέλη του ΑΖ.

Ίσως περιμένει να δει τη συμμετοχή θα υπάρξει, ώστε να καθοριστεί και το ποσοστό της έκπτωσης.

Από τη άλλη πάλι, ας κάνουν τα καταστήματα κάποιες προσφορές (όπως προανέφερα) ώστε ο αγοραστής να πάρει μια ιδέα.

Μπορεί να ακούγεται ανταγωνιστικό… αλλά έτσι είναι το εμπόριο. :)

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη που θα βγω off topic αλλά έτσι δεν είναι το εμπόριο αλλά η δημοπρασία. Καλό θα ήταν να μαζευτούν 5 - 10 - 15 ενδιαφερόμενοι και να ζητήσουν προσφορά πριβέ. Αλλιώς μπορεί να φτάσουμε να δούμε μάχες "γαϊδάρων σε ξένο αχυρώνα", χωρίς παραξήγηση για τη ρήση. Δεν υπονοεί τίποτα. Απλά προς χάρη του λόγου.

Έγινε επεξεργασία - space4711
Link to comment
Share on other sites

Ο καθένας μπορεί να δώσει ότι ερμηνεία θέλει ή όποια τον βολέψει. Εμένα (και κάποιους άλλους ) με ενδιαφέρει να βρω το συγκεκριμένο προϊόν στη καλύτερη δυνατή τιμή. Θες να το ονοματίσεις δημοπρασία.. πες το και έτσι.

Ο ανταγωνισμός μεταξύ των καταστημάτων υπάρχει ούτος η άλλος, Ποια η διαφορά το να γίνει στο πριβέ?

Και φαντάζομαι ότι θα γνωρίζεις το τι μπορεί να «παιχτεί» στο πριβέ.

Με τη ίδια λογική που κάποιο κατάστημα κάνει από μόνο του κατά καιρούς κάποιες προσφορές, ευκαιρία είναι να κάνει στο συγκεκριμένο προϊόν «κατ΄ απαίτηση» των αγοραστών.

Link to comment
Share on other sites

Ok κανένα πρόβλημα. Μην το παρεξηγήσεις αυτό που έγραψα. Απλά έχω δει μάχες σε άλλα fora γι΄ αυτό και το είπα. Εγώ πάντως μάλλον το σκέφτομαι για κανένα chilller για το ενυδρείο που θα ξεκινήσω από Σεπτέμβρη οπότε λίγο χαλαρά ακόμη αλλά μάλλον μέσα είμαι κι εγώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια και γω μεσα θα ημουν αλλα λογο δουλειας κατι εχω στο μυαλο μου

και αν πετυχει σας τα φτιαχνω στο κοστος!!!

μονο να πετυχει!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε space δεν παρεξήγησα.

Να μαζί με σένα υπάρχει ενδιαφέρον από 6-7 άτομα.

Χε χε βρε KATIR… σαν τον Κύρο τον εφευρέτη !!

Link to comment
Share on other sites

αστα να πανε αιολαι μου μπαινουν κατι ιδεεσ ωρες ωρες μεχρι και αλλαγη νερου να κανεις απομακρυσμενα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό να δω και τίποτα άλλο….. να αλλάζεις και νερό με SMS !!! :):):D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...