Jump to content

Στελέχωση Ομάδων


Aquazone Team

Recommended Posts

Για συζήτηση, ενημέρωση και απορίες οι οποίες μπορεί να υπάρχουν, παραθέτουμε την ανακοίνωση του Aquazone και εδώ

Δεσμευόμενοι για πολύπλευρη, σωστή, και συνεχή ενημέρωση έχουμε ολοκληρώσει μια σειρά από εθνικές και διεθνείς συνεργασίες με κρατικούς οργανισμούς, επιστήμονες, διεθνείς οργανώσεις.

Πλέον θα μπορείτε μέσω του Aquazone να διαβάζετε παρουσιάσεις, επιστημονικές μελέτες, άρθρα διεθνώς αναγνωρισμένων επιστημόνων, λεπτομερή προφίλ ψαριών και πολλά άλλα. Μέρος αυτών θα αποστέλλονται από το εξωτερικό για αναδημοσίευσή τους και στα Ελληνικά.

Γι αυτό τον λόγο ζητάμε άτομα τα οποία θα στελεχώσουν ομάδες έργου, με σκοπό να φέρουν εις πέρας το κομμάτι που θα έχουν αναλάβει:

Ακολουθούν οι ομάδες έργου και σύντομη περιγραφή των αρμοδιοτήτων:

•«Συντακτική Ομάδα» : Στόχος της ομάδας είναι να ελέγχει τα κείμενα για ορθογραφικά και συντακτικά λάθη.

•«Ομάδα καταχώρισης»: Στόχος της ομάδας είναι να καταχωρεί δεδομένα στις βάσεις του Aquazone (πχ. Ενυδρειακά προϊόντα, προφίλ ψαριών). Η ομάδα δεν θα έχει ως ευθύνη της την αναζήτηση πληροφοριών αλλά μόνον την καταχώριση. Τα στοιχεία θα παρέχονται από το Aquazone

•«Μεταφραστική Ομάδα»: Η ομάδα θα έχει ως ευθύνη της την μετάφραση κειμένων που θα παρέχονται από το Εξωτερικό. Επιθυμητές γλώσσες είναι τα Αγγλικά και Γερμανικά.

Σε κάθε κείμενο θα αναγράφονται ευκρινώς από κάθε ομάδα, τα άτομα που ασχολήθηκαν για την ολοκλήρωσή του.

Σας καλούμε όλους να συμβάλλετε σε αυτή την προσπάθεια, που θα προάγει το Hobby και θα αναδείξει την χώρα μας διεθνώς.

Παράλληλα θα θέλαμε να υπενθυμίσουμε ότι όσοι επιθυμείτε, μπορείτε να αποστείλετε τα άρθρα σας στο Aquazone με σκοπό να δημοσιευθούν*.

Για κάθε πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Aquazone στα:

e-mail : aquazone@aquazone.gr

FAX : 210 6659659

* κάθε άρθρο πριν την δημοσίευσή του ελέγχεται από την «ομάδα ποιοτικού ελέγχου» για την αρτιότητα και ορθότητα των πληροφοριών.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι στη διάθεση σας για να βοηθήσω όσο μπορώ στα πλαίσια της "Συντακτικής Ομάδας".

Φιλικά ,

Λάμπρος

Link to comment
Share on other sites

Τι γίνατε οι υπόλοιποι? Που είστε?

Link to comment
Share on other sites

Κανείς Εθελοντής?

Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μόνο 2 άτομα έχουν όρεξη να βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Με μεγαλη μου χαρα θα ηθελα να βαλω και εγω το δικο μου λιθαρακι και να βοηθησω στην «Ομάδα καταχώρισης» . ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...