Jump to content

Βραχος


Recommended Posts

Φιλος μου κουραρει ζωντανο βραχο εξι μηνες τωρα.

Το σκιμμερ στην αρχη εβγαζε πολυ πραγμα και τωρα ελαχιστο.

Ομως αυτους τους εξι μηνες εχει ταισει τον βραχο μονο δυο-τρεις φορες με λιγο ψαροτροφη.

Ρωταω λοιπον γιατι σκεφτομαι να αγορασω τον βραχο του.

Θα εχει μεινει τιποτα στον βραχο απο μικροζωη η θα εχει εξαφανιστει απο την ασιτια;

Link to comment
Share on other sites

οσο πιο καλά κουράρετε ενας βράχος τοσο πιο καλά :( να εισαι σίγουρος οτι γλυτώνεις περιπετειώδες καταστάσεις (αλγες) αρκεί βέβαια να είναι καλής ποιότητας!

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τον κουράρει τόσο πολύ δεν τον ρώτησες; Για τι ποσότητα μιλάμε; Αν είναι για λίγα κομμάτια και τα θες για συμπλήρωμα πάρτα.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα με σωστές συνθήκες 6 μηνες κουράρισμα θα έχουν κάνει πολύ καλό στο βράχο..Μάθε τις συνθήκες του νερού που τον είχε αν είναι καλές τότε πάρε κομμάτια.

Link to comment
Share on other sites

Τον βραχο τον κραταγε μεχρι να φτιαξει το ενυδρειο του, αλλα τελικα δεν θα κανει θαλασσινο.

Βραχο εγω δεν εχω αλλο, θα χρειαστω ολη την ποσοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι συμφωνω αλλα δεν επρεπε να ταιζει για να διατηρηθει ο κυκλος της ζωης;

το κουράρισμα μοιάζει πιο πολύ με κύκλο θανάτου παρά ζωης

μετά από 6 μήνες βεβαία μπορείς να μιλάς για κύκλο ζωης μια και οι επιβιώσαντες οργανισμοί αποκτούν μια <οικολογική> ισορροπία

κατά τη γνώμη μου και με τις πληροφορίες που δίνεις ο βράχος είναι κατάλληλος

Link to comment
Share on other sites

....με την προυπόθεση να τον διατηρούσε όλο αυτό το διάστημα σε σωστές συνθήκες και παραμέτρους.

Στην χειρότερη περίπτωση ο βράχος να διαθέτει μικροοργανισμούς αλλά να στερείται τους υπόλοιπους χρήσιμους μεγάλους οργανισμούς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...