Jump to content

Γίνεται αυτό?


Recommended Posts

Έψαχνα για κανα ωραίο βιντεάκι σχετικό με υδρόβια κατοικίδια και βρήκα αυτό :) !

Ειλικρινά μπορούν να συμβιώσουν οι βάτραχοι με τους δίσκους και τα χελωνάκια? :( Εγώ το βρίσκω λίγο δύσκολο και άσχημο για τα κακόμοιρα...!

Link to comment
Share on other sites

Αμαζονιακά βατράχια υπάρχουν... Αν τώρα μπορεί κάποιος να φτιάξει έναν βιότοπο ΣΩΣΤΟ (δεν ξέρω για τον τρέχον αν είναι σωστός) τότε μόνο ευτυχισμένος μπορεί να είναι. Για χελώνες δεν ξέρω.... Αν και μου φαίνεται δύσκολο :(

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες για τις χελώνες εννοείς πως τους είναι δύσκολο να ζήσουν σε τέτοιο μέρος ή είναι δύσκολο να ζήσουν σε συνδιασμό με τους δίσκους???

Link to comment
Share on other sites

Είτε έχει ψάξει πολύ είτε έχει κάνει του κεφαλιού του.

μου φαίνεται πολύ όμορφος χώρος με τα φυτά και τα ξύλα του, αλλά οι δίσκοι μου φαίνεται ότι δεν έχουν πολύ χώρο..

Link to comment
Share on other sites

To βιντεο μας δειχνει ενα πολυ μικρο μερος του χωρου...Επεισης δεν μας δειχνει και το βαθος σε ολα τα σημεια...

Εμενα μου φαινεται αρκετα καλο δεν ξερω ομως κατα ποσο ειναι σωστος σαν συνδιασμος...

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες για τις χελώνες εννοείς πως τους είναι δύσκολο να ζήσουν σε τέτοιο μέρος ή είναι δύσκολο να ζήσουν σε συνδιασμό με τους δίσκους???

Ξέρω γω... Χαμηλές σκληρότητες για ζώα με καύκαλο... Τί να σου πω... Δεν έχω ακούσει ποτέ μου και για Αμαζονιακές χελώνες! Η λογική μου λέει πως θέλουν βασικό νερό!

Link to comment
Share on other sites

http://www.chelonia.org/Articles/podocnemiscare.htm

http://www.honoluluzoo.org/amazon_turtle.htm

530350102_c92a68a7b1.jpg

aug02a.jpg

DSCF1450.jpg

Έγινε επεξεργασία - stormtrooper
Link to comment
Share on other sites

οι χελωνες,σε καμια της καμιας περιπτωσης δν συμβιωνουν με ψαρια ,διοτι εκτος απο το οτι χρειαζονται διαφορετικες 8ερμοκρασιες και συστατικα νερου,αν νιωσουν οτι πεινανε εστω και τοοοσο λιγο,8α φανε πανευκολα τα ψαρια αφου κανονικα ειναι μερος της διατροφης τους...μην κανει κανεις αυτο το τραγικο λα8ος και τα βαλει μαζι..διοτι 8α εχει ασχημη καταληξη...οι χελωνες αυτες ειναι σαν τις δικιες μου

,και οσο ειναι μικρες δεν χρειαζονται υπερβολικα μεγαλο χωρο,αλλα ζουνε πολυ,γυρω στα 30 χρονια και γινονται τεραστιες γυρω στα 35 εκατοστα μηκως καβουκιου,.....ειναι υπεροχα πλασματακια αν ασχοληθειτε αλλα αν κανετε ποτε κατι τετοιο...κριμα τα ζωντανα δηλαδη,και ο χωρος,και να μην ηταν τα ψαρια ειναι ακαταληλος αφου οι χελωνες χρειαζονται περισσοτερο μερος,λαμπες,φιλτρο και 8ερμοκρασια νερου 28 βαθμους στην οποια δεν νομιζω να αντεχουν ολα τα ψαρια...

εννοειται οτι ποτε δεν πρεπει να ταιζουμε τα χελωνακια με χρυσοψαρα(!) απλα εβαλα το βιντεακι για να σας δει3ω οτι αυτο ειναι ενα ('')εγκλημα('')! :):thumbup::(

Έγινε επεξεργασία - joanna pap
Link to comment
Share on other sites

:) Αν είναι δυνατόν!!!! Ζωντανή τροφή και μάλιστα χρυσόψαρο δε θα τα τάιζα ποτέ!!! Αμάν τα κακόμοιρα τα χρυσόψαρα πόσα έχουν τραβήξει! Εγώ τις δικές μου της τάιζα με γαριδάκια αυτά τα πολύ μικρά που έχουν στα πετ σοπ και με τα πράσινα στικάκια.

Τέλοσπάντων όντως δείχνει όμορφο για μας (και σίγουρα έχει πέσει πολύ χρήμα) αλλά για τα πλάσματα που φιλοξενεί δεν είναι καθόλου καλός ο χώρος... Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! :(

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα ψαξε λιγο να δεις σε τι θερμοκρασιες και τι απιτησεις εχουν οι δισκοι....

Αν τα ειδη αυτα συνηπαρχουν στην φυση εγω πιστευω πως μπορουν να συνηπαρξουν και σε αυτον τον χωρο...

Και ξαναλεω δεν ξερουμε τις διαστασεις και μας δειχνει ενα μικρο μερος απο τον ολο χωρο..

Link to comment
Share on other sites

Ιωαννα ψαξε λιγο να δεις σε τι θερμοκρασιες και τι απιτησεις εχουν οι δισκοι....

Αν τα ειδη αυτα συνηπαρχουν στην φυση εγω πιστευω πως μπορουν να συνηπαρξουν και σε αυτον τον χωρο...

Και ξαναλεω δεν ξερουμε τις διαστασεις και μας δειχνει ενα μικρο μερος απο τον ολο χωρο..

Μπορουν να συνυπάρξουν τα πάντα ειδικά εαν έρχονται απο την ίδια λιμνη... αλλα βασικό στοιχειο για να γινει αυτο ειναι ο ΧΩΡΟΣ!!

Εαν υπάρχει χώρος ακόμα και πιρανια με δισκους μπορουν να συνυπάρξουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...